- reset +

PDFDrukujEmail

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach już po raz trzeci znalazła się w zaszczytnym gronie dziesięciu laureatów -  najbardziej aktywnych szkół podstawowych. W dniu 13 listopada br. na uroczystej gali „Otwarta firma” szkolny koordynator projektu pani Monika Trochonowicz wraz z dwójką uczniów: Aleksandrą Rusek i Michałem Gadomskim odebrali statuetkę i pamiątkowy dyplom dla szkoły.

Uroczystość powiązana z obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - odbyła się w sali odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie.

Organizatorzy poinformowali, że w 7 edycji projektu „Otwarta firma” wzięło udział ponad 63 tyś. uczniów z 440 szkół oraz 1701 firm i instytucji z całej Polski.

Projekt w wyśmienity sposób pomaga nam realizować wprowadzanie do szkół programów z szeroko pojętej przedsiębiorczości we współpracy ze środowiskiem gospodarczym. Połączenie szkoły z lokalnymi przedsiębiorstwami jest niezwykle ważne, ponieważ uczniowie mają szansę na weryfikację swoich wyobrażeń o zawodach oraz na zebranie informacji o rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Jest to także możliwość, aby przybliżyć im przedsiębiorczość jako wartościową postawę życiową.