- reset +

sport szkoła podstawowa

PDFDrukuj

II Oficjalne Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Szachach Drużynowych

We wtorek  30.04.2013 roku  odbyły się II Oficjalne Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Szachach Drużynowych o Puchar Prezesa ULKS „Niwka” w Łomazach.

W zawodach uczestniczyło trzy drużyny z klas IV-VI SP.

Drużyna 1

  1. Mateusz Sakiewicz kl. IVa
  2. Jakub Kalinowski   kl. IVa

Drużyna 2

  1. Piotr Kurianowicz kl. VIc
  2. Patryk Soroka       kl. VIc

Drużyna 3

  1. Kacper Stankiewicz  kl. Va
  2. Adrian Ignatiuk        kl. Va

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I   - miejsce  Drużyna 2

II  - miejsce  Drużyna 3

III - miejsce  Drużyna 1

Drużyna zwycięska otrzymała  Puchar Przechodni II Oficjalnych Mistrzostw Szkoły Podstawowej w Szachach Drużynowych, pozostałe drużyny dyplomy.

Organizator:

Marta Bednaruk-Bańkowska

 

 

PDFDrukuj

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej mistrzyniami Powiatu w mini piłce nożnej

Dnia 25.04.2013r. na boisku „orlik” w Łomazach odbył się Finał Powiatu w mini piłce nożnej dziewcząt – „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”. Nasze dziewczęta pewnie pokonały rywalki zajmując pierwsze miejsce i awans do Finału Rejonu.

System gier: podział na pary gry na krzyż, 2 x 10 min

Kolejność rozgrywanych spotkań:

SP Piszczac – SP Łomazy 2:7

SP Leśna Podlaska – SP Dołha  0:2

Mecz o 3 miejsce:

SP Piszczac – SP Leśna Podlaska  1:2

Mecz o I miejsce:

SP Łomazy – SP Dołha  5:2

Kolejnośc miejsc:

I miejsce – SP Łomazy op. Korszen Ireneusz

Drużyna w składzie: Bosak Anita, Bańkowska Karolina, Hordejuk Daria, Marciniuk Gabriela, Przyłucka Ewelina, Trochonowicz Gabriela, Szenejko Paulina, Szepeluk Emilia, Szudejko Weronika.

II miejsce – SP Dołha    op. Olęcki Marek

III miejsce – SP Lesna Podlaska    op. Parafin Joanna

IV miejsce – SP Piszczac     op. Lewtak Dorota

Za zajęcie I miejsca drużyna SP Łomazy otrzymała puchar BSZS, wszystkie drużyny dyplomy

 

PDFDrukuj

Chłopcy z klas IV i młodszych mistrzami Powiatu w halowej piłce nożnej

Dnia 22.04.2013r.  w  Janowie Podlaskim odbył się Finał Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców klas IV

i młodszych. Nasi chłopcy pewnie zwyciężyli zajmując pierwsze miejsce.

System gier : podział na pary gry na krzyż 2 x 10 min

Kolejność rozgrywanych spotkań :

SP 2 Międzyrzec Podlaski – SP Janów Podlaski                    1:4

SP Łomazy – SP Piszczac                                                     3:0

Mecz o III miejsce :

SP 2 Międzyrzec Podlaski – SP Piszczac        3:5

Mecz o I miejsce :

SP Janów Podlaski – SP Łomazy 1:2

Kolejność miejsc :

I miejsce – SP Łomazy op. Korszeń Ireneusz

Drużyna w składzie : Bondaruk Paweł Kur Kacper Bańkowski Kacper Dębowski Mateusz Kalinowski Jakub Martyniuk Adam Jarocki Krzysztof Wysocki Dawid Soroka Dawid Szudejko Szymon Kur Bartłomij Juszczuk Karol

II miejsce – SP Janów Podlaski                       op. Jarosław Hryciuk

III miejsce – SP Piszczac                                op. Lewczuk

IV miejsce – SP 2 Międzyrzec Podlaski          op. Kobyłka Andrzej

Za zajęcie I miejsca drużyna SP Łomazy otrzymała puchar BSZS wszystkie drużyny dyplomy .

 
 

PDFDrukuj

W dniu 21 kwietnia 2013r. w hali Globus w Lublinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwon-do oraz II Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów oraz MP Juniorów Młodszych. Dwudziestu uczniów z Zespołu Szkół w Łomazach brało udział w tych zawodach. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzicy. Wśród medalistów znaleźli się:

Medale złote:

Adrian Stanilewicz (układy stopni 10-8 kup)

Gabriela Marciniuk (układy stopni pow. 6 kup) oraz 9 miejsce techniki specjalne

Ernest Szopliński (układy stopni pow. 6 kup) oraz 5 miejsce techniki specjalne

Medale srebrne:

Adrian Stanilewicz (techniki specjalne)

Norbert Waśkiewicz (układy stopni 7-6 kup) oraz 27 miejsce techniki specjalne

Medale brązowe:

Daria Hordejuk (układy stopni pow. 6 kup) oraz 7 miejsce techniki specjalne

Aleksandra Sacharczuk (układy stopni pow. 6 kup) oraz 5 miejsce technik specjalne

Ponadto udział brali: Zofia Kulawiec (5 miejsce układy do 8 kup oraz 17 techniki specjalne), Natalia Krasuska (5 miejsce układy 7-6 kup oraz 12 techniki specjalne), Katarzyna Sucharzewska (5 miejsce układy pow. 6 kup oraz 6 miejsce techniki specjalne),  Dawid Wołosowicz (9 miejsce układy do 8 kup), Marcin Chotkowski (17 miejsce układy do 6 kup), Grzegorz Polubiec (17 miejsce układy do 6 kup), Eryk Hordejuk (5 miejsce układy pow.6 kup), Jakub Pietruczuk (5 miejsce układy pow 6 kup oraz 6 miejsce techniki specjalne), Wojciech Szopliński (5 miejsce układy pow. 6 kup).

Juniorzy młodsi również mogli rywalizować z konkurentami z czterech województw: lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie oraz podlaskie.

Medale złote:

Karolina Juszczak walki do 46 kg

Katarzyna Gicewicz walki pow. 60 kg oraz 17 miejsce układy stopni uczniowskich

Medale srebrne:

Emilia Pieńko walki pow. 60 kg oraz 9 miejsce układy stopni uczniowskich

Medale brązowe:

Karolina Juszczak układy stopni uczniowskich

Błażej Sacharczuk walki do 64 kg oraz 17 miejsce układy stopni uczniowskich

Robert Polubiec techniki specjalne oraz 5  miejsce walki do 58 kg i 5 miejsce układy stopni uczniowskich.

Wszyscy juniorzy młodsi, którzy startowali w w/w turnieju wywalczyli prawo udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Zawody odbędą się w Ciechanowie w dniach 10-12 maj 2013r.

Artur Romaniuk

 

PDFDrukuj

II miejsce w Finale Rejonu

18.04.2013r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łukowie odbył się Finał Rejonu bialskiego w mini piłce ręcznej chłopców „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”. Nasi chłopcy zajęli II miejsce. W zawodach wzięło udział pięć zespołów z powiatu parczewskiego, radzyńskiego, bialskiego ziemskiego i bialskiego grodzkiego.

Wyniki bezpośrednich spotkań:

  1. SP Nr 3 Biała Podl. – SP Ulan Majorat   14:12
  2. SP Łomazy – SP Rudno  16:4
  3. SP Nr 3 Biała Podl. – SP Nr 1 Łuków  7:16
  4. SP Nr 1 Łuków – SP Ulan Majorat 21:9

Mecz o 3 miejsce:

SP Nr 3 Biała Podl. – SP Rudno 12:4

Finał:

SP Łomazy – SP Nr 1 Łuków 9:14 ( do przerwy wynik remisowy 7:7).

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce  SP Nr 1 Łuków

2 miejsce  SP Łomazy

3 miejsce  SP Nr 3 Biała Podl.

4 miejsce SP Ulan Majorat

5 miejsce SP Rudno

Skład zespołu:

Bosak Maciej, Hordejuk Eryk, Kowieski Kamil, Kaczyński Konrad, Martyniuk Piotr, Nowosielski Patryk,  Pietruczuk Jakub, Lewkowicz Mikołaj, Samosiuk Łukasz, Sobechowicz Mateusz, Zając Damian.

Dziękuję wszystkim chłopakom za zaangażowanie i walkę do samego końca.

Opiekun zespołu:

Korszeń Ireneusz

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 11