- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 12 czerwca 2017 21:24

Noc w przedszkolu

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda przedszkole nocą? Spytajcie przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Łomazach.

Tak długo oczekiwana noc w końcu nadeszła. Dzieci z grupy „Motylki” pani Ewy Karpowicz czekały na ten moment z wielką niecierpliwością. O czym mowa? Nocowanie w przedszkolu!

Dnia 2 czerwca starszaki przybyły do przedszkola późnym popołudniem, aby rozpocząć niesamowitą przygodę. Przedszkolaków powitała Pani Dyrektor Anna Filipiuk i Pani Wicedyrektor Alina Lewczuk, życząc wspaniałej zabawy i spokojnej nocy.

Na początku dzieci złożyły przysięgę, w której ślubowały dobrze się bawić, nie marudzić i być odważnym. Następnie rozpoczęliśmy zabawę w podchody. Jedna grupa pod okiem pani A. Zydlewskiej i pani K. Szydłowskiej wyznaczała trasę i zadania, druga grupa wraz z panią E. Karpowicz poszukiwała wskazówek i rozwiązywała napotkane zadania W czasie wędrówki dzieci musiały wykazać się: mądrością, sprawnością fizyczną i sprytem. Dodatkową atrakcją, a jednocześnie niezbędnym elementem programu było „zdobycie” pożywienia, tu punktem trasy stał się bar Kebab. Mali, dzielni poszukiwacze kolejnych wyzwań i zadań do rozwiązania posilili się, łup stanowiły bardzo smaczne frytki i napój.

Gdy zdania zostały wykonane, wszyscy udaliśmy się do przedszkola, gdzie przy kolorowych światłach przedszkolaki chwaliły się swoimi tanecznymi umiejętnościami. Dyskotekę poprowadził uwielbiany przez dzieci pan Paweł Tokarski. Po zabawie nadszedł czas na kolację, którą dzieci przygotowały samodzielnie. Po posiłku i wieczornej toalecie zmęczone, ale uśmiechnięte starszaki zasypiały podczas seansu bajkowego. Oj, niektórzy byli bardzo wytrwali. Rano, dzieci zjadły pyszne śniadanie przygotowane przez panią kucharkę i rodziców. Wszystkie przedszkolaki z uśmiechem i błyskiem w oku witały swoich rodziców. Towarzyszyły im Panie również zadowolone, ale znacznie mniej wypoczęte. Rodzice byli dumni ze swoich pociech, wszak większość z nich po raz pierwszy nocowała poza domem, bez rodziców czy ukochanej babci.

To była dla wszystkich niezwykła noc, która na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników i z pewnością za kilkanaście lat stanie się sentymentalnym wspomnieniem z przedszkola. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii naszego przedszkola.


Poprawiony: czwartek, 12 października 2017 10:19  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 11 listopada 2016 08:36

POLSKA – MOJA OJCZYZNA

W dniu 10 listopada 2016 r. w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się na auli, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.
Pani Dyrektor Anna Filipiuk podkreśliła, że dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Poprawiony: czwartek, 16 lutego 2017 09:05  

PDFDrukujEmail

WIGILIA U PRZEDSZKOLAKÓW

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 09 listopada 2016 07:40

Bal Jarzynkowy

Jesień to piękna i kolorowa pora roku. Wszystkie przedszkolaki miały okazję poznawać jej uroki podczas zajęć. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat owoców, warzyw, jak również obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie.

Zwieńczeniem całego cyklu zajęć o tej wyjątkowo barwnej porze roku był Bal Jarzynkowy, który odbył się 26 października w naszym przedszkolu. Tego dnia już od rana nasze przedszkole zamieniło się w jesienną krainę. Stroje wykonane przy pomocy rodziców były piękne i różnorodne. Dzięki nim dzieci zostały zaczarowane w różne owoce, warzywa, grzybki, nie zabrakło też jesiennych wróżek. Podczas balu dzieci zaprezentowały przedstawienie pt.: „Najlepsze witaminy to owoce i jarzyny”. Przedszkolaki mówiły o zaletach spożywania owoców i warzyw. Ten wyjątkowy bal prowadzili katecheci – Pan Paweł i Pan Wojtek. Przedszkolaki razem ze swoimi paniami świetnie się bawiły przy jesiennych piosenkach oraz utworach z pierwszych list przebojów. Barwne korowody, pociągi i koła zachęcały dzieci do aktywnego spędzania czasu. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i zadowolenia. Na zmęczonych pląsami uczestników balu, czekały przygotowane przez panie kucharki i Rodziców kolorowe kanapki, smakowite owocowe szaszłyki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania balu. Mamy nadzieję, że Bal Jarzynkowy oraz wiele innych przedsięwzięć edukacyjnych promujących zdrowy styl życia, zorganizowanych w naszym przedszkolu, pomoże przedszkolakom polubić warzywa i owoce a nawet zaprzyjaźnić się z nimi na całe życie.

Poprawiony: czwartek, 16 lutego 2017 09:05  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 09 lutego 2016 19:07

Babcia z Dziadkiem dziś świętują….

W sobotę 30 stycznia 2016r. do Przedszkola Samorządowego w Łomazach zawitali wspaniali goście - Babcie i Dziadkowie. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten moment,  bo przygotowały mnóstwo niespodzianek.  Wzruszeni dziadkowie podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności taneczne i recytatorskie.  Jednak najwspanialszymi prezentami dla wszystkich babć i dziadków były ciepłe uśmiechy i szczere życzenia, płynące wprost z dziecięcych serduszek.

Do życzeń dołączyła się p. Dyrektor Anna Filipiuk oraz Wójt Gminy Łomazy p. Jerzy Czyżewski.

Po części artystycznej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przy współpracy rodziców i nauczycieli. To jednak nie był koniec wrażeń.  W rytmie  wielu znanych przebojów wnuczęta „porwały” swoich dziadków do tańca. Wodzirejem wspólnych pląsów był p. Wojciech Telaczyński. Wyjątkowa atmosfera oraz szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków potwierdzają fakt, jak ważne są takie wspólnie spędzone chwile.

Gorące podziękowania dyrekcji, nauczycielom i dzieciom za przygotowanie tej wyjątkowej imprezy, pełnej radości i niezapomnianych przeżyć, przekazała jedna z babć  pani Danuta Telaczyńska.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 14