- reset +

sport gimnazjum

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 05 grudnia 2017 07:20

CZWARTE ZWYCIĘSTWO GIMNAZJUM IM. UNITÓW PODLASKICH W ŁOMAZACH WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO

Wdniu 30.11.2017 w szkole podstawowej w Rossoszu dokonano podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2016/2017 organizowanego przez Bialski Szkolny Związek Sportowy. Nasze gimnazjum zwyciężyło klasyfikację generalną Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych w powiecie bialskim. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej szkół podstawowych powyżej stu uczniów Nasza szkoła wywalczyła miejsce trzecie.

Puchar i dyplom za wywalczenie pierwszego miejsca w sportowej Gimnazjadzie odebrali nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Prokopiuk oraz pretendent do tytułu Najlepszego Sportowca Naszego gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 - uczennica Justyna Bajkowska.

Przedstawicielami Naszej szkoły podstawowej podczas tej uroczystości bylinauczyciel wychowania fizycznego Pan Artur Romaniuk oraz Najlepszy Sportowiec Naszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017 - uczennica Aneta Nowosielska. Podczas uroczystości -w czteroosobowym składzie - zaprezentowała sięsekcja sportów walki z Naszej szkoły.Pod opieką swego trenera demonstrowała wybrane elementy treningowe.

Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińskaotrzymała od starosty bialskiego pisemne Podziękowanieza tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży oraz życzliwość w podejmowanych inicjatywach związanych z wychowaniem poprzez kulturę fizyczną.

Zwycięstwo Naszego gimnazjum w rywalizacji sportowej, powiatowej Gimnazjady w roku szkolnym 2016/2017 to powtórka sukcesów z trzech poprzednich lat. Byliśmy najlepsi latach 2015/2016, 2014/2015 i 2013/2014. Nasza szkoła podstawowa powtórzyła wynik wywalczony trzy lata wcześniej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W związku z powyższym podziękowania adresuję do:

- wszystkich uczniów, za zaangażowanie w rozwijanie swojej sprawności i godne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych,

-  nauczycieli wychowania fizycznego, za planowanie, organizowanie i nadzorowanie pracy uczniów oraz trud i poświęcenie związane z organizacją wyjazdów na zawody sportowe,

- Dyrektorów Zespołu Szkół w Łomazach- Pani Anny Filipiuk i Pani Bogumiły Wińskiej, za tworzenie w Naszej szkole odpowiednich warunków do rozwoju sportu dzieci i młodzieży.

- Wójta Gminy Łomazy, Pana Jerzego Czyżewskiego za przychylność w sprawie organizacji wyjazdów Naszych uczniów na zawody sportowe Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej na terenie całego powiatu bialskiego.

Prezes Zarządu
ULKS NIWKA

przy Zespole Szkół w Łomazach
Marek Prokopiuk

Fotorelacja: Jolanta Piętka

Więcej na: http://niwkalomazy.webnode.com/

Poprawiony: czwartek, 07 grudnia 2017 07:18  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 09 grudnia 2016 20:16

PODSUMOWANIE

WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO

SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2015/2016

W dniu 06.12.2016 w Zespole Szkół w Janowie Podlaskim dokonano podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2015/2016 organizowanego przez Bialski Szkolny Związek Sportowy.

Nasze gimnazjum zwyciężyło klasyfikację generalną Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych w Powiecie Bialskim. Puchar i dyplom za wywalczenie pierwszego miejsca w sportowej Gimnazjadzie odebrali: Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anna Filipiuk, nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Prokopiuk oraz pretendent do tytułu Najlepszego Sportowca Naszego gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 - uczennica kl. III a Daria Hordejuk.

Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anna Filipiuk odebrała z rąk starosty bialskiego pisemne Podziękowanie za tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży oraz życzliwość w podejmowanych inicjatywach związanych z wychowaniem poprzez kulturę fizyczną.

Nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Prokopiuk otrzymał od starosty bialskiego Dyplom Uznania za szczególne osiągnięcia sportowe uczniów w Finałach Wojewódzkich Współzawodnictwa Sportowego Szkół w roku szkolnym 2015/2016 (III miejsce ucznia Norberta Waśkiewicza w biegu na dystansie 100 metrów, III miejsce ucznia Eryka Hordejuka w biegu na dystansie 1000 metrów).

Podczas uroczystości starosta bialski Pan Mariusz Filipiuk na podstawie uchwały Rady Powiatu Bialskiego wręczył również nagrodę pieniężną Panu Arturowi Romaniukowi za wyróżniające osiągnięcia w działalności sportowej.

Zwycięstwo Naszego gimnazjum w rywalizacji sportowej Gimnazjady w roku szkolnym 2015/2016 to powtórka sukcesów z dwóch poprzednich lat. Byliśmy najlepsi w latach 2014/2015 i 2013/2014.

W związku z powyższym:

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w rozwijanie swojej sprawności i godne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych.

Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za planowanie, organizowanie i nadzorowanie pracy uczniów oraz trud i poświęcenie związane z organizacją wyjazdów na zawody sportowe.

Dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkół w Łomazach - Pani Annie Filipiuk, za tworzenie w naszej szkole odpowiednich warunków do rozwoju sportu dzieci i młodzieży.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Łomazy, Panu Jerzemu Czyżewskiemu za pomoc w organizacji transportu uczniów na zawody sportowe Gimnazjady na terenie całego Powiatu Bialskiego.

Sprawdź też  niwkalomazy.webnode.com

Marek Prokopiuk

 

Klasyfikacja najlepszych szkół w Powiecie Bialskim w sportowej Gimnazjadzie w roku szkolnym 2015/2016

Kolejność miejsc

 

I miejsce – Gimnazjum w Łomazach

1224 pkt.

II miejsce – Gimnazjum w Piszczacu

1114 pkt.

III miejsce – Gimnazjum w Konstantynowie

975 pkt.

IV miejsce – Gimnazjum 3 w Międzyrzecu Podlaskim

904 pkt.

V miejsce – Gimnazjum w Sworach

446 pkt.

V miejsce – Gimnazjum 1 w Terespolu

446 pkt.

 

 

Fotorelacja z uroczystości wykonana przez

uczennicę gimnazjum Jolantę PiętkęPoprawiony: piątek, 09 grudnia 2016 20:35  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 10 marca 2016 19:15

Podczas Sesji Rady powiatu w dniu 29 lutego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów potwierdzających przyznanie stypendium sportowego dla zawodników osiągających wysokie wyniki. Pośród dwudziestu jeden wyróżnionych znalazł się również uczeń naszego gimnazjum Ernest Szopliński trenujący Taekwon-Do w Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach pod okiem Artura Romaniuka, nauczyciela w naszym Zespole Szkół.

Ernest w zeszłym roku był brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich.

Oprócz Ernesta jeszcze czworo zawodników z Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach otrzymało stypendia z rąk starosty. Wszyscy to absolwenci naszego Zespołu Szkół: Karolina Juszczak, Katarzyna Gicewicz, Monika Chwalewska oraz Magda Bańkowska.

Chcesz iść w ślady swoich kolegów? Zapisy już we wrześniu!!!

Poprawiony: czwartek, 10 marca 2016 19:17  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 28 maja 2015 12:24

X Oficjalne Mistrzostwa Gimnazjum im. Unitów Podlaskich Łomazach w Piłce Siatkowej Chłopców

W dniach 05.03.2015, 10.03.2015 w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbyły się rozgrywki X Oficjalnych Mistrzostw Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach w Piłce Siatkowej Chłopców.

W zawodach uczestniczyły cztery reprezentacje klas Naszego gimnazjum. Mecze rozegrano systemem pucharowym. Najlepsze wyniki w rozgrywkach uzyskała reprezentacja klasy II D, która wyróżniona została pucharem przechodnim. Kolejne miejsca wywalczyły drużyny z klas III A, II B, II A.

Wszystkie zespoły wyróżniono pamiątkowymi dyplomami.

Gratulacje!!!

Marek Prokopiuk

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 28 maja 2015 12:22

VI Oficjalne Mistrzostwa Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach  w Piłce Nożnej Chłopców  „Moje Boisko-Orlik

W dniach 12.03.2015 i 20.04.2015 roku odbyły się VI Oficjalne Mistrzostwa Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach  w Piłce Nożnej Chłopców  „Moje Boisko-Orlik .

W zawodach uczestniczyły reprezentacje czterech klas Naszego gimnazjum. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja klasy II B. W meczu finałowym drużyna z klasy II D pokonała reprezentację klasy III A.

Najlepsze zespoły wyróżniono pamiątkowymi dyplomami, reprezentacja klasy   II D otrzymała puchar przechodni Zarządu ULKS Niwka w Łomazach. Królem strzelców rozgrywek został uczeń klasy III A Dominik Szymanek.

Gratulacje!!!

Marek Prokopiuk

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 15