- reset +

PDFDrukujEmail

„Oczekiwanie, że coś miłego się wydarzy, to niemal połowa przyjemności…”

Mawiała Ania Shirley Dnia 15 listopada uczniowie klas IV i V mieli możliwość wyjazdu na spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji w oparciu o powieść „Ania z Zielonego Wzgórza”. Na przestrzeni dziesięcioleci powieść, która jest jedną z obowiązkowych lektur szkolnych wielokrotnie ekranizowano, przenoszono ją na deski teatru, tworzono na jej podstawie musicale i słuchowiska radiowe. Cechą wspólną wszystkich tych dokonań zawsze jest główna bohaterka, oddziaływująca na całe otoczenie i zmieniające je . Twórcy Narodowego Teatru Edukacji starali się, by widzowie dostrzegli w Ani swoją rówieśniczkę, której problemy i sposób zachowania znają z własnego otoczenia i którym się utożsamiają. Po obejrzeniu widowiska widzowie oprócz fabuły zapamiętają na pewno kostiumy, muzykę i scenografię. Mamy nadzieje, że po obejrzeniu spektaklu uczniowie chętniej sięgną po lekturę. Ci zaś, którzy lekturę maja już za sobą, mile wspomną bohaterkę, być może zastanowią się też i nad sobą…