- reset +

PDFDrukujEmail

W dniach 18-24 listopada 2019 r. Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach, po raz kolejny wziął udział w realizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). To największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, w którym uczestniczy ponad 120 krajów.

Jednym z ważnych elementów ŚTP jest projekt "Otwarta firma - poznajemy zawody i przedsiębiorstwa w naszej okolicy". Koordynatorami przedsięwzięcia      w ZPO w Łomazach były Monika Trochonowicz i Małgorzata Szewczyk. W trakcie tego Tygodnia uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczkach do wybranych, partnerskich przedsiębiorstw lub instytucji. Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zadaniami danego przedsiębiorstwa i ze specyfiką wykonywanych tam zawodów. Zapoznali się też z technologią wytwarzanych tam produktów i udziałem pracowników w procesie wytwarzania. Udział w projekcie umożliwił im planowanie swojej przyszłości zawodowej i związanie jej z miejscem rodzinnym. Uczniowie mieli szansę na weryfikację swoich wyobrażeń o zawodach oraz na zebranie informacji o rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Była to także możliwość, aby przybliżyć im przedsiębiorczość jako wartościową postawę życiową.

 

 

W tegorocznej edycji projektu „Otwarta firma” uczestniczyło około 300 uczniów szkoły podstawowej. Gościliśmy w 8 przedsiębiorstwach i instytucjach.

Szczególne podziękowania składamy:

Delikatesom „Centrum” w Łomazach

Felgi. expert Cezary Kaczanowicz

Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Łomazach

Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej

Nove Kino Merkury w Białej Podlaskiej

Pracowni krawieckiej „Magdalena”

Usługom fryzjerskim Anna Lewkowicz

Urzędowi Gminy w Łomazach

Zapraszamy do współpracy oraz aktywnego udziału w kolejnych edycjach projektu.

 

Monika Trochonowicz

Poprawiony: poniedziałek, 02 grudnia 2019 08:29