Galeria przedszkole

Wpisany przez Administrator wtorek, 26 czerwca 2018 07:10

W dniu 19.06.2018 w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego 2017/2018. W uroczystości uczestniczyli rodzice, dzieci wychowawcy i zaproszeni goście. Dzieci 6-letnie pod kierunkiem wychowawców Pani A. Dołęgowskiej i D. Derlukiewicz zaprezentowały przygotowany na tą okazję program artystyczny. Na pamiątkę przygody przedszkolnej absolwenci przedszkola otrzymali dyplomy i ufundowane przez Radę Rodziców książki.

Były także życzenia i podziękowania ze strony Pani Dyrektor, która w imieniu własnym i Rady Pedagogicznej życzyła wszystkim rodzicom wiele radości i pociechy z dzieci „Kochajcie swoje dzieci miłością bezwarunkową i bądźcie zawsze z nich dumni”. Wyraziła również nadzieję, że przedszkole spełniło pokładane w nim oczekiwania pod względem opieki, wychowania i nauki. Pani Dyrektor wręczyła podziękowania najbardziej aktywnym rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola w roku szkolnym 2017/2018. Następnie Pani Dyrektor złożyła serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę odchodzącej na zasłużoną emeryturę Pani Teresie Łukaszuk.

Wpisany przez Administrator wtorek, 19 czerwca 2018 12:00

Dzień Rodziny na sportowo

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka, i odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej mamy i taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom, w tym roku nasze przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Dzień Taty w ramach wspólnego Dnia Rodziny.

Uroczystość odbyła się 5 czerwca pod hasłem „My rodzinę dobrą mamy, zawsze razem się trzymamy!” Celem imprezy było przede wszystkim wzmacnianie emocjonalnej więzi z rodziną, integracja poprzez  zabawę, jak również propagowanie zdrowego stylu życia
i zachęcanie do wspólnego spędzania czasu wolnego w aktywny sposób.

Wszyscy dobrze się bawili, pokonując trudy różnych konkurencji sportowych.

Słowa uznania należą się tym rodzicom, którzy potrafili zrozumieć, jak ważna w tym dniu była ich obecność i jak bardzo pogłębia się tym samym relacja rodzice - dziecko.
Zabawa była wyśmienita, bo rodzinna!

Po sportowych zmaganiach wszyscy udali się na plac przed szkołą, gdzie czekały gorące kiełbaski i pyszne gofry przygotowane przez panie kucharki – panią Małgosię i panią Martę. Była to wspaniała impreza zarówno dla rodziców jak i dzieci - pełna wzruszeń, radości,  uśmiechu, a przede wszystkim czas, który mogliśmy wszyscy spędzić ze sobą, bez pośpiechu, z dala od codziennych zmartwień.

Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz dzieciom za wspaniałą zabawę.

Nauczyciele przedszkola

Wpisany przez Administrator wtorek, 19 czerwca 2018 11:58

Konkurs piosenki patriotycznej

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszym przedszkolu odbył się konkurs piosenki patriotycznej: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Intencją organizatorów przedsięwzięcia było wspieranie integralnego rozwoju dzieci w zakresie twórczości artystycznej. Cel został osiągnięty, młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, zaś teksty piosenek mówiące o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i przywołały sylwetki bohaterów narodowych walczących o jej suwerenność, stanowiły prawdziwą lekcję historii.

W konkursie wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych, a prezentowane przez nie utwory dostarczyły wszystkim widzom wielu wzruszeń i pozytywnych emocji…

Uwieńczeniem spotkania było wyłonienie zwycięzców i wręczenie przez panią dyrektor Bogumiłę Wińską nagród i dyplomów uczestnikom konkursu.

Cieszymy się, że przedszkolaki tak licznie wzięły udział w naszym konkursie.

Małgorzata Kaczan

Ewa Karpowicz

Wpisany przez Administrator wtorek, 22 maja 2018 09:02

W dniu 26.04.2018r. dzieci z grupy „Biedronki”  i „Żabki” pod opieką swoich pań wychowawczyń oraz rodziców wybrały się na wycieczkę do kina Merkury w Białej Podlaskiej na film animowany pt. „Piotruś Królik”. W drodze powrotnej wstąpiły na przechadzkę po Parku Radziwiłowskim.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 09:04

Wpisany przez Administrator czwartek, 10 maja 2018 08:45

„Z Tuwimem za pan brat”

Dnia 25 kwietnia 2018r. w Przedszkolu Samorządowym  w Łomazach odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski  „Z Tuwimem za pan brat”.
Każdą grupę reprezentowało troje dzieci. Wszystkie  pięknie recytowały przygotowane wiersze Juliana Tuwima. Wykazały się dużą odwagą pokonując swoją nieśmiałość przed szeroką publicznością.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach: 3 -„ 4 – latki i 5 - 6 -latki. Jury w składzie – pani Marlena Stefaniuk i pani Agnieszka Garbatiuk wyłoniło laureatów:

Kategoria 3 - 4 – latki:

I miejsce - Natalia Szatałowicz „Skakanka”

II miejsce – Adam Zubelewicz – Król „Dżońcio”

III miejsce – Gabriela Klujewska „Ptasie plotki”

Kategoria 5 - 6 – latki:

I miejsce – Lena Trochonowicz „Kotek”

II miejsce – Jakub Korszeń „Pstryk”

III miejsce – Lena Rusek „Skakanka”

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni   dyplomami.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Barbara Ignatowska

Poprawiony: czwartek, 10 maja 2018 10:47