Wiosenne Czarowanie w naszej szkole

8 marca  w Zespole Szkół w Łomazach odbyło się spotkanie młodzieży i dyrekcji szkoły z przedstawicielami Fundacji Wspieramy, która jest organizatorem  Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu  Wiosenne Czarowanie.

„Wiosenne Czarowanie co roku przyciąga miłośników piosenki, harcerskiej atmosfery oraz wszystkich zainteresowanych kulturą turystyczną, którą nieustannie propagujemy. Festiwal to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy zarówno dla rozśpiewanych gromad zuchowych, drużyn harcerskich jak i tych, którzy chcą zostać O ’Czarowani piosenką i harcerstwem.” Festiwal organizowany jest pod patronatem m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki Panu Robertowi Próchnickiemu, komendantowi festiwalu i absolwentce naszej szkoły Pani Barbarze Brzywczy  nasza placówka przystąpi do inicjatywy, jaką jest Wiosenne Czarowanie.  Podczas spotkania zawiązała się grupa wolontariuszy chętnych do pracy nad owym projektem. W jego ramach i dzięki przychylności wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego grupa wolontariuszy, jak również szkolny chór „Kanon”  w dniach 10 – 12 maja 2019 r. wezmą udział w X Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Wiosenne Czarowanie w Legionowie, gdzie poznają tajniki organizacji festiwalu. Wiedzę tą, młodzież naszej szkoły będzie mogła wykorzystać przy organizacji koncertu Wiosennego Czarowania w Łomazach, który planowany jest na 11.11.2019 r. Wyjazd młodzieży do Legionowa jest sponsorowany przez Wójta Gminy Łomazy. Udział w projekcie znacząco wpłynie na rozwój naszych uczniów, ich zaangażowanie w środowisku lokalnym, poszerzy działalność wolontariacką w naszej szkole.

Trwa budowanie sztabu koncertu (rekrutacja wolontariuszy) – rekrutacja u p. Agnieszki Garbatiuk