- reset +

PDFDrukujEmail

Dnia 14 czerwca chór KANON Zespoły Szkół w Łomazach pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego po raz kolejny (6) otrzymał ZŁOTE PASMO w X Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska w Lublinie. Organizatorami konkursu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Forum Muzyki oraz Centrum Kultury w Lublinie.

Jury pod kierunkiem prof. Dariusza Dyczewskiego z Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w ciągu 2 dni wysłuchało i oceniło 34 chóry. Kanon z Łomaz wykonał a’cappella pieśni: „Dzisiaj wesele” w opracowaniu Władysława Bukowieckiego, „Ojczyzna nasza” Czesława Janczarskiego i w opacowaniu G. Kulickiego oraz kompozycję własną G. Kulickiego – „Ojczyzno miła” na chór, klarnet i fortepian. Na fortepianie zagrał Michał Dymowski, a na klarnecie – Ewa Golba.

„Jestem dumny ze swoich chórzystów. Kolejne złote pasmo to potwierdzenie wysokiego poziomu wykonawczego chóru szkolnego KANON. Występowaliśmy w kategorii chórów gimnazjalnych, choć połowa  zespołu to uczniowie szkoły podstawowej. Śpiewanie w chórze wymaga od dzieci wiele pracy i cierpliwości. Ale było warto.” Chórzyści KANONU w nagrodę wezmą udział w koncercie finałowym, który odbędzie się w grudniu w Lublinie.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 13:55