- reset +

PDFDrukujEmail

W dniu 02.12.2019 w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach odbył się „Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Łomazy”. Organizatorami tego wydarzenia byli Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach oraz Wiceprezes Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA przy Szkole Podstawowej
im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. Rywalizacja sportowa odbyła się z udziałem uczniów
i nauczycieli z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Huszczy. Rozgrywki odbyły  się w dwóch  kategoriach wiekowych:  klasy V-VI i VII-VIII.

Turniej otworzyła Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Bogumiła Wińska. Następnie Pani Marta Bednaruk-Bańkowska poinformowała wszystkich o zasadach organizacji turnieju i sędziowania.

W kategorii klas VII-VIII zaprezentowały się trzy damsko-męskie zespoły siatkarskie
tj.: drużyna ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, drużyna klas VII i drużyna klas VIII z naszej szkoły. W kategorii klas V-VI zagrały drużyny Szkoły Podstawowej w Huszczy, dziewcząt klas V i damsko-męska drużyna klas VI naszej szkoły.

Łącznie w rywalizacji sportowej turnieju brało udział ponad 60 uczestników.

Funkcję sędziego rozgrywek pełnili: Pani Marta Bednaruk-Bańkowska i Pan Marek Prokopiuk

Zwycięzcą rozgrywek w kategorii klas VII-VIII została drużyna klas VIII Szkoły Podstawowej w Łomazach. W kategorii klas V-VI pierwsze miejsce wywalczyła drużyna klas VI naszej szkoły podstawowej. Wszystkie drużyny wyróżnione zostały dyplomami i Pucharami Wójta Gminy Łomazy. Ponadto w każdej kategorii wiekowej wybrano najlepszego zawodnika rozgrywek, który otrzymał nagrodę rzeczową. Nagrody rzeczowe otrzymali również wszyscy uczestnicy rozgrywek z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Huszczy.

Trofea, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Bogumiła Wińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Huszczy Pani Dorota Pawłowska, Wicedyrektor Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Dorota Biesiada.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali, soki,  wodę mineralną oraz słodycze.

Imprezę podsumował i zakończył Wójt Gminy Łomazy, Pan Jerzy Czyżewski.

Szczególne podziękowania adresujemy do:

1. Wójta Gminy Łomazy, Pana Jerzego Czyżewskiego za ufundowanie pucharów i artykułów spożywczych oraz uświetnienie swoją obecnością podsumowania zamykającego Gminny Turniej Piłki Siatkowej.

2. Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, Pani Bogumiły Wińskiej za stworzenie korzystnych warunków do realizacji imprezy sportowej.

3. Pani Moniki Jaroszuk za ufundowanie nagród rzeczowych.

Poprawiony: poniedziałek, 09 grudnia 2019 09:25