- reset +

PDFDrukujEmail

Spotkanie z ciekawa osobą - zdolności i wrażliwość w genach

Często jest tak, że zdolności i pasje dziedziczy się po swoich rodzicach. Są czasami takie rodziny, w których talent artystyczny ujawnia się w każdym pokoleniu. Doskonałym przykładem może być Pani Teresa Kulicka - pasjonatka sztuki, malarka, emerytowana nauczycielka związana z najmłodszymi, wieloletni dyrektor przedszkola w Łomazach. Okazuje się, że Pani Tereska zdolności artystyczne odziedziczyła po swojej mamie - Pani Halinie Steckiewicz, której twórczość poetycką  mieliśmy okazję  swego czasu poznać. Nasz gość odpowiadał na pytania uczniów, opowiadał o technikach malarskich, pokazywał narzędzia, którymi się posługuje, no i oczywiście udostępnił do obejrzenia kilka swoich obrazów. W tym miejscu należy dodać, że jedno z dzieł Pani Kulickiej na stałe zdobi naszą szkołę, ponieważ Pani Tereska ofiarowała szkole podstawowej obraz przedstawiający portret patrona szkoły Tadeusza Kościuszki. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni ofiarodawczyni. Spotkanie to było swoistą lekcją sztuki, dało uczniom możliwość kontaktu z dziełem malarskim . Możliwe, że zainspiruje to kogoś z uczniów do poszukiwania w sobie talentu, może odkrywania artystycznych korzeni. Wiemy teraz, po kim odziedziczył swój talent ( tym razem muzyczny) Pan Grzegorz Kulicki i  jego brat bliźniak Pan Piotr.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 16:39