- reset +

PDFDrukujEmail

Dnia 14.09.2018 uczniowie z klasy IIa, IIb i IIIa wraz z wychowawczyniami: Anną Ziętecką, Małgorzatą Rogoźnicką i Wiesławą Kobrzyńską oraz rodzicem p. Anną Marciniuk wyjeżdżali do Białej Podlaskiej na sztukę teatralną pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu w niezwykle udany sposób przypomniał dzieciom jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte były podbudowane głębokim morałem nieprzemijające wartości wychowawczo - edukacyjne.

"W Rzecholeckim Lesie, nieopodal Jilczyna mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem..." w ten sposób zaczęła się piękna czeska bajka. Bohaterowie z dzielnym Rumcajsem na czele zabrali widzów na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzecholeckiego Lasu". Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czającym się we wnętrzu tego nieprzebytego boru.

Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i scenografią. Również efekty świetlne wywoływały duże emocje, dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie. Największą furorę wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy i wodnika. W dobry nastrój wprawiały także piosenki śpiewane przez aktorów.                                                                        Poszczególne sceny wywoływały u uczniów salwy śmiechu, chwile strachu i radosne okrzyki podczas aktywnego uczestnictwa w podpowiadaniu aktorom, co należało - według nich - w danej sytuacji zrobić.

Przedstawienie niosło ze sobą niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Dzieci, przepełnione wrażeniami ze spektaklu, wracały do szkoły w dobrych nastrojach.

Poprawiony: czwartek, 22 listopada 2018 10:28