- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 28 lutego 2019 10:36

Wizyta archeologa

Dnia 26 lutego 2019 roku grupę 6 – latków  „Biedronki” odwiedziła Pani archeolog Agata Sadowska - mama  naszego Bronka. Dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji i pięknej opowieści przedszkolaki dowiedziały się kim jest archeolog i na czym polega jego codzienna praca, obejrzały narzędzia, które wykorzystuje do pracy i zobaczyły zdjęcia ciekawych znalezisk. Dzieci dowiedziały się także czym różni się zawód  archeologa od paleontologa, czym są wykopaliska, co to jest zabytek i jak należy się z nim obchodzić. Obejrzeliśmy pradawne narzędzia wykonane z krzemienia np. sierp, groty strzał i gliniane naczynia . Oglądaliśmy ubrania noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.  Na koniec dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi archeolodzy. Każde dziecko miało okazję do odnalezienia czegoś w „mini-wykopaliskach”. Pani  Agata  wytłumaczyła, jak umiejętnie wykopać przedmioty z ziemi, aby ich nie uszkodzić. Wiemy już, że trzeba to robić bardzo precyzyjnie i delikatnie. Dzieci odkopały szczątki glinianych naczyń i były dumne ze swoich znalezisk. 6 – latki ulepiły również z gliny naczynko i na zakończenie zatańczyły średniowieczny taniec. Dziękujemy pani Agacie za niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia.

Poprawiony: czwartek, 28 lutego 2019 12:29  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 18 lutego 2019 10:49

Dnia 7.02.2019 dzieci 6-l z grupy „Biedronki” i” Żabki” odwiedziły salon fryzjerski znajdujący się w naszej miejscowości. W związku z omawianą tematyką przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się pracy fryzjerki, która przyjęła dzieci bardzo serdecznie i z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o swojej pracy.  Pani fryzjerka pokazała urządzenia  i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów. Uwieńczeniem naszego pobytu była niespodzianka przygotowana przez właścicielkę salonu – każdy uczestnik tego spotkania wyszedł z nową i ciekawą fryzurą. Chociaż salon ten był już znanym dzieciom miejscem, to wycieczka była niezapomnianą i  wspaniałą przygodą.

Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 16:43  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 20 lutego 2019 16:43

Zabawy na śniegu

 

Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu. Wreszcie mogły pojeździć na sankach,  rzucać śnieżkami i ulepić bałwana. Była super zabawa. Polecamy każdemu!

Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 16:45  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 13 stycznia 2019 10:49

Wigilia w przedszkolu

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej
przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii
21.12.2018 r. w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała bardzo radosna
atmosfera. Dzieci dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Zasiadając do odświętnie
nakrytego stołu, kosztowały przygotowane przez rodziców pyszne smakołyki. Atmosfera była
prawdziwie rodzinna, wspólny śpiew kolęd sprawiał że poczuliśmy już świąteczną atmosferę.

Poprawiony: poniedziałek, 18 lutego 2019 10:58  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 04 stycznia 2019 12:09

Tuż przed świętami Mikołaj ponownie odwiedził naszą szkołę…..

Stało się to za sprawą jednej z uczennic klas I -  III, która wzięła udział w konkursie  „Napisz list do Mikołaja”, zwracając się do adresata z prośbą o zabawki dla brata – przedszkolaka. Na list i prośbę odpowiedział „Mikołaj”  -  Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski, który w piątek 21 grudnia z workami pełnymi prezentów odwiedził łomaskie przedszkole i obdarował 6 grup podopiecznych. Uciechom nie było końca. No i jak tu nie wierzyć w Mikołaja!

Poprawiony: poniedziałek, 18 lutego 2019 10:59  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 22