- reset +

PDFDrukujEmail

„Od morza, aż do Tatr”

11 listopada to święto każdego Polaka i tego dorosłego, który zna historię swojego narodu i tego małego, który tę historię poznaje. Nieważne bowiem ile ma dziecko lat, ważne natomiast czego przez te lata uczymy i jakie wartości przekazujemy.

9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Szacunek i miłość do Ojczyzny dzieci wyraziły poprzez pieśni i recytację wierszy

o charakterze patriotycznym. Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony oraz wystrój auli dopełniły  podniosłą atmosferę uroczystości.
Przedszkolaki w skupieniu i z powagą obejrzały pantomimę „Orzeł biały”, ukazującą czasy niewoli naszego kraju. Czterolatki wspaniale zaprezentowały się w układzie tanecznym do piosenki „Od morza, aż do Tatr”.

Mamy nadzieję, że treści przekazane dzieciom w czasie uroczystości i ich przesłanie na długo pozostaną w pamięci naszych wychowanków i uczniów klas I - III. Ważne jest, by zapamiętały, że dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy 100 lat temu wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj mogą radośnie spędzać czas w przedszkolu. Pamiętajmy też, że wolność nie jest dana raz na zawsze, ale trzeba ją pielęgnować. Dzięki takim uroczystościom w przedszkolakach kształtujemy pozytywne postawy przywiązania do ojczystego kraju i symboli narodowych.

Pani dyrektor Bogumiła Wińska podziękowała przedszkolakom za lekcję historii, nauczycielom za przygotowanie dzieci a rodzicom za przybycie.
Podczas uroczystości pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu recytatorskiego „Moja Ojczyzna”. 

Poprawiony: poniedziałek, 26 listopada 2018 08:42