- reset +

PDFDrukujEmail

Mikołajkowy Turniej Sportowy klas I – III

10 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach, odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy dla dzieci z klas I – III. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego : Ireneusz Korszeń i Artur Romaniuk. Ceremoniału otwarcia „Igrzysk Sportowych” dokonała Pani Wicedyrektor Dorota Biesiada. Po uroczystym otwarciu dzieci złożyły ślubowanie, w którym obiecały czystą i sportową rywalizację „Fair – Play”.  Rywalizację poprzedziła wspólna rozgrzewka, wszystkich uczestników turnieju.


Ponad setka dzieci wzięła udział w konkurencjach sportowych, w których trzeba było wykazać się szybkością, zwinnością, zręcznością, celnością, siłą i odwagą. Celująco można podsumować rywalizację w klasowych zmaganiach sportowych. Przygotowane zabawy dostosowane były do możliwości fizycznych uczniów. Zabawy takie jak: „Fala”, „Wyścigi rydwanów”„ Dywan Alladyna”„Kubica”, „ Wyścigi sztafet”, „ Rzut do celu”, „ Wyścigi w  worku”, „ Przeciąganie liny”, dostarczyły wiele pozytywnych emocji.-  Zmagania sportowe przebiegały oddzielnie w kategorii klas pierwszych, drugich i trzecich. Po rozegraniu wszystkich konkurencji, klasyfikacja w poszczególnych klasach przedstawiła się następująco:

  • w kategorii klas pierwszych – pierwsze miejsce klasa IA, drugie miejsce IB
  • w kategorii klas drugich – pierwsze miejsce klasa IIA, drugie IIB
  • w kategorii klas trzecich – pierwsze miejsce klasa IIIA, drugie IIIB.

Wszystkie klasy na ręce kapitana drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkową „koszulkę kibica”, ufundowaną przez Panią Monikę Jaroszuk. Po  oficjalnym zakończeniu turnieju, na dzieci czekał przygotowany przez Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w Łomazach - Pana Ireneusza Korszenia ,      słodki poczęstunek. Ogromne podziękowania należą się również Prezesowi Akademii Taekwon-do w Łomazach, Panu Arturowi Romaniukowi, za udostępnienie prywatnego sprzętu sportowego. Podziękowania należą się również wszystkim wychowawcom i opiekunom klas I – III   za pomoc w organizacji turnieju.

Poprawiony: poniedziałek, 16 grudnia 2019 08:40