- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 14 maja 2019 17:11

Wielkanoc na ludowo

W okresie przedświątecznym na terenie Przedszkola Samorządowego w Łomazach mogliśmy podziwiać stroiki  i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci przedszkolne wraz z rodzicami w ramach Przedszkolnego Konkursu  Plastycznego pt. ,, Wielkanoc na ludowo”. Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności widzenia głęboko humanistycznych wartości tkwiących w kulturze ludowej, popularyzację obrzędowości i ludowej twórczości artystycznej związanej ze Świętami Wielkanocnymi z uwzględnieniem środowiska dzieci oraz pielęgnowanie znajomości tradycji kulturowej własnego regionu.

Poziom wykonanych prac wielkanocnych był niezwykle wyrównany.  Przy ocenie stroików i dekoracji Jury wzięło pod uwagę zgodność z tematem - nawiązanie do tradycji, technikę oraz  materiał służący do wykonania prac, pomysłowość, oryginalność oraz staranność i dokładność wykonania. Szczególną uwagę zwracano na oryginalność. Po raz kolejny przy ocenie prac doceniona została kreatywność i pracowitość.

Komisja konkursowa z radością i zachwytem podziwiała 47 prac zgłoszonych do konkursu. Po dokładnym obejrzeniu prac postanowiła za pomysłowość i precyzję wykonania oraz ogromne zaangażowanie w przygotowaniu dekoracji świątecznych, przyznać nagrody w dwóch kategoriach:

W kategorii 3-4 – latków:

I miejsce   - Natalia Adamczuk – grupa 4 - latków

II miejsce  -  Wiktoria Szeniawska – grupa 4 - latków / Michał Kołodziejczyk – grupa 3 - latków

III miejsce -   Franciszek Telaczyński– grupa 3 - latków / Sebastian Zarębski – grupa 3 - latków

W  kategorii 5 - 6 – latków:

I miejsce   -  Daniel Uściński – grupa 6 - latków.

II miejsce  -  Juli Uścińska – grupa 5 – latków / Andrzej Telaczyński – grupa 5 - latków

III miejsce -  Łucja Bńkowska – grupa 5 – Latków

Podsumowanie oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród  odbyło się w dniu 25.04.2019r. z udziałem wszystkich dzieci przedszkolnych, nauczycieli oraz pani wicedyrektor Aliny Lewczuk. Fundatorem nagród była pani Monikę Jaroszuk.

Pani wicedyrektor Alina Lewczuk  i pani Ewa Dekiert - wręczyły dyplomy wraz z nagrodami wszystkim laureatom  konkursu plastycznego. Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy za udział wraz ze słodkimi upominkami. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za zaangażowanie oraz wspaniałe doznania artystyczne.

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2019 17:20  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 25 marca 2019 12:21


Z wizytą w redakcji Słowa Podlasia

W czwartek 14 marca dzieci z grupy Motylki, Pszczółki i Misie pod opieką nauczycieli: Ewy Karpowicz, Krystyny Szydłowskiej,  Ewy Dekiert oraz Agnieszki Garbatiuk i Iwony Kożuchowskiej, a także rodziców z grupy 5 – latków: mamy Leona i Adama, udali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej.

W kinie Merkury obejrzeli film animowany „Corgi – psiak królowej”. Film pokazał, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknym wyglądzie, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną „łapę”.

Następnie korzystając z zaproszenia mamy Gabrysi, udali się do redakcji Słowa Podlasia. Tam już czekał na nas redaktor naczelny Pan Piotr Pyrkosz, który opowiedział o pracy zespołu. Zrobiliśmy zdjęcie pamiątkowe, które zostanie opublikowane  w najbliższym numerze Słowa Podlasia.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Lesiuk – Klujewskiej.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 21 marca 2019 12:01

Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu

21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Świętowanie  rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenki o wiośnie .

Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy . Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz oblana wodą na placu przedszkolnym. Dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.  Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Poprawiony: czwartek, 21 marca 2019 12:31  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 17 marca 2019 18:24

8 marca w przedszkolu

Dzień ten mimo chłodu „zakwitł” wokół kwiatami, miłymi słowami, uczuciami wdzięczności i
szacunku .8 marca  to wyjątkowy dzień w roku - wtedy swoje święto obchodzą wszystkie
kobiety,zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej
grupie przedszkolnej składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator sobota, 02 marca 2019 15:40

Bal karnawałowy w Przedszkolu

 


Poprawiony: sobota, 02 marca 2019 15:42  
 

Więcej artykułów…

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 22