"Jak długo w sercach naszych..."

3 maja 1791r. po wielu trudach Sejm Czteroletni uchwalił konstytucję, która miała stać się fundamentem pod budowę nowoczesnego i silnego państwa polskiego oraz stanowić o jego odbudowie duchowej.

Na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3maja oraz Święta Patrona - Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół w Łomazach corocznie obchodzimy święto narodowe. Uroczystość rozpoczęła p. Bogumiła Wińska – Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach, witając zaproszonych gości i społeczność szkolną.  Uczniowie kl.VII B pod kierunkiem p. Elżbiety Bieleckiej, p. Beaty Piotrowskiej, p. Grzegorza Kulickiego przygotowali uroczystą akademię. Starali się odpowiedzieć na pytania, czym jest dla nas Ojczyzna, Naród, Wolność. Przypomnieli  chlubne karty naszej historii. Dzieci z przedszkola przygotowane przez p.  Barbarę Ignatowską i p. Annę Zydlewską zatańczyły polkę wzbudzając zachwyt publiczności. Podczas uroczystości podsumowano Gminny Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce oraz Konkurs Plastyczny „Tadeusz Kościuszko – Nasz Patron” . Dekorację wykonały: p. Aneta Najdyhor i p. Małgorzata Szewczyk.Uczniowie okazali się prawdziwymi artystami. Ich piękną recytację wierszy i niezwykły śpiew w wykonaniu chóru KANON pod kier. G. Kulickiego oprócz społeczności szkolnej słuchali także zaproszeni goście: Wójt Gminy Łomazy p. Jerzy Czyżewski, Przewodniczący Rady Gminy p. Andrzej Wiński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Ryszard Bielecki, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Marciniuk, Prezes Gminnej Spółdzielni Łomazy p. Tadeusz Bańkowski, Komendant OSP Łomazy p. Roman Stanilewicz, Prezes OSP Łomazy p. Grzegorz Tereszczuk, którzy uświetnili swoją obecnością naszą uroczystość.

Poprawiony: wtorek, 07 maja 2019 06:50