- reset +

PDFDrukuj

Wyróżniamy, nagradzamy...

Nadszedł czas podsumowań, zbliża się koniec roku szkolnego 2013/14. Zanim jednak otrzymamy świadectwa a najlepsi z nas nagrody za naukę, podsumowaliśmy i wyróżniliśmy wszystkich, którzy zmagali się w różnych konkursach  - począwszy od międzynarodowych po ogólnopolskie, a na szkolnych skończywszy.

W Polsko - Ukraińskim Konkursie  nasi koledzy uzyskali tytuł TAONÓW:

Bartłomiej Kostrzewa

Maciej Chotkowski

W IV Ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego uczennica klasy III c Aleksandra Arseniuk uzyskała tytuł laureata.

W Ogólnopolskim Konkursie Literackim „O złote pióro” uczennica klasy II b  Paulina Biesiada zdobyła I miejsce. Należy dodać, że Paulina  godnie reprezentowała  szkołę w licznych ogólnopolskich konkursach literackich.

W Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który  odbył się w Konstantynowie, drużyna w składzie: Kamil Kowieski, Kacper Wiński z klasy III a i Aleksandra Sacharczuk z klasy II c zajęła II miejsce w Finale Regionalnych Eliminacji Turnieju Szkół Gimnazjalnych. Dodatkowo Kamil zajął III miejsce indywidualnie.

Z kolei w Powiatowym Konkursie Historycznym Bohaterowie Powstania Kościuszkowskiego który odbył się w Terespolu nasze koleżanki okazały się najlepsze.

I miejsce zajęła Sara Lewkowicz z klasy III b

II miejsce  Weronika Bańkowska z klasy III c

W szkolnym konkursie Wiedzy o Funduszach Europejskich organizowanym przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim  w  Lublinie

I miejsce zajęła  Sara Lewkowicz z klasy III b

II miejsce           Joanna Arseniak z klasy III c

III miejsce        Aleksandra Arseniak  z klasy III c

Umiejętności matematyczne również były przedmiotem konkursów.

Zwycięzcy w konkursie ŁAMIGŁÓWKI MATEMATYCZNE:

W kategorii klas pierwszych Patryk Soroka klasa I c

W kategorii klas drugich Karol Piętka klasa II a

W kategorii klas trzecich Kamil Kowieski klasa III a

W konkursie MISTRZ RACHUNKÓW zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

W kategorii klas pierwszych Patryk Soroka klasa I c

W kategorii klas drugich Adrian Demidowicz klasa II c

W kategorii klas trzecich Maciej Chotkowski klasa III c

Podsumowano tez konkursy w ramach programów Promocji Zdrowia, Trzymaj Formę oraz współzawodnictwo sportowe.

Doceniono i nagrodzono też najaktywniejszych członków Samorządu Uczniowskiego - przewodniczącą Monikę Sorokę i najaktywniejszych członków  pocztu sztandarowego; Pawła  Zająca z klasy III b i przyboczne; Martynę Kalinowską z klasy III c i Karolinę Juszczak z klasy III b. Kamil Kowieski otrzymał wyróżnienie i słowa uznania za duży wkład pracy wydanie pierwszego numeru  szkolnej gazetki; Nowinki szkolnej rodzinki;. To, że powstała, to głównie jego zasługa. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy podobnych osiągnięć w przyszłym roku.