- reset +

PDFDrukujEmail

Moda na odblaski

Co zrobić by noszenie odblasków było modne? Jakich argumentów użyć, by przekonać, że nosząc elementy odblaskowe troszczymy się o nasze bezpieczeństwo na drodze, szczególnie wtedy, kiedy na dworze robi się szaro jeszcze przed wieczorem, a rankiem coraz częściej panują mgły?

Dnia 23.11.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I edycji konkursu „Moda na odblaski”. Organizatorom tego przedsięwzięcia, czyli Wojewódzkiej Komendzie Policji oraz  Krajowemu Centrum Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zależy na  bezpieczeństwie – szczególnie pieszych, gdyż człowiek jest najsłabszym ogniwem w ruchu drogowym i nie ma szans w starciu z jakimkolwiek pojazdem. Stąd też by zachęcić dzieci i młodzież do noszenia odblasków, pomysł na zorganizowanie konkursu w formie krótkiego pokazu mody odblaskowej. Wymyślanie i prezentacja strojów na różne pory roku była dla uczniów świetna zabawą.  Przy okazji pozwoliła utrwalić właściwe nawyki i zachowania podczas poruszania się po drodze Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny – uczniów młodszych i starszych. Chociaż przygotowane stroje były bardzo pomysłowe,  nie udało się stanąć na podium. Najważniejsze są zdobyte doświadczenia i dobra zabawa! Może za rok pójdzie nam lepiej. To, jak prezentowali się nasi uczniowie - zobaczcie na zdjęciach.

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 10:13