- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Czy są tu grzeczne dzieci?

7 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się oczekiwany przez wszystkie dzieci gość - Mikołaj. Swoje przybycie obwieścił złotym dzwonkiem. Z ogromnym workiem wędrował od sali do sali i jak się okazało nie spotkał ani jednego niegrzecznego dziecka. Każda dziewczynka i każdy chłopiec otrzymał prezent, który sprawiał, że na twarzyczce pojawiał się radosny uśmiech. Mikołaj bardzo się spieszył, ale zdążyliśmy zaprezentować mu przygotowane piosenki i wiersze. Trudno było rozstać się ze Świętym Mikołajem.
No cóż, spotkamy się (mamy taką nadzieję) znów za rok.

 

PDFDrukujEmail

Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, znam się z dziećmi nie od dziś….

25 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Misie małe, duże, puchate, kudłate zagościły w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się skąd się wywodzi i dlaczego obchodzimy od lat to święto. Tego dnia czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Wspólne zabawy z Misiakami, tańce i śpiewy, zabawy plastyczne. Nie zabrakło muzycznych zagadek oraz konkursów. Razem z Misiakami odwiedziliśmy Krainę Bajek, w których bohaterami był Miś Uszatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Gumisie, Troskliwe Misie. Na zakończenie dnia wszystkie „małe misie” spróbowały miodku, który jak wiadomo jest misiowym przysmakiem. To był pełen radości, misiowy dzień. Pluszowy miś na zawsze pozostanie najlepszym przyjacielem dzieci.

 

PDFDrukujEmail

„ Bal jesienny, czas radości – niech wśród kolorowych liści wspaniała zabawa zagości !!!”

„Jesienny bal”, który odbył się 19 listopada w naszym przedszkolu był doskonałą okazją do integracji przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych.  Dzieci przybyły na bal w kolorowych strojach przygotowanych przez rodziców.  Wśród bawiących się była oczywiście niejedna Pani Jesień, były też zwierzęta leśne, które jeszcze nie zapadły w sen zimowy, grzybki, drzewa udekorowane pięknymi wielobarwnymi listkami i wiele innych bardzo ciekawych postaci. Podczas zabawy dzieci rozwiązywały quiz i zagadki związane tematycznie z aktualną porą roku, a przede wszystkim wspaniale bawiły się przy muzyce. Jak przystało na prawdziwy bal, była również wspólna uczta, gdzie można było jeść do woli kolorowe kanapki oraz owocowe szaszłyki. Przedszkolaki zajadały się smakołykami, przygotowanymi przez kochanych Rodziców.

Bal Pani Jesieni minął bardzo szybko i przebiegał w klimacie zabawy i radości. Uśmiechnięte buzie dzieci to najlepszy dowód na to, że bal był udany.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców za włożony trud w przygotowanie strojów dzieciom oraz za pomoc w przygotowaniu smacznego, kolorowego i zdrowego poczęstunku.

 
 

PDFDrukujEmail

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA – wycieczka autokarowa

W piątek 18 września2015 roku pięciolatki z grupy Motylki i Rybki wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Państwa Józefaciuków w Studziance. Celem wycieczki były obchody „Święta Pieczonego Ziemniaka”, integracja przedszkolaków oraz pogłębienie zainteresowań przyrodniczych.
Po krótkiej podróży autokaremdzieci dotarły na miejsce. Zjadły tam śniadanie, które smakowało lepiej niż w przedszkolu, ponieważ były to pieczone kiełbaski z grilla. Następnie panMietek oprowadził nas po Muzeum Wsi, istniejącym od 1996 roku, w którym gromadzone są wszelkie przedmioty związane z życiem na wsi. Wśród około 2000 eksponatów można było obejrzeć takie cuda jak: ponad 100 – letnią lodówkę, przedmiot służący do zdejmowania butów, czy 200 – letni ul wykonany z pnia drzewa. Po zwiedzeniu muzeum był czas na wesołe zabawy oraz sportowe konkurencje z wykorzystaniem ziemniaków. Nie zabrakło pieczonych ziemniaków z ogniska oraz pysznych pączków przygotowanych przez panią Zosię.
Przedszkolaki wracały z wycieczki zmęczone, ale wesołe, z dużą porcją niesamowitych wrażeń. Wszystkim uczestnikom wycieczki bardzo się podobało, a dzieci stwierdziły, że było super!

Serdeczne podziękowania Państwu Józefaciukom za zaproszenie, gościnę i mile spędzony czas w ich gospodarstwie.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 13 lipca 2015 11:47

Polonez w wykonaniu dzieci z przedszkola w Łomazach przygotowany przez Panią Ewę Karpowicz i Małgorzatę Kaczan uświetnił VI Letnią Galę Piłkarską BOZPN w Łomazach.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 16