Dzień ślubowania i pasowania na ucznia to radosny czas w życiu pierwszoklasistów. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach.

Uroczystość miała miejsce 25.10.2019 roku.

Po serdecznym powitaniu przez Panią Dyrektor Bogumiłę Wińską gości, rodziców oraz uczniów pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Następnie uroczyście ślubowały kochać Ojczyznę,  dbać   o  dobre  imię   klasy  i  szkoły,   szanować  nauczycieli

i rodziców, być dobrymi kolegami, a także sumiennie wypełniać swoje obowiązki.

Ceremonia pasowania oraz otrzymanie dyplomów potwierdziły włączenie pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. Dokonała jej Dyrektor Szkoły w asyście wychowawczyń Aleksandry Dołęgowskiej i Wiesławy Kobrzyńskiej.

Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po części oficjalnej Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, Pan Tadeusz Bańkowski Prezes GS w Łomazach, członkowie Rady Rodziców oraz przedstawiciele starszych klas wręczyli pierwszakom prezenty oraz zakładki do książek przygotowane przez panie bibliotekarki.

Na zakończenie w imieniu rodziców uczniów klas pierwszych goście i pierwszoklasiści zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Poprawiony: niedziela, 27 października 2019 20:58