- reset +

sport szkoła podstawowa

PDFDrukuj

Tuż przed samymi Świętami Bożego Narodzenia  każdy uczeń myśli jak będzie można odpocząć od szkoły. My, 18 grudnia 2013r. jeszcze zmierzyliśmy się w rozgrywkach w mini koszykówkę dziewcząt oraz chłopców. Chłopcy zajęli trzecie miejsce ulegając uczniom z Sosnówki a następnie gospodarzom z Wisznic. Dziewczyny pokazały się z jak najlepszej strony. Niebyło łatwo w pierwszym pojedynku, gdzie rywalem były uczennice z Sosnówki. Jednakże taktyka oraz dobre przygotowanie techniczne pozwoliły wygrać pierwszy mecz. W drugim pojedynku wygraliśmy także z gospodarzami z Wisznic ostatecznie plasując się na pierwszym miejscu. Teraz można już nieco odpocząć ;-)

Artur Romaniu

 

PDFDrukuj

W dniu 21.11.2013 roku w pływalni MOSiR w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał zawodów powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym. Reprezentacja Naszej szkoły podstawowej w składzie w składzie Telaczyńska Kinga, Bańkowska Michalina, Bajkowska Justyna, Hordejuk Daria, Hołonowicz Klaudia, Sacharczuk Martyna, Sobechowicz Nikola, Stanilewicz Anastazja wywalczyła II miejsce. Rywalizacja odbyła się na dystansie 8 x 25 metrów stylem dowolnym. Nasz zespół przepłynął ten dystans w czasie 3.37,41.

Ponadto Telaczyńska Kinga, Bańkowska Michalina, Bajkowska Justyna uczestniczyły w rywalizacji indywidualnej wybranym przez siebie stylem na dystansie 50 metrów poprawiając własne rekordy życiowe.

Gratulujemy!!!

Marek Prokopiuk

 

PDFDrukuj

wtorek, 15 października 2013 15:39

Ponownie uczniowie naszej szkoły podstawowej odwiedzili miejscowość Adamów aby tym razem uczestniczyć w Finale Wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych. 9 października 2013 r. po raz pierwszy, od kiedy sięgam pamięcią uczennica naszej szkoły stanęła na podium tak wysokiego szczebla w konkurencji lekkoatletycznej. Uczennica V klasy Justyna Bajkowska wywalczyła II miejsce w kategorii dziewcząt klas piątych. Rywalizujących zawodniczek było, aż  110 i tym bardziej cieszy tak ogromny sukces naszej uczennicy. Ponadto w zawodach udział brali inni uczniowie naszej szkoły zajmując dalsze miejsca: Waśkiewicz Dawid, Bartłomiej Kur,  Karolina Chotkowska, Daria Hordejuk, Katarzyna Sucharzewska, Ewelina Przyłucka oraz Adrian Stanilewicz.

Opiekun Artur Romaniuk

 
 

PDFDrukuj

Od poniedziałku 7 października 2013 r. w bibliotece szkolnej naszej szkoły są dostępne cztery nowe pozycje książkowe. Dotyczą one wiedzy z zakresu sztuk i sportów walki a w szczególności Taekwon-Do, które w Łomazach jest już dobrze znane. Wszystkim, którzy chcieliby poszerzy wiedzę z zakresu dalekowschodnich sztuk walki i zgłębić tajniki Taekwon-Do zachęcam do lektury. Książki ufundował nauczyciel wychowania fizycznego oraz instruktor Taekwon-Do Artur Romaniuk.

Poprawiony: wtorek, 08 października 2013 14:31  

PDFDrukuj

sobota, 05 października 2013 18:48

3 października 2013 r. odbył się Finał Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Gospodarzem tego etapu była szkoła w Adamowie w powiecie łukowskim. Niestety na tym etapie nie udało się powtórzyć sukcesu z eliminacji powiatowych, w których zajęliśmy pierwsze miejsce. W Adamowie na 9 reprezentacji nasza szkoła zajęła 6 lokatę. Korzystając z okazji, że mieliśmy bardzo blisko do Woli Okrzejskiej odwiedziliśmy muzeum Henryka Sienkiewicza. Krótka lekcja historii i kilka ciekawostek opowiedzianych przez przewodniczkę o życiu Sienkiewicza zwieńczyło wyjazd na zawody.

Opiekun Artur Romaniuk

Poprawiony: sobota, 05 października 2013 18:55  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 11