- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 20 grudnia 2018 07:39

Mikołaj w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie grupy przygotowały piosenkę i wiersz, by  zaprezentować się  pięknie przed tak wyjątkową osobą. Od samego rana z wielką niecierpliwością przedszkolaki spoglądały na drzwi i nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i już z samego rana zawitał w naszym przedszkolu.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

 


Poprawiony: sobota, 19 stycznia 2019 18:17  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 16 stycznia 2019 10:39

"Leśne Duszki" w przedszkolu

Na przełomie października i listopada 2018 r. w naszym przedszkolu zamieszkały dziwne stworki. Zjawiły się one, aby wziąć udział w konkursie plastycznym pt. ,, Leśne Duszki’. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno jesiennej kolorystyki, poznanie nowych technik plastycznych, a przede wszystkim rozbudzenie dziecięcej wyobraźni.  Dzieci z pomocą rodziców wykonały prace w formie przestrzennej, w dowolnej technice, wykorzystując do tego leśne dary jesieni. Do konkursu przystąpiło 43 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Inwencja twórcza dzieci i rodziców nie miała granic. Prace konkursowe pięknie prezentowały się na wystawie do końca listopada. Komisja konkursowa, po wnikliwym obejrzeniu prac wyłoniła zwycięzców.

 

W kategorii 3-4 – latków:

I miejsce -  Sophie Schädel – grupa 4 - latków

II miejsce -. Natalia Szatałowicz – grupa 4 – latków

III miejsce -  Natalia Adamczuk – grupa 4 - latków

 

W  kategorii 5 - 6 – latków:

I miejsce -  Zuzanna Przyłucka – grupa 6 - latków.

II miejsce -  Adam Zubelewicz – Król – grupa 5 – latków / Igor Talarowski – grupa 6 - latków

III miejsce - Anna Karpowicz – grupa 5 – Latków

 

Podsumowanie konkursu odbyło się 30 listopada 2018 r.

Dyrektor Szkoły, pani Bogumiła Wińska, pogratulowała zwycięzcom i wyraziła uznanie dla pozostałych uczestników konkursu za pomysłowość i wysoki  poziom artystyczny wykonanych prac. Gościem uroczystości była również pani Monika Jaroszuk, która sponsorowała nagrody w konkursie. Laureatom, Pani Dyrektor wraz z Panią Moniką Jaroszuk, wręczyły  dyplomy oraz upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe znaczki za udział w konkursie.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za zaangażowanie oraz dostarczenie wspaniałych doznań artystycznych.

 

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 16 stycznia 2019 10:32

WyRaźni na drodze

Od 20 listopada do 15 grudnia 2019 r.  grupie 4 - 5 - latków i 5 - latków w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach realizowany był program ,,WyRaźni na drodze’’. Organizatorem programu była Agencja WTEM Maciej Lawenda, partnerem akcji jest Fundacja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebry. Program koncentruje się na zagadnieniach związanych z widocznością na drodze. Został on tak skonstruowany, aby oprócz zagadnień związanych z odpowiednim doborem stroju, elementów odblaskowych i sposobem poruszania się w przestrzeni publicznej, przekazać także wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych.

Tematyka programu to:

  1. Bezpieczni w ruchu - podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego: poruszanie się chodnikami i wzdłuż jezdni, przechodzenie przez ulice w miejscach oznakowanych.
  2. Pozytywne i negatywne postawy oraz zachowania w ruchu drogowym.
  3. Edukacja dla bezpieczeństwa - jak prawidłowo korzystać z odblasków, aby być widocznym na drodze.

W ramach realizacji programu dzieci otrzymały certyfikowany odblask oraz książeczkę aktywności a rodzice – broszurę informacyjną, która pomogła wyjaśnić cele programu oraz pogłębić zdobytą wiedzę w warunkach domowych.

Na zakończenie realizacji programu dzieci brały udział w konkursie plastycznym ,,WyRaźni na drodze’’.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 20 grudnia 2018 08:02

Wycieczka do biblioteki "Barwnej" w Białej Podlaskiej

Dnia 04.12.2018r. dzieci 6 – letnie z grup „Biedronki” i „ Żabki” odwiedziły Multimedialną Bibliotekę dla dzieci i młodzieży „Barwna” w Białej Podlaskiej.


Poprawiony: sobota, 19 stycznia 2019 18:18  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 20 grudnia 2018 07:15

Dzień Pluszowego Misia

26 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w „Starego niedźwiedzia” oraz tańczyły z misiami w rytm „misiowych” piosenek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 


Poprawiony: sobota, 19 stycznia 2019 18:18  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 20