- reset +

sport gimnazjum

PDFDrukuj

PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO

10.12.2013r w Zespole Szkół w Rokitnie podsumowano Współzawodnictwo Sportowe Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2012/2013.

Nasza szkoła już po raz drugi znalazła się w czołowej szóstce najlepszych szkół . Pani Anna Filipiuk Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach, nauczyciele wychowania fizycznego Pani Marta Bednaruk – Bańkowska, Pan Ireneusz Korszeń oraz uczennice Ewelina Przyłucka i Kinga Świętochowska, odebrali z rąk Starosty Powiatu Bialskiego Pana Tadeusza Łazowskiego puchary za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji szkół podstawowych i czwartego miejsca w gimnazjum. To wielki zaszczyt znaleźć się w gronie najlepszych, dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom Zespołu Szkół w Łomazach, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Gratulacje.

Klasyfikacja najlepszych szkół:

Podsumowanie  współzawodnictwa –  szkoły podstawowe powyżej  100  uczniów

I         miejsce SP Nr 3 Międzyrzec Podl       - 782 pkt

II         miejsce           SP Łomazy                 - 760 pkt

III        miejsce SP Wisznice                          - 683 pkt

IV        miejsce SP Nr 1 Terespol                   - 629 pkt

V         miejsce SP Rokitno                            - 520 pkt

VI        miejsce SP Piszczac                            - 460 pkt

Podsumowanie współzawodnictwa – Gimnazjada

I           miejsce Gimnazjum w Rokitnie                                 - 619 pkt

II         miejsce Gimnazjum Sportowe Nr 3 w Międzyrzecu Podl - 539 pkt

III        miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Wisznicach           - 501 pkt

IV        miejsce Gimnazjum w Łomazach                                 - 471 pkt

V         miejsce Publiczne Gimnazjum w Sworach                     - 470 pkt

VI        miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Terespolu            - 466 pkt

 

PDFDrukuj

W Ciechanowie 1 grudnia 2013 r. odbyła się VII edycja Międzynarodowego Turnieju Taekwon-Do Masters Mazovia Cup. Uczennica naszego gimnazjum Karolina Juszczak wywalczyła srebrny medal w walkach kat. -50 kg. W zawodach brał również udział Błażej Sacharczuk, niestety nie udało się zająć miejsca na podium. Absolwenci naszej szkoły nadal trenują Taekwon-Do, którym zaszczepili się będąc uczniami Zespołu Szkół w Łomazach. Oni również brali udział w zawodach. Emilia Pieńko wywalczyła złoty a Katarzyna Gicewicz brązowy medal, obie w walkach kat. +65 kg.

Artur Romaniuk III Dan

 

PDFDrukuj

W dniu 21.11.2013 roku w pływalni MOSiR w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał zawodów powiatowych Gimnazjady w pływaniu drużynowym. Reprezentacja Naszego gimnazjum w składzie Chotkowski Maciej, Polubiec Robert,  Nazarewicz Maciej, Popławski Daniel, Sacharczuk Błażej, Sobechowicz Michał, Marciniuk Sebastian, Zalewski Mateusz, Zając Paweł, Szopliński Ernest, Zając Damian wywalczyła II miejsce. Rywalizacja odbyła się na dystansie 10 x 25 metrów stylem dowolnym. Nasz zespół przepłynął ten dystans w czasie 2.49,51 co jest najlepszym wynikiem w historii szkoły.

Ponadto wszyscy uczniowie uczestniczyli w rywalizacji indywidualnej wybranym przez siebie stylem na dystansie 50 metrów poprawiając własne rekordy życiowe.

Gratulujemy!!!

Marek Prokopiuk

 
 

PDFDrukuj

W dniu 08.11.2013 roku w Janowie Podlaskim odbyły się Uliczne Biegi Niepodległości. Uczniowie Naszego gimnazjum odnieśli kilka znaczących sukcesów. Najlepszy wynik uzyskał Kamil Kowieski wygrywając rywalizację biegową wśród chłopców w kategorii wiekowej uczniów klas pierwszych. Ponadto bardzo dobrze wypadli inni reprezentanci gimnazjum startujący w tej kategorii wiekowej. Sandra Fuks, Anita Bosak, Kamil Tokarski, Sławomir Kuźniarski, Eryk Hordejuk wywalczyli miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji końcowej biegów wśród dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt klas II-III gimnazjum na wyróżnienie zasłużyła Martyna Kalinowska (IV miejsce), a wśród chłopców Daniel Popławski (IX miejsce).

 

Gratulujemy!!!

Marek Prokopiuk

Poprawiony: czwartek, 28 listopada 2013 20:27  

PDFDrukuj

Podwójne srebro dla Łomaz

Tegoroczny Finał Wojewódzki IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w Puławach, zakończył się  podwójnym srebrem dla Gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Łomazach. Podopieczni Ireneusza Korszenia i Tomasza Doluka rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców starszych rocznik 2000-2001. Dziewczęta występujące w turnieju jako ULKS „Niwka” w Łomazach, zakwalifikowały się do najlepszej czwórki województwa lubelskiego, pokonując w finale UKS Piątka Plus Biała Podlaska 3:0, Gimnazjum Nr 9 w Lublinie 2:0 i przegrywając ze zwycięzcą turnieju UKS Dubler Opole Lubelskie 1:3.

Równie dobrze radzili sobie chłopcy reprezentując Orlik Łomazy. Awansując do najlepszej ósemki województwa, rozpoczęli rywalizację w dwóch grupach. Z obu grup do dalszej fazy rozgrywek awansowały dwa pierwsze zespoły, które dalej rozgrywały mecze systemem „ na krzyż”, zwycięzcy obu pojedynków grali w finale, przegrani o trzecie miejsce w turnieju. Zespół Orlika Łomazy pokonał  w pierwszym meczu Tytan Trawniki 4:3, następnie Gimnazjum Nr 2 w Biłgoraju 5:2 i zremisował z UKS Dubler Opole 2:2. Pierwsze miejsce w grupie przegraliśmy gorszym bilansem bramkowym. W półfinale spotkaliśmy się ze zwycięzcą grupy B, UKS Sokół Radzyń Podlaski. Po regulaminowym czasie gry był remis 0:0 i potrzebna była 5 minutowa dogrywka, która również zakończyła się bezbramkowym remisem i w tej sytuacji do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebna była seria rzutów karnych. Rzuty karne to wielka loteria lecz zwycięsko z tego pojedynku wyszedł bramkarz Orlika Łomazy,  Mikołaj Lewkowicz broniąc dwie serie z pięciu zaplanowanych. Wygrywając 4:2 to Łomazy grały w wielkim finale, jak się okazało znowu z UKS Dubler Opole Lubelskie. Finał rozpoczął się szybkim prowadzeniem drużyny z Łomaz, która do ósmej minuty kontrolowała sytuację na boisku. Ósma minuta to niestety kontrowersyjny rzut karny dla drużyny Dublera i wyrównanie w meczu. Bramka podcięła skrzydła Orlikowi a dodała wiary drużynie z Opola, która jeszcze przed przerwą zdobyła drugą bramkę. Druga połowa w wykonaniu Orlika Łomazy to nieustanne ataki na bramkę przeciwnika, jednak mało skuteczne a dające nadzieję na szybką kontrę przeciwnikowi. Po jednej z takich akcji goście zdobyli trzecią bramkę i do końca pewnie utrzymali zwycięstwo. Pozostał wielki niedosyt z obu drugich miejsc, gdyż zwycięzca reprezentował województwo lubelskie na finale ogólnopolskim. Dodam tylko tyle że dwukrotnie reprezentowaliśmy już woj. lubelskie na finałach ogólnopolskich.  Za udział oba zespoły dostały komplety strojów piłkarskich firmy Zina, a za zajęcie drugiego miejsca drużyna otrzymała komplet ochraniaczy goleni firmy Puma. Trenerzy dziękują obu zespołom za walkę do samego końca, za postawę fair- play, za godne reprezentowanie szkoły i gminy Łomazy.

Skład drużyny dziewcząt: Bosak Anita, Abramek Justyna, Hordejuk Daria, Marciniuk Gabriela, Przyłucka Ewelina, Bańkowska Karolina, Szenejko Paulina, Szudejko Weronika, Szepeluk Emilia, Trochonowicz Gabriela.

Klasyfikacja końcowa IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii dziewczęta grupa starsza:

  1. UKS Dubler Opole Lubelskie
  2. UKLS „Niwka” Łomazy
  3. UKS Piątka Plus Biała Podlaska
  4. Gimnazjum Nr 9 Lublin

Skład drużyny chłopców: Hordejuk Eryk, Lewkowicz Mikołaj, Samosiuk Łukasz, Jeruzalski Dawid, Władyczuk Marcin, Kowieski Kamil, Tokarski Kamil, Nowosielski Patryk, Martyniuk Piotr, Mielnik Krzysztof.

Klasyfikacja końcowa IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii chłopcy  grupa starsza:

  1. UKS Dubler Opole Lubelskie
  2. Orlik Łomazy
  3. UKS Sokół Radzyń Podlaski
  4. Gimnazjum Nr 2 Lublin
  5. Gimnazjum Nr 2 Biłgoraj

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 15