- reset +

sport szkoła podstawowa

PDFDrukuj

II miejsce w halowym turnieju piłki nożnej dziewcząt.

Miłym, sportowym akcentem rozpoczęły ferie zimowe dziewczęta z gimnazjum wraz z nauczycielem Ireneuszem Korszeniem, zdobywając II miejsce w halowym turnieju piłki nożnej .

Turniej rozegrany został 18.01.2014r, w hali sportowej Gimnazjum Nr 4 w Białej Podlaskiej, a organizatorem był Licealny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży przy współudziale Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej i Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

W turnieju wzięło udział osiem zespołów. Rywalizowały one  w dwóch grupach. Nasze dziewczęta zwyciężyły swoją grupę pokonując Orliki Jeruzal  1:0, Olimpię Biała Podlaska 10:0 i remisując z Piątką Plus Biała Podlaska 0:0. W Półfinale spotkaliśmy się z drugim zespołem Piątki Plus Biała Podlaska zwyciężając 2:1 i w wielkim finale przyszło nam się zmierzyć z Licealnym Ośrodkiem Szkolenia Sportowego Młodzieży. W LOSSM na pozycji bramkarza wystąpiła nasza wychowanka Magdalena Świętochowska, która wraz ze swoimi koleżankami pewnie zwyciężyła z nami 5:0. W meczu o trzecie miejsce Piątka Plus Biała Podlaska I pokonała II zespół Piątki Plus 5:1.

Dziewczyny rozegrały w sumie pięć spotkań zdobywając 13 bramek i tracąc tylko 6.

Bramki zdobywały:

Kalinowska Martyna – 5, Bosak Anita – 4, Bzowska Aleksandra – 3, Kułakowska Katarzyna -1.

Drużyna wystąpiła w składzie:

Bosak Anita, Bańkowska Karolina, Bzowska Aleksandra, Gicewicz Karolina, Kułakowska Katarzyna, Kalinowska Martyna, Szenejko Paulina, Szepeluk Emilia, Szudejko Weronika, Świętochowska Marta.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Licealny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży w Białej Podlaskiej.
 2. 2. Gimnazjum w Łomazach.
 3. Piątka Plus I Biała Podlaska
 4. Piątka Plus II Biała Podlaska
 5. Orliki Jeruzal II
 6. Orliki Jeruzal I
 7. Tytan Wisznice
 8. Olimpia Biała Podlaska

Dziękuję całemu zespołowi za doskonałą grę i aktywną formę spędzenia czasu wolnego – trener.

Poprawiony: czwartek, 23 stycznia 2014 22:14  

PDFDrukuj

Halowe Mistrzostwa Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej

19.01.2014r, w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach rozegrane zostały halowe mistrzostwa BOZPN w piłce nożnej chłopców rocznika 2002 i młodszych.

Naszą Gminę reprezentowali chłopcy z Zespołu Szkół występujący w GLKST „Niwa” Łomazy, prowadzeni przez Ireneusz Korszenia.

Tylko udziałem w zawodach zakończył się występ naszych podopiecznych. W turnieju wzięło udział 16 zespołów z rejonu Biała Podlaska. Rywalizacja przebiegała w czterech grupach, gdzie zespoły rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” o wyjście z grupy do ¼ finału.

Nasi chłopcy  trafili do grupy drugiej gdzie rywalizowali z Akademią Piłkarską Top 54 Biała Podlaska ulegając im aż 4:0, DAF I Łuków remisując 1:1 i Piątką Plus Biała Podlaska remisując 0:0. Dało nam to dopiero trzecie miejsce w grupie, i wykluczyło z dalszej fazy rozgrywek. Zawody stały na wysokim poziomie umiejętności gry. Nasz zespół zagrał dobre zawody szczególnie z zespołem Piątki Plus Biała Podlaska, gdzie to właśnie my musieliśmy zaryzykować ,aby wygrać to spotkanie. Chłopcy zagrali odważnie w obronie, lecz zabrakło szczęścia w ataku, bo mieliśmy dwie sytuacje na zdobycie bramki. Wszystkie zespoły na stołówce szkolnej  otrzymały gorącą kiełbasę i herbatę przygotowaną przez Bialskopodlaski Okręgowy Związek Piłki Nożnej i Panią kucharkę  Martę Bańkowską.

W finale Akademia Piłkarska Top 54 Biała Podlaska ,zwyciężyła Orlęta Radzyń Podlaski w rzutach karnych 2:0 a w meczu o trzecie miejsce DAF I Łuków zwyciężył 2:1 Huragan Międzyrzec Podlaski.

Klasyfikacja Końcowa :

 1. Akademia Piłkarska Top 54 Biała Podlaska
 2. Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski
 3. DAF I Łuków
 4. Huragan Międzyrzec Podlaski

Nasz zespół wystąpił w składzie:

Bańkowski Kacper, Kur Kacper, Bondaruk Paweł, Martyniuk Adam, Szudejko Szymon, Kur Bartłomiej, Juszczuk Karol, Demianiuk Szymon, Rozwadowski Sebastian.

Trener  -  Korszeń Ireneusz.

Bialskopodlaski Okręgowy Związek Piłki Nożnej dziękuje Pani  Annie Filipiuk Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach  za udostępnienie hali  sportowej oraz stołówki szkolnej w celu przeprowadzenia  zawodów.

 

PDFDrukuj

MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ W ŁOMAZACH W SZACHACH INDYWIDUALNYCH

O PUCHAR ULKS NIWKA W ŁOMAZACH

Pierwszy dzień ferii zimowych uczniowie naszej szkoły rozpoczęli turniejem szachowym o Tytuł Mistrza Zespołu Szkół  w Łomazach i puchar ULKS Niwka w Szachach Indywidualnych.  Do walki o tytuł  przystąpiło 10 uczniów, którzy rozegrali 9 rund.

W klasyfikacji końcowej uczniowie zdobyli  następujące miejsca:

 1. Adrian  Derlukiewicz       z wynikiem  8 pkt.       I - miejsce
 2. Tomasz  Sacharczuk      z wynikiem  6,5 pkt.    II - miejsce
 3. Cezary Sobechowicz      z wynikiem  6 pkt.       III - miejsce
 4. Mateusz Sakiewicz         z wynikiem  6 pkt.       IV - miejsce
 5. Piotr Kurianowicz            z wynikiem  5,5 pkt.    V - miejsce
 6. Łukasz Woszczyło          z wynikiem  5 pkt.       VI - miejsce
 7. Mateusz Szostakiewicz  z wynikiem   4 pkt.       VII - miejsce
 8. Sebastian Uściński         z wynikiem  1,5 pkt.     VIII - miejsce
 9. Sakiewicz Łukasz           z wynikiem  1 pkt.         IX - miejsce

10.  Monika Woszczyło                                                X - miejsce

Najlepsi zawodnicy  otrzymali  puchary, medale, książki a pozostali uczestnicy dyplomy.  Były słodycze i  przyjazna atmosfera.

Zaproszonym gościem  i sędzią głównym rozgrywek był Pan Marek Uściński, prezes ULKS „Niwka” w Łomazach.

 

GRATULACJE !

Organizator:

Marta Bednaruk-Bańkowska

 
 

PDFDrukuj

Trzecie miejsce w Finale Powiatu

16.01.2014r w Zespole Szkół w Łomazach, przewodniczący Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Stanisław Polaczuk przeprowadził Finał Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców klas IV i młodszych. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anna Filipiuk, życząc wszystkim zespołom zdrowej, sportowej rywalizacji.

W zawodach wzięły udział szkoły z Powiatu bialskiego – ziemskiego, zwycięzcy eliminacji międzygminnych, tj.: gospodarz zawodów Szkoła Podstawowa w Łomazach, SP Piszczac, SP Nr 2 Międzyrzec Podlaski , nie dojechał zespół ze Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach. Brak jednego zespołu spowodował zmianę systemu rozgrywek i w ten sposób rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdym”. Wyniki bezpośrednich spotkań:

 • SP Łomazy – SP Nr 2 Międzyrzec Podlaski   0:5
 • SP Piszczac – SP Nr 2 Międzyrzec Podlaski  2:1
 • SP Łomazy – SP Piszczac 1:4

Klasyfikacja końcowa:

 1. SP Piszczac
 2. SP Nr 2 Międzyrzec Podlaski
 3. 3. SP Łomazy

Drużyna prowadzona przez nauczyciela Ireneusza Korszenia wystąpiła w składzie:

Kur Bartłomiej, Szudejko Szymon, Juszczuk Karol, Bajkowski Łukasz, Żelisko Kacper, Rozwadowski Sebastian, Panasiuk Krystian, Trochonowicz Tomasz, Demianiuk Szymon.

Dziękuję całemu zespołowi za sportową rywalizację, następnym razem będzie lepiej.

 

PDFDrukujEmail

18 grudnia 2013 r. odbył się egzamin dla uczniów naszej szkoły ćwiczących Taekwon-Do. Część z nich podchodziła do swojego pierwszego egzaminu, który zdali bardzo dobrze. Pozostali zdający również otrzymali promocję. Na wyróżnienie zasługują Szoplińska Dominika z I klasy szkoły podstawowej, która zdała o dwa stopnie uzyskując żółty pas oraz Daria Hordejuk z VI klasy, również z promocją o dwa stopnie. Daria obecnie jest posiadaczką pasa pół czerwonego. Gratulacje dla wszystkich . Pamiętajcie, że… „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” !!!

Artur Romaniuk III Dan

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 11