"SZKOŁA PAMIĘTA"

„ Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń, 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.”

Z takimi słowami zwrócił się do nas Minister Edukacji Narodowej – Dariusz Piontkowski. Nasza szkoła od lat podejmuje różnorodne działania pielęgnujące pamięć o naszej historii,  dlatego włączyliśmy się w organizację akcji „ Szkoła pamięta”.  Uczniowie, dzieci z przedszkola, harcerze i nauczyciele przystąpili do akcji porządkowania miejsc pamięci na terenie gminy Łomazy.

Dnia 23.10.2019 r. w Koszołach miała miejsce uroczystość poświęcenia krzyża upamiętniającego ofiary II wojny światowej – rodzinę Remeszów.  W uroczystości wzięli udział : Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Huszczy ks. Zdzisław Matejuk, przedstawiciele Stowarzyszenia Społeczno- Kulturalnego Tłoka pan Cezary Nowogrodzki i pani Magdalena Adamska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach pani Bogusława Wińska, młodzież  szkolna, nauczyciele oraz mieszkańcy Koszoł.

Poprawiony: piątek, 25 października 2019 11:19