- reset +

PDFDrukujEmail

Utwory Adama Mickiewicza (przynajmniej niektóre) zna chyba każdy Polak. Są też i tacy, jak Maciej Golba z klasy VIIIa, którzy potrafią je tak pięknie recytować, że wygrywają konkursy. W ostatni wtorek października w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej odbył się IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski utworów Adama Mickiewicza. W uroczystym otwarciu wzięli udział wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, dyrektor delegatury kuratorium oświaty w Białej Podlaskiej Małgorzata Kiec oraz dyrektor delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej Małgorzata Bogusz. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych - klasy od 4 do 6 oraz klasy 7 i 8 szkoły podstawowej wraz z młodzieżą 3. klasy gimnazjum. Zmagania recytatorskie w Białej Podlaskiej cieszą się szerokim zainteresowaniem, w tym roku zgromadziły aż czterdziestu siedmiu uczniów. Tym bardziej gratulujemy Maciejowi, który w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce.

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 09:17