Mobilna Akademia Młodych Orłów

Z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej, w Zespole Szkół w Łomazach, odbyło się bezpłatne szkolenie podwyższające kwalifikacje w zakresie treningu piłkarskiego dla dzieci i młodzieży. Zajęcia adresowane były dla trenerów, instruktorów, nauczycieli i wychowawców.

Plan szkoleniowy składał się z trzech części:

• Część I.  Zajęcia teoretyczne – „Kreatywność”.
  • Część II. Trening pokazowy –

„Rozwój kreatywności i inteligencji piłkarskiej”.

• Część III. Gra selekcyjna –

„Identyfikacja i monitoring lokalnych talentów”.

W zajęciach praktycznych udział wzięły dzieci z Zespołu Szkół w Łomazach z klas IV-VI. Trening kreatywności dzieci, miał na celu przedstawienie metod i form pracy, dzięki którym zawodnik/uczeń rozwija takie cechy jak: pewność siebie, koncentracja, podzielność uwagi, samodzielność przy podejmowaniu decyzji, kontrola emocji, czytanie gry. Na koniec treningu rozegrana została gra selekcyjna, która pozwoliła zidentyfikować talenty piłkarskie z regionu. Trenerzy zainteresowani byli kilkoma zawodnikami. Mamy nadzieję, że już nie długo zobaczymy ich na konsultacjach kadry wojewódzkiej. Powodzenia.

Koordynatorami tego projektu byli:  nauczyciel/trener piłki nożnej UEFA B - Ireneusz Korszeń, oraz animator Orlika -  Dariusz Stanilewicz.

Szczególne podziękowania kieruję do Dyrekcji Zespołu Szkół w Łomazach, za pomoc w przeprowadzeniu tego szkolenia.

Poprawiony: wtorek, 05 lutego 2019 07:46