PDFDrukuj

PLAN PRACY BIBLIOTEKI
NOWOŚCI
Wszystkie strony

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Łomazach czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30

Obecnie w bibliotece pracują pani Dorota Łaska oraz pani Elżbieta Kapłan.
Zbiory naszej biblioteki liczą prawie 6000 volumenów oraz 25 tytułów czasopism.

W czytelni biblioteki można korzystać komputerów połączonych z internetem jak również drukarki i skanera.

Od bieżącego roku szkolnego biblioteka obsługiwana jest za pomocą programu MOL Optivum.
Program ten służy do kompleksowej obsługi biblioteki szkolnej w zakresie gromadzenia, opracowania i udostępniania różnych rodzajów dokumentów bibliotecznych. Pozwala na szybszą, łatwiejszą i wydajniejszą pracę bibliotekarza.

• Program prowadzi listę czytelników z podziałem na uczniów i nauczycieli.

• Rejestrowane jest każde wypożyczenie, zwrot i prolongata.

• Automatycznie tworzone są karty analityczne czytelników i karty książek.

• Program umożliwia określenie regulaminowych okresów wypożyczeń oddzielnie dla uczniów i nauczycieli oraz lektur i czasopism.

• Przechowywane przez program dane osobowe czytelników są kodowane zgodnie z wymaganiami ustawy o ochronie danych osobowych.

• Program automatycznie zbiera i przetwarza informacje statystyczne oraz tworzy liczne raporty statystyczne.

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie dodatkowego modułu umożliwiającego dostęp do katalogu biblioteki za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej. Dostęp może być realizowany zarówno lokalnie – np. w szkolnej pracowni komputerowej, jak i  poprzez internet.
Za pomocą programu czytelnik może wyszukiwać interesujące go informacje w pięciu katalogach. Po zalogowaniu użytkownik otrzymuje dostęp do swojego konta gdzie ma podgląd na zaległości, wypożyczenia i zamówienia.