- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 13 lipca 2015 11:37

Dnia 22 maja tego roku pięcio i sześciolatki pojechały na wycieczkę autokarową do Warszawy. Dzieci zwiedziły Centrum Nauki Kopernika gdzie przebyły „Słoneczną podróż” w Planetarium. Jej przewodnim motywem był ruch Ziemi i wynikające  niego pewne zjawisko astronomiczne i przyrodnicze. Kolejnym punktem programu był spacer po ogrodzie na dachu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem , zachwytem poddały się urokowi krzewów, wodospadów i kwiatowych kaskad. Z wysokości mogły także podziwiać piękną panoramę Warszawy.

Najwspanialszym jednak miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu stał się ogród zoologiczny. Sympatię wśród dzieci wzbudziły małpki, które dały popis cyrkowych akrobacji. Dzieci zauroczone były także bardzo kolorowym ptactwem , czekały na chwilę spotkania ze słoniem ,żyrafą, lwem i niedźwiedziem. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia ,dzieciom dopisywały humory-dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

Z uśmiechem na twarzy, trochę zmęczone, wróciły do domu, gdzie czekali na nie stęsknieni rodzice.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 13 lipca 2015 11:32

Dnia 11.06.2015 r. dzieci 5-letnie udały się na spacer do posiadłości państwa Anny i Sławomira Dymowskich. Korzystając z gościnności gospodarzy oraz z pięknej ,słonecznej pogody , rozpoczęły zabawę na świeżym powietrzu. Bogactwo i różnorodność zabawek pozwoliła dzieciom na cudowne i bardzo atrakcyjne spędzanie czasu. Mama Olka zaprosiła wszystkich gości do stołu, częstując je ciasteczkami, flipsami oraz owocami i pysznym kompotem. Czas mijał nieubłagalnie szybko, zabawie jednak nie było końca. Dzieci po zakończonej wspaniałej zabawie uporządkowały przybory ,zabawki podziękowały, przeszczęśliwe wróciły do przedszkola. Długo jeszcze wspominały czas spędzony u Olka.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 02 lipca 2015 07:23

W dniu 08.05.2015r. w Przedszkolu Samorządowym i oddziale przedszkolnym przy SP w Łomazach odbył się konkurs recytatorski ,,BRZECHWA DZIECIOM’’. Każdą grupę  reprezentowało dwoje uczestników recytujących wiersze z serii „Zoo”. Jurry ,w składzie: dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - pani Agata Chwalewska oraz pedagog Zespołu Szkół w Łomazach - pani Monika Trochonowicz, miało nie lada problem w wyłonieniu laureatów. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom umiejętności recytatorskich.

Ostatecznie I miejsce w kategorii dzieci 3-4-letnich zajął Piotrek B. z grupy 3-latków, II miejsce w tej kategorii zajęła Oliwia A. z grupy 4-latków, a III miejsce Laura   również z grupy 3-latków. W kategorii  dzieci 5,6-letnich I miejsce zajął Paweł M. z oddziału przedszkolnego, II miejsce przypadło Michałowi K. z grupy 5-latków, a III miejsce zdobyła Iwa z grupy 6-latków. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy. Organizatorkami konkursu były panie: Agnieszka Panasiuk i Krystyna Szydłowska.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 25 czerwca 2015 16:10

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W PRZEDSZKOLU

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2015 20:49  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 17 czerwca 2015 19:44

„Uroki jesieni” - pod takim hasłem 27.11.2014r. odbył się przedszkolny,  międzygrupowy konkurs przyrodniczy na pożegnanie jesieni. Wzięło  w nim udział  pięć  trzyosobowych  zespołów w dwóch kategoriach wiekowych 4-latków i 5-6-latków. Uczestnicy prezentowali swoje przyrodnicze wiadomości. Dzieci z dużym zaangażowaniem rozwiązywały kolejne zadania, a wnikliwe jury oceniało i przyznawało punkty w postaci żetonów. Wiedza uczestników była na wysokim poziomie. Na zakończenie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody dla grupy, oraz indywidualne upominki.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 16