- reset +

PDFDrukujEmail

Gala Wojewódzkiego Konkursu ,, Polonista roku”

10 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej, która jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu ,,Polonista roku” została uroczyście podsumowana XI edycja konkursu w obecności laureatów i zaproszonych gości. Galę uświetnili: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej Pani Małgorzata Kiec i Prezydent Miasta Białej Podlaskiej Pan Michał Litwiniuk.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Kurator Oświaty w Lublinie Pani Teresa Misiuk, Prezydent Pan Michał Litwiniuk, Starosta Powiatu Bialskiego Pan Mariusz Filipiuk, a merytoryczny Pani Dorota Piekarczyk.

W roku szkolnym 2018/2019 do konkursu przystąpiło 328 uczniów z 21 szkół województwa lubelskiego w dwóch kategoriach: uczniowie klas III-IV i klas IV-VI. Wśród laureatów znalazły się nasze dwie uczennice :

Iwona Stanilewicz      klasa IVC        (nauczyciel Elżbieta Bielecka)

Dominika Biesiada     klasa VIB        (nauczyciel Teresa Paszkowska)

Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą z wielu dziedzin języka polskiego, za co należą się im ogromne gratulacje. To wielkie osiągnięcie, wyróżnienie i zaszczyt dla naszej szkoły. Gratulujemy!

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2019 12:16