- reset +

PDFDrukujEmail

„Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny..." - tak podśpiewywały sobie przedszkolaki świętując urodziny marchewki.
Wszystkie dzieci w tym dniu przebrane były za wybrane warzywo lub owoc. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością, każde dziecko wyglądało rewelacyjnie. We wszystkich grupach odbywały się konkursy, tańce, dzieci wykonywały prace plastyczne, gdzie przewodnim tematem była „marchewka”. W nagrodę dzieci chrupały surowe marchewki, piły marchewkowy sok oraz jadły pyszne ciasteczka marchewkowe, przygotowane przez rodziców. Celem tego spotkania było promowanie spożywania warzyw i owoców. Ten dzień był wyjątkowy, dostarczył naszym przedszkolakom dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy. Dzień pełen atrakcji na długo zostanie w pamięci dzieci.
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.
Serdeczne podziękowania tym rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu
uroczystości.

Poprawiony: poniedziałek, 14 stycznia 2019 10:23