- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 25 marca 2019 12:21


Z wizytą w redakcji Słowa Podlasia

W czwartek 14 marca dzieci z grupy Motylki, Pszczółki i Misie pod opieką nauczycieli: Ewy Karpowicz, Krystyny Szydłowskiej,  Ewy Dekiert oraz Agnieszki Garbatiuk i Iwony Kożuchowskiej, a także rodziców z grupy 5 – latków: mamy Leona i Adama, udali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej.

W kinie Merkury obejrzeli film animowany „Corgi – psiak królowej”. Film pokazał, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknym wyglądzie, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną „łapę”.

Następnie korzystając z zaproszenia mamy Gabrysi, udali się do redakcji Słowa Podlasia. Tam już czekał na nas redaktor naczelny Pan Piotr Pyrkosz, który opowiedział o pracy zespołu. Zrobiliśmy zdjęcie pamiątkowe, które zostanie opublikowane  w najbliższym numerze Słowa Podlasia.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Lesiuk – Klujewskiej.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 21 marca 2019 12:01

Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu

21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Świętowanie  rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenki o wiośnie .

Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy . Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz oblana wodą na placu przedszkolnym. Dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.  Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2019 12:31  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 17 marca 2019 18:24

8 marca w przedszkolu

Dzień ten mimo chłodu „zakwitł” wokół kwiatami, miłymi słowami, uczuciami wdzięczności i
szacunku .8 marca  to wyjątkowy dzień w roku - wtedy swoje święto obchodzą wszystkie
kobiety,zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej
grupie przedszkolnej składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator sobota, 02 marca 2019 15:40

Bal karnawałowy w Przedszkolu

 


Poprawiony: sobota, 02 marca 2019 15:42  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 28 lutego 2019 10:36

Wizyta archeologa

Dnia 26 lutego 2019 roku grupę 6 – latków  „Biedronki” odwiedziła Pani archeolog Agata Sadowska - mama  naszego Bronka. Dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji i pięknej opowieści przedszkolaki dowiedziały się kim jest archeolog i na czym polega jego codzienna praca, obejrzały narzędzia, które wykorzystuje do pracy i zobaczyły zdjęcia ciekawych znalezisk. Dzieci dowiedziały się także czym różni się zawód  archeologa od paleontologa, czym są wykopaliska, co to jest zabytek i jak należy się z nim obchodzić. Obejrzeliśmy pradawne narzędzia wykonane z krzemienia np. sierp, groty strzał i gliniane naczynia . Oglądaliśmy ubrania noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.  Na koniec dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi archeolodzy. Każde dziecko miało okazję do odnalezienia czegoś w „mini-wykopaliskach”. Pani  Agata  wytłumaczyła, jak umiejętnie wykopać przedmioty z ziemi, aby ich nie uszkodzić. Wiemy już, że trzeba to robić bardzo precyzyjnie i delikatnie. Dzieci odkopały szczątki glinianych naczyń i były dumne ze swoich znalezisk. 6 – latki ulepiły również z gliny naczynko i na zakończenie zatańczyły średniowieczny taniec. Dziękujemy pani Agacie za niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia.

Poprawiony: czwartek, 28 lutego 2019 12:29  
 

Więcej artykułów…

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 20