- reset +

PDFDrukujEmail

plakat_teakwon_do.jpg - 41.95 Kb

Już prawie rok Akademii Taekwon-Do VIRTUS…

W listopadzie minie rok działalności Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach i już ósmy rok Taekwon-Do  w Łomazach pod kierunkiem Artura Romaniuka. Przez ten czas miało miejsce wiele wydarzeń związanych z tą formą aktywności fizycznej. Do najbardziej widocznych są oczywiście sukcesy sportowe zawodników. Do najważniejszych należą zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w walkach kat. 46 kg przez Aleksandrę Sacharczuk oraz brązowe medale również w walkach w Mistrzostwach Polski Juniorów przez Katarzynę Gicewicz oraz Karolinę Juszczak. Brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych został również Ernest Szopliński w konkurencji układów formalnych. Innym bardzo ważnym lub nawet ważniejszym było zdobycie czarnego pasa przez Karolinę Juszczak. Na zajęciach Taekwon-Do najważniejszą sprawą jest wytrwałość w treningu i osiąganie stawianych sobie celów. Zdobycie czarnego pasa jest w dalszej lub bliższej perspektywie celem dla wszystkich adeptów tej koreańskiej sztuki walki.

Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem w historii VIRTUSU było powołanie Karoliny Juszczak do Kadry Narodowej Kobiet na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Szkocji
w październiku 2015r.

Po raz pierwszy został zorganizowany przez Akademię VIRTUS Letni Obóz Taekwon-Do. Letnia Akademia odbywała się w dniach 31 lipca do 6 sierpnia 2015 r. w Murzasichle, górskiej miejscowości niedaleko Zakopanego. W zgrupowaniu udział brało 45 osób wliczając wszystkich biorących udział
w zajęciach.

Oprócz ważnego aspektu zdrowotnego jakim bez wątpienia jest uczęszczanie na zajęcia Taekwon-Do innym bardzo ważnym jest kształtowanie cech socjalizacyjnych. Przebywanie w grupie powoduje lepszy rozwój osobowości młodych ludzi. Świetną formą kształtowania zachowania się
w różnych sytuacjach są również wspólne zorganizowane wyjazdy jak ten w góry w celu doskonalenia formy fizycznej jak również psychicznej.

Z relacji głównie rodziców wiemy, że zmiany jakie zachodzą w zachowaniu ich dzieci nigdy wcześniej nie miały takiego progresu. Dzieci uczą się dyscypliny i samodyscypliny, zaradności, samodzielności, organizacji czasu i wielu innych ważnych w codziennym życiu zdolności.

Bardzo popularne, w ostatnich latach, szkoły ponadgimnazjalne coraz częściej oferują licea
o profilu straży granicznej oraz policji. W takich klasach z racji możliwości podjęcia pracy w tychże zawodach bardzo ważną sprawą jest sprawność fizyczna z naciskiem na sztuki walki i samoobronę. Taekwon-Do bardzo dobrze wpisuje się w ten trend. Wysoka uniwersalności i poziom szkoleniowy oferowany przez Akademię Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach pozwala osiągnąć taki stan sprawności fizycznej aby móc skutecznie starać się o przyjęcie do takich szkół oraz w dalszej perspektywie do pracy w służbach mundurowych. Jest to poparte niejednokrotnym przykładem i to z Gminy Łomazy.

Akademia Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia, które odbywają się w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Łomazach.

Nigdy nie jest za późno aby rozpocząć swoją przygodę z Taekwon-Do!!!
Więcej informacji pod numerem telefonu 608 33 28 99 oraz na: www.tkdlomazy.blogspot.com

Już prawie rok Akademii Taekwon-Do VIRTUS…

W listopadzie minie rok działalności Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach i już ósmy rok Taekwon-Do  w Łomazach pod kierunkiem Artura Romaniuka. Przez ten czas miało miejsce wiele wydarzeń związanych z tą formą aktywności fizycznej. Do najbardziej widocznych są oczywiście sukcesy sportowe zawodników. Do najważniejszych należą zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w walkach kat. 46 kg przez Aleksandrę Sacharczuk oraz brązowe medale również w walkach w Mistrzostwach Polski Juniorów przez Katarzynę Gicewicz oraz Karolinę Juszczak. Brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych został również Ernest Szopliński w konkurencji układów formalnych. Innym bardzo ważnym lub nawet ważniejszym było zdobycie czarnego pasa przez Karolinę Juszczak. Na zajęciach Taekwon-Do najważniejszą sprawą jest wytrwałość w treningu i osiąganie stawianych sobie celów. Zdobycie czarnego pasa jest w dalszej lub bliższej perspektywie celem dla wszystkich adeptów tej koreańskiej sztuki walki.

Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem w historii VIRTUSU było powołanie Karoliny Juszczak do Kadry Narodowej Kobiet na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Szkocji
w październiku 2015r.

Po raz pierwszy został zorganizowany przez Akademię VIRTUS Letni Obóz Taekwon-Do. Letnia Akademia odbywała się w dniach 31 lipca do 6 sierpnia 2015 r. w Murzasichle, górskiej miejscowości niedaleko Zakopanego. W zgrupowaniu udział brało 45 osób wliczając wszystkich biorących udział
w zajęciach.

Oprócz ważnego aspektu zdrowotnego jakim bez wątpienia jest uczęszczanie na zajęcia Taekwon-Do innym bardzo ważnym jest kształtowanie cech socjalizacyjnych. Przebywanie w grupie powoduje lepszy rozwój osobowości młodych ludzi. Świetną formą kształtowania zachowania się
w różnych sytuacjach są również wspólne zorganizowane wyjazdy jak ten w góry w celu doskonalenia formy fizycznej jak również psychicznej.

Z relacji głównie rodziców wiemy, że zmiany jakie zachodzą w zachowaniu ich dzieci nigdy wcześniej nie miały takiego progresu. Dzieci uczą się dyscypliny i samodyscypliny, zaradności, samodzielności, organizacji czasu i wielu innych ważnych w codziennym życiu zdolności.

Bardzo popularne, w ostatnich latach, szkoły ponadgimnazjalne coraz częściej oferują licea
o profilu straży granicznej oraz policji. W takich klasach z racji możliwości podjęcia pracy w tychże zawodach bardzo ważną sprawą jest sprawność fizyczna z naciskiem na sztuki walki i samoobronę. Taekwon-Do bardzo dobrze wpisuje się w ten trend. Wysoka uniwersalności i poziom szkoleniowy oferowany przez Akademię Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach pozwala osiągnąć taki stan sprawności fizycznej aby móc skutecznie starać się o przyjęcie do takich szkół oraz w dalszej perspektywie do pracy w służbach mundurowych. Jest to poparte niejednokrotnym przykładem i to z Gminy Łomazy.

Akademia Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia, które odbywają się w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Łomazach.

Nigdy nie jest za późno aby rozpocząć swoją przygodę z Taekwon-Do!!!
Więcej informacji pod numerem telefonu 608 33 28 99 oraz na: www.tkdlomazy.blogspot.com