- reset +

PDFDrukujEmail

WIOSENNE CZAROWANIE WOLONTARIUSZY I KONCERT CHÓRU KANON
Z PANEM TADEUSZEM WOŹNIAKIEM W LEGIONOWIE

Wolontariusze oraz chór Zespołu Szkół w Łomazach w dniach 10-12 maja odwiedzili Legionowo. Uczniowie i absolwenci wystąpili w X-jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Wiosenne Czarowanie" w Legionowie. Razem z Wolontariuszami pod opieką Pani Agnieszki Garbatiuk zorganizowali wyjazd. „8 marca w Zespole Szkół w Łomazach odbyło się spotkanie młodzieży i dyrekcji szkoły z przedstawicielami Fundacji Wspieramy, która jest organizatorem Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Wiosenne Czarowanie. Wtedy to związała się grupa wolontariuszy, pragnących zaangażować się w wydarzenie, jakim jest Wiosenne Czarowanie. W ramach przygotowań odbył się szereg spotkań formacyjnych. Młodzież podzieliła się na sekcje, nagrali m.in. spot promujący Wiosenne Czarowanie oraz koncert z Tadeuszem Woźniakiem, który był udostępniony w mediach społecznościowych: na Facebooku gminy Łomazy, Zespołu Szkół w Łomazach, Słowa Podlasia, Radia Biper. Dzięki wyjazdowi wolontariusze mogli poznać tajniki organizacji koncertu. Również na bieżąco relacjonowali wszystkie wydarzenia związane z festiwalem. Dzięki nim, osoby śledzące funpage gminy Łomazy miały możliwość obejrzenia relacji na żywo z koncertu Tadeusza Woźniaka. Już niedługo zdobyte doświadczenie będą mogli wykorzystać podczas organizacji koncertu, który jest planowany na 11 listopada 2019 roku, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Zaangażowanie młodzieży w projekt Wiosennego Czarowania, już przynosi pierwsze efekty - w najbliższych miesiącach zostanie reaktywowana drużyna harcerska, zostanie podjętych także szereg ciekawych inicjatyw. Serdecznie zapraszamy do współpracy (Agnieszka Garbatiuk).

Chór „Kanon" pod kierunkiem Pana Grzegorza Kulickiego miał zaszczyt wykonać wraz z Tadeuszem Woźniakiem utwór "Zegarmistrz światła" podczas koncertu galowego festiwalu. „Jestem dumny z moich chórzystek, które stanęły na wysokości zadania
i wspaniale wykonały razem z chórami z Ciechanowa i z Lublina partię chóralną do Zegarmistrza... Jest mi niezmiernie miło, że wszystkie chóry skorzystały z 3-głosowej partytury, którą sam opracowałem i udostępniłem dyrygentom. Zespól KANON z Łomaz zaprezentował swoje umiejętności przed sobotnim koncertem „Wołosatek”, śpiewając „Mam tę moc” w moim autorskim opracowaniu. Za troskę nad uczniami w czasie wycieczki pragnę podziękować Paniom: Agnieszce Garbatiuk – opiekunce wolontariuszy
i Annie Zydlewskiej. Bez ich zaangażowania pewnie wycieczka by się nie udała. Kanon się rozwija i jest doceniany w coraz większych kręgach. Przed nami kolejne wyzwania, między innymi: za dwa tygodnie Wojewódzki Konkurs Ąkademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” w Lublinie. Zostaliśmy również zaproszeni do udziału w koncercie w Filharmonii Lubelskiej z repertuarem Stanisława Moniuszki, który się odbędzie w listopadzie. Dziękuję za pomysł i wsparcie Panu Jerzemu Czyżewskiemu – Wójtowi Gminy Łomazy i Pani Bogumile Wińskiej – Dyrektor Zespołu Szkół”. (Grzegorz Kulicki).

O atmosferze „Wiosennego Czarowania” najlepiej świadczy satysfakcja uczestników. „W nocy z soboty na niedzielę uczestniczyliśmy w „Świeczkowisku”. W niesamowitej atmosferze przy świetle świec graliśmy i śpiewaliśmy piosenki harcerskie. Rano odbyła się msza święta a następnie wymaszerowaliśmy ze szkoły podstawowej nr 1 w Legionowie pod ratusz miejski gdzie wszyscy uczestnicy festiwalu wspólnie zatańczyli "Belgijkę" na rondzie przy ulicy Józefa Piłsudskiego. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystości podsumowującej imprezę, podczas którego odbył się koncert Pawła Orkisza. Świetnie się bawiliśmy w niezwykłym towarzystwie. Zdobyliśmy dużo doświadczenia oraz motywacji potrzebnej do pracy nad organizacją festiwalu, który odbędzie się tym razem 11 listopada w Łomazach” (Wiktoria).

Poprawiony: poniedziałek, 27 maja 2019 08:37