- reset +

PDFDrukujEmail

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach

04.10.2019 uczniowie, nauczyciele, pozostali pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach oraz rodzice wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który odbył się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcję poprzedził konkurs plastyczny „Plakat promujący IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”, który wygrała grupa uczniów z klasy VIa.

W piątek, czwartego października, Pani Dyrektor Bogumiła Wińska otworzyła imprezę. Trzyosobowe komisje egzaminacyjne rozpoczęły swoją działalność sprawdzając znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i dorosłych. Jak zwykle, w komisjach działali uczniowie klas szóstych z naszej szkoły. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do stolików ustawiały się kolejki chętnych. Uczniowie zauważyli, że dorośli dobrze radzą sobie ze znajomością tabliczki mnożenia, natomiast z uczniami bywało różnie. Uczniowie klas III i IV za zaliczony egzamin otrzymali bardzo dobrą ocenę, natomiast starsi otrzymywali plusy. Potwierdzeniem zdania egzaminu były imienne certyfikaty i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wszyscy świetnie się bawili.

Głównym organizatorem całej akcji jest firma Karty Grabowskiego.

Koordynator:Danuta Michalczuk

Poprawiony: wtorek, 15 października 2019 07:17