- reset +

PDFDrukujEmail

Podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia”

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o środowisko i rozumie, że wszyscy jesteśmy za naszą planetę odpowiedzialni. Uroczyste podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej miało miejsce  28 listopada. Głównym celem przedsięwzięcia było rozpowszechnianie wśród uczniów właściwej postawy ekologicznej, szczególnie wobec problemu ochrony powierzchni Ziemi, jak i najbliższego otoczenia. W ramach działań konkursowych od maja do  października zbieraliśmy surowce nadające się do ponownego wykorzystania (baterie, nakrętki plastikowe, puszki aluminiowe, makulaturę i zużyte tonery). Uczniowie brali udział w konkursach o tematyce ekologicznej, porządkowali najbliższe otoczenie, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata.

Za udział w konkursie szkoła otrzymała drukarkę komputerową Laser Pro M1. Uczennicą  najbardziej zaangażowaną w działania konkursowe okazała się Dominika Szoplińska z klasy VII b, która dostała opaskę sportową Xiaomi Mi band 3.

Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w działania konkursowe i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Poprawiony: środa, 04 grudnia 2019 08:25