- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 02 listopada 2017 20:31

m.jpg

„Marchewki chrupiemy, bo zdrowi być chcemy”

Dzień 11.10.2017r był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym - pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dowiedziały się że jest bardzo zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Ten „bardzo zdrowy, dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi, chrupaniem surowych marchewek, a także degustacją marchewkowego soku.
Wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 23 października 2017 21:58

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 16 października 2017 roku grupa 6-latków pod opieką pani Aleksandry Dołęgowskiej i pani Małgorzaty Kaczan wyjechała do Studzianki na „Święto Pieczonego Ziemniaka.” W tym dniu dzieci poznały historię ziemniaka, obejrzały eksponaty znajdujące się w muzeum wsi. Uczestniczyły w zabawach. Dodatkiem do dobrej zabawy był poczęstunek. Zabawa była bardzo udana i na pewno pozostanie w pamięci.

Poprawiony: poniedziałek, 23 października 2017 22:01  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 12 października 2017 10:15

Dnia 20.09.2017r. dzieci z grup; „Misie”, „Biedronki”, ”Żabki”, „Pszczółki i „Rybki”, pojechały do Białej Podlaskiej na spektakl teatralny pt; „Czerwone jabłuszko”. Nudy tam nie było, barwne postacie zachęcały gości do wspólnej zabawy. Dzieci były zachwycone, mimo iż przeżyły chwile strachu. Uśmiechnięte buzie dały wyraz dobrze spędzonego przedpołudnia. Wycieczka wzbogaciła dzieci w nowe, ciekawe doświadczenia i zachęciła do kolejnych ciekawych wyjazdów.

Poprawiony: czwartek, 12 października 2017 10:19  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 12 października 2017 10:08

Dzień Chłopaka

Poprawiony: czwartek, 12 października 2017 10:20  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 03 lipca 2017 12:01

„Kraina Rumianku”

7 czerwca dzieci z grupy „Motylki” i „Pszczółki” pod opieką wychowawców: Ewy Karpowicz i Doroty Derlukiewicz oraz rodziców Żanety Olichwierowicz i Renaty Bańkowskiej udały się na wycieczkę do Hołowna do Ośrodka Edukacji Regionalnej „Kraina Rumianku”.

Program był bardzo ciekawy, a początek wycieczki smaczny. Dzieci na samym początku upiekły sobie kiełbaski w ognisku, które ze smakiem zjadły popijając herbatką z rumianku. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone na zajęcia warsztatowe „Od ziarna do chleba”, gdzie poznały tradycyjne sposoby uprawy zboża i jego przechowywania. Uczestniczyły w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna, mieleniu zboża w ręcznych żarnach.

Drugie zajęcie to „Majster Lepiglina” – tutaj dzieci dowiedziały się jak powstały pierwsze garnki i jakie funkcje pełniły gliniane naczynia w dawnych czasach.

Mali uczestnicy twórczo spędzili czas – samodzielnie wykonali rogaliki oraz każdy ulepił sobie kotka z gliny pod czujnym okiem pań instruktorek.

Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Po obiedzie na deser dzieci zjadły rogaliki. „Kraina Rumianku” to niezwykły zakątek, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu.


Poprawiony: poniedziałek, 03 lipca 2017 12:11  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 20