- reset +

sport szkoła podstawowa

PDFDrukuj

W Rossoszu 5 maja 2014r odbył się międzygminny etap w mini piłce nożnej dziewcząt. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje z Sosnówki, Wisznic, Łomaz oraz gospodarzy Rossosza. Niezmiernie miło było oglądać występ naszych dziewcząt. Po bardzo widowiskowych meczach reprezentantki naszej szkoły wywalczyły I miejsce i awans do Finału Powiatu.

W kolejnych meczach wygrywały:

Łomazy – Wisznice 4 – 0

Łomazy – Rossosz 6 – 1

Łomazy – Sosnówka 5 – 0

Gratulacje!!!

Poprawiony: środa, 07 maja 2014 20:39  

PDFDrukuj

W Wisznicach, jak co roku odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Etap międzygminny miał miejsce 30 kwietnia 2014r., a w rywalizacji brały szkoły z Rossosza, Sosnówki, Sławatycz, Wisznic oraz Łomaz. Fantastycznie zaprezentowały się dziewczęta naszej szkoły wygrywając rywalizację. Najlepszą zawodniczką została uczennica naszej szkoły Katarzyna Sucharzewska. Jedynie trzy punkty mniej zdobyła Justyna Bajkowska, również nasza uczennica. Finał powiatu odbędzie się w Konstantynowie 5 maja. Chłopcy pomimo starań zajęli czwartą lokatę.

Artur Romaniuk

Poprawiony: poniedziałek, 05 maja 2014 18:00  

PDFDrukujEmail

W Lublinie 13.04.2014r odbył się II Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwon-do. Zaczynając od młodzików (12-13 lat), największy sukces odniósł Grzegorz Polubiec zdobywając srebrny medal w układach formalnych stopni do 6 kup. Pozostałym młodzikom poszło nieco słabiej i nie zajęli medalowych miejsc. Startowali Dawid Wołosowicz, Adrian Stanilewicz, Zofia Kulawiec, Daria Hordejuk, Gabriela Marciniuk, Wojciech Szopliński, Katarzyna Sucharzewska oraz srebrny Grześ Polubiec ;-). Pośród juniorów młodszych (14-16 lat) bardzo dobrze zaprezentował się Ernest Szopliński zdobywając złoto w układach stopni uczniowskich. Karolina Juszczak złoto w układach stopni mistrzowskich oraz złoto w walkach kat. -50 kg. Błażej Sacharczuk złoto w układach stopni mistrzowskich oraz brąz w technikach specjalnych. Aleksandra Sacharczuk srebro w technikach specjalnych, brąz w układach stopni uczniowskich oraz brąz w walkach kat. -46 kg. Ponadto w zawodach udział wziął Marcin Chotkowski, niestety pomimo dzielnej postawy nie udało się zająć miejsca na podium w żadnej z konkurencji. Wszyscy medaliści juniorzy młodsi uzyskali kwalifikację do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 16-18.05.2014 w Nowej Rudzie- Słupcu.

Sentencja chińskiego filozofa Mencjusza „Liczni są ci, którzy coś czynią, lecz nie wiedzą dlaczego” z pewnością nie dotyczy trenujących Taekwon-do.

Wytrwałości i gratulacje!!!

Artur Romaniuk

Poprawiony: środa, 16 kwietnia 2014 15:04  
 

PDFDrukuj

IV  EDYCJA BIALSKIEJ LIGI SZACHOWEJ  III TURNIEJ

Dnia 29 marca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej rozegrano trzeci turniej IV edycji Bialskiej Ligi Szachowej. Otwarcia turnieju dokonała pani dyrektor Małgorzata Kaczmarczyk.  Nagrody  ufundowali: Prezydent Miasta Biała Podlaska Andrzej Czapski i Starosta Bialski Tadeusz Łazowski. Wśród współorganizatorów turnieju znaleźli się: Szkolny Związek Sportowy w Białej Podlaskiej, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Niwka” w Łomazach oraz  Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr III i II LO im. E. Plater w Białej Podlaskiej.

W zawodach uczestniczyło  60 zawodników z różnych szkół powiatu bialskiego w tym z naszej szkoły 10 uczniów.

W  klasyfikacji końcowej trzeciego turnieju nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

w kategorii dziewcząt  gimnazjum:

Agnieszka Korzeniewska – II miejsce

w kategorii chłopców gimnazjum:

Bartosz Brodacki  -  IV miejsce

Adrian Derlukiewicz – V   miejsce

Łukasz Woszczyło  –  VI  miejsce

Paweł Samosiuk   -  VII miejsce

 

w kategorii chłopców szkół podstawowych:

Cezary Sobechowicz  -  IX    miejsce

Mateusz Sakiewicz    -  XX  miejsce

Sebastian Uścinski   - XXIV miejsce

Łukasz Sakiewicz   -    XXV

Mateusz Szostakiewicz  - XXVII miejsce

 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i książki o tematyce szachowej. Wszyscy pozostali uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Sędzią głównym rozgrywek był Pan Marek Uściński, prezes ULKS „Niwka” w Łomazach.

Organizatorzy zapraszają na ostatni turniej rozgrywany w ramach Bialskiej Ligi Szachowej do świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach ul. Małobrzeska 13, dnia 12 kwietnia (sobota) o godzinie 10.00

GRATULACJE !

Członek Zarządu ULKS Niwka

Marta Bednaruk-Bańkowska

 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i książki o tematyce szachowej. Wszyscy pozostali uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Szachista, który na przestrzeni czterech turniejów zgromadzi największą liczbę punktów zdobędzie główną nagrodę IV Edycji Bialskiej Ligi Szachowej. Jest nią elektroniczny zegar szachowy DGT 2010 o wartości około 240 złotych. Nagrodę ufundował Starosta Bialski.

Organizatorzy zapraszają na ostatni turniej rozgrywany w ramach Bialskiej Ligi Szachowej do świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach ul. Małobrzeska 13, dnia 12 kwietnia (sobota) o godzinie 10.

 

PDFDrukujEmail

W Lublinie w niedzielę 23 marca 2014r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-do będących pierwszą eliminacją do Mistrzostw Polski. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tych zawodach zdobywając doświadczenie a także medale w poszczególnych konkurencjach. Najbardziej doświadczeni Błażej Sacharczuk oraz Karolina Juszczak na swoim, dobrym poziomie. Błażej zdobył złoty medal w układach stopni Dan, brązowy w walkach kat. -64 kg oraz brązowy w technikach specjalnych mężczyzn. Karolina zdobyła złoto w walkach kat. -50 kg, srebrny w układach stopni Dan. Aleksandra Sacharczuk oraz Ernest Szopliński to początkujący juniorzy młodsi. Ola zdobyła srebrny medal w walkach kat. -42 kg, brązowy w technikach specjalnych kobiet oraz była 17 w układach stopni uczniowskich. Ernest był 5 w walkach kat. -58 kg dodatkowo 17 w układach stopni uczniowskich oraz 13 w technikach specjalnych. Równie dobrze zaprezentowały się nasze absolwentki. Katarzyna Gicewicz wywalczyła złoty medal w walkach kat. +65 kg, brązowy w technikach specjalnych oraz była 5 w układach stopni uczniowskich. Emilia Pieńko wywalczyła srebrny medal w walkach kat. +65 kg oraz brązowy w układach stopni uczniowskich. Wszyscy godnie reprezentują łomaskie taekwon-do oraz powiat bialski na arenie międzywojewódzkiej.

Gratulacje za wytrwałość i odwagę!!!

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 11