PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 22 listopada 2015 15:28

PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO

Dnia 17.11.2015 r. w Zespole Szkół w Małaszewiczach podsumowano Współzawodnictwo Sportowe Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2014/2015.

Nasza szkoła uplasowała się na najwyższym podium wśród  szkół powiatu bialskiego. Puchar i dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca zarówno  w klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej jak i Gimnazjady odebrali nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Marta  Bednaruk – Bańkowska, Pan Ireneusz Korszeń, uczniowie: Daria Hordejuk  i Anastazja Stanilewicz oraz  Pani Anna Filipiuk Dyrektor  Zespołu Szkół w Łomazach.

Z rąk starosty bialskiego Pan Ireneusz Korszeń otrzymał list gratulacjny za wysokie wyniki sportowe w finałach wojewódzkich, Pani Marta Bednaruk-Bańkowska została uhonorowana odznaczeniem „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”, Pani Anna Filipiuk Dyrektor  Zespołu Szkół w Łomazach odebrała podziękowanie za wspieranie sportu szkolnego i  życzliwość w podejmowanych inicjatywach związanych  z wychowaniem poprzez kulturę fizyczną, co zaowocowało w/w. sukcesem.

Dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji końcowej i powtórzenie sukcesu gimnazjum z zeszłego roku to niewątpliwie największy sukces w historii naszej szkoły. Dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Łomazach, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku. Dziękujemy również Panu Jerzemu Czyżewskiemu Wójtowi Gminy w Łomazach za wspieranie wszystkich przedsięwzięć sportowych i prosimy o więcej.

Wpisany przez Administrator środa, 10 czerwca 2015 08:32

Ostatnie zawody w roku szkolnym 2014/2015 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Bialski Szkolny Związek Sportowy odbyły się w Konstantynowie w dniu 9 czerwca. Dziewczęta i chłopcy z klas IV i młodszych rywalizowali w trójboju lekkoatletycznym, na który składa się skok w dal, rzut piłką lekarską oraz bieg na 50m. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta zdobywając II miejsce. Chłopcy zajęli miejsce VI. W obu kategoriach rywalizowało po 9 szkół z całego powiatu. Aneta Nowosielska z klasy IV A została najlepszą zawodniczką zawodów z 192 pkt. na koncie. Dzięki tak dobrej postawie uczniów nasza szkoła powiększyła swoją przewagę w ramach współzawodnictwa sportowego szkół powiatu bialskiego. Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Łomazach wygrywa współzawodnictwo!!!

Opiekun

Artur Romaniuk

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 20:49

Wpisany przez Administrator środa, 28 stycznia 2015 18:14

Po wygranych eliminacjach międzygminnych w koszykówce chłopców, które odbyły się w Wisznicach, gdzie wygraliśmy z gospodarzami oraz Sosnówką pojechaliśmy na Finał Powiatu do Cicibora Dużego, który odbył się 26.01.2015 r. Tam gospodarzem była szkoła z Woskrzenic Dużych, która ostatecznie wygrała całe zawody. Nasi wychowankowie zajęli trzecie miejsce wyprzedzając szkołę z Terespola a za Międzyrzecem Podlaskim i Woskrzenicami Dużymi.

Opiekun Artur Romaniuk

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 20:50

PDFDrukuj

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 17 listopada 2014 17:57

XV Turniej „ Z Podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

Eliminacje do Finału Powiatu bialskiego.

Dnia 13.11.2014r, na stadionie gminnym w Łomazach rozegrane zostały eliminacje do finału powiatu  XV Turnieju   „Z Podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Turniej organizowany jest przez PZPN przy współpracy z okręgowymi związkami piłki nożnej w trzech kategoriach wiekowych:   U-8, U-10,U-12.

Celem rozgrywek jest:

• Wyłonienie zwycięzców drużyn dziewcząt i chłopców,
  • Wyłonienie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy,
  • Promowanie piłki nożnej wśród dzieci, wychowanie przez sport, kształtowanie zdrowego stylu życia i aktywizację lokalnych środowisk sportowych.

Kategoria U-10

Dziewczęta uzyskały awans do finału powiatu bez rozgrywania eliminacji.

Chłopcy rozegrali jedno spotkanie ze Szkołą Podstawową w Huszczy, przegrywając 2:7. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Krzysztof Dymowski z rzutu wolnego oraz Jakub Kur.   Na turniej nie dojechały zespoły ze Szkoły Podstawowej z Tucznej i Kodnia. Awans do finału powiatu uzyskała Szkoła Podstawowa w Huszczy.

Skład drużyny: Bańkowski Paweł, Dymowski Krzysztof, Gadomski Michał, Kur Jakub, Matysiewicz Karol, Szepeluk Paweł, Trochonowicz Grzegorz.

Kategoria U-12

Dziewczęta  rozegrały jedno spotkanie ze Szkołą Podstawową w Leśnej Podlaskiej wygrywając 2:1 i uzyskały awans do finału powiatu. Na turniej nie dojechały zespoły ze Szkoły Podstawowej w Janowie Podlaskim i Rokitna.

Skład drużyny: Demianiuk Natalia, Juchimiuk Karolina, Nowosielska Aneta, Powszuk Dominika, Popielewicz Weronika, Panasiuk Nikola, Stanilewicz Anastazja, Sobechowicz Nikola.

Chłopcy rozegrali dwa spotkania ze Szkołą Podstawową w Sławatyczach przegrywając 2:4 oraz wygrali ze Szkołą Podstawową w Huszczy 3:1. Sławatycze natomiast rozgromili Huszczę 8:0. Awans do finału powiatu uzyskała Szkoła Podstawowa w Sławatyczach.

Skład drużyny: Dymowski Michał, Hryniewicz Szymon, Juszczuk Karol, Kur Bartłomiej, Łaski Maciej, Martyniuk Kacper, Panasiuk Krystian, Szudejko Szymon, Tokarski Dawid, Tyszewski Kamil, Waśkiewicz Dawid, Wilbik Olgierd.

Szczególne podziękowania należą się  Animatorowi Orlika -  Tomaszowi Dolukowi za pomoc w organizacji zawodów. Dziękujemy!

Wszystkie dzieci otrzymały soki Tymbark oraz cukierki.

Organizator: Korszeń Ireneusz

Poprawiony: poniedziałek, 17 listopada 2014 23:00

PDFDrukuj

Powiatowe Przełajowe XX Biegi Niepodległości w Janowie Podlaskim

Dnia 07.11.2014r, w Janowie Podlaskim odbyły się Powiatowe Przełajowe Biegi Niepodległości. Zawody organizowane przez Bialski Szkolny Związek Sportowy, zgromadziły dość licznie miłośników  biegania z całego powiatu bialskiego. Niewątpliwie przyczyniła się ku temu pogoda. Nasi uczniowie startujący w tych zawodach, dostarczyli nam wiele radości, gdyż  w każdym z biegów zdobywaliśmy cenne punkty do końcowej klasyfikacji.

Reprezentacja Zespołu Szkół w Łomazach udanie zakończyła jesienne biegi zaliczane do współzawodnictwa sportowego szkół. Szkoła Podstawowa zdobyła łącznie 76 punktów a Gimnazjum 27. Na starcie w każdym z biegów stało ok.40 osób, z czego tylko pierwsza dziesiątka zdobywa punkty dla szkoły. Przypomnę tylko, że za 1 miejsce zdobywamy 10 punktów, a za 10 miejsce 1 punkt, pozostałe miejsca nie są punktowane.