PDFDrukuj

O segregacji odpadów

22 października odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Dyrektorem Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Komunalnik „ w Białej Podlaskiej Arturem Zaborowskim. Spotkanie dotyczyło zasad segregacji odpadów i ich odbioru. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o postępowaniu z odpadami. Dowiedzieli się nie tylko co to jest frakcja sucha i mokra, co można wrzucać do poszczególnych pojemników(worków)ale także jakie korzyści przynosi prawidłowa segregacja i jak zapobiegać nadmiernemu wytwarzaniu śmieci. Zaprezentowano im też Zakład Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej  jeden z najnowocześniejszych i największych na Lubelszczyźnie.

Miejmy nadzieję że wiedza uczniów przełoży się na konkretne działania w życiu codziennym.