- reset +

PDFDrukujEmail

Technologia wirtualnej rzeczywistości

Dzięki innowacyjnej firmie Virtual Quest, która zajmuje się produkcją i rozpowszechnianiem filmów edukacyjnych VR, uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną okazję przenieść się  w inny wymiar rzeczywistości. Działania Virtual Quest są zgodne z nowym trendem zwanym „Edutainment’, czyli metodą nauki polegającą na łączeniu rozrywki z edukacją. Dzięki filmom edukacyjnym przy użyciu technologii wirtualnej rzeczywistości – VR, uczniowie przenoszeni są w niedostępne miejsca na Ziemi i w Kosmosie. Przekazywane są cenne informacje, które przyswajane są z uśmiechem. Światy oglądane przez widza są dosłownie na wyciagnięcie ręki. Uczniowie mieli do wyboru jeden z trzech tematów: 1. Kosmos (Space Quest) – lewitacja w Kosmosie między planetami i oglądanie je z bliska; 2. Dinozaury (Dino Quest) – możliwość zobaczenia z bliska najbardziej znanych gatunków dinozaurów; 3. Świat podwodny (Sea Quest) – pozwala na bliskie spotkanie ze zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach. Po seansie VR uczniowie mieli możliwość poznać technologie wirtualnej rzeczywistości, uczestniczyć w panelu dyskusyjnym na temat wybranej projekcji oraz zmierzyć się z rebusami i testami wiedzy z zakresu tematu filmu.

Dziękujemy Pani Ewie Głowackiej i Pani Zuzannie Widyńskiej za zaprezentowanie w naszej szkole filmów VR oraz za przeprowadzenie warsztatów z uczniami.

Poprawiony: piątek, 03 stycznia 2020 10:26