- reset +

PDFDrukujEmail

„Bardzo nam się podobało”- odpowiadają zadowoleni pierwszoklasiści na pytanie „Jak było na wycieczce?”

Wyjazd do Multicentrum i Biblioteki Barwnej w Białej Podlaskiej odbył się 30 października i był zrealizowany w ramach  działań wspierających i promujących rozwój czytelnictwa.

W Multicentrum dzieci rozwijały talenty artystyczne tworząc murale a zainteresowania techniczne wykorzystywały przy podstawach programowania. Ale i tak wszystkim najbardziej podobały się doświadczenia w laboratorium chemicznym i „wybuchające” kolorowe płyny.

Biblioteka Barwna przywitała nas zmieniającymi kolory obłoczkami i regałami uginającymi się pod tysiącami publikacji. Po zabawie integracyjnej z hula hop i zwiedzeniu biblioteki, dzieci wysłuchały opowiadania przeczytanego przez panią bibliotekarkę. Bardzo podobały im się piękne trójwymiarowe książki, które odkładały z prawdziwym żalem i słowami: „Już? Dlaczego tak krótko?” na hasło, że kończymy wizytę, bo pora wracać do szkoły…

Poprawiony: poniedziałek, 05 listopada 2018 11:13