- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 25 kwietnia 2017 21:47

Przedszkolaki witają wiosnę

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wzbudzają już same przygotowania. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca, dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach
i przebrane w wiosenne stroje.

Inscenizacją wiersza W. Grodzieńskiej „O ślimaku co szukał wiosny” oraz piosenkami przedszkolaki przywitały panią Wiosnę. Potem w radosnym korowodzie przemaszerowały ulicami Łomaz w poszukiwaniu oznak wiosny . Szukały, szukały …. I znalazły. Ptaszki śpiewały radośnie i donośnie, a w ogródkach zakwitły pierwsze kwiaty. Witaj Wiosno!

Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 21:49  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 25 kwietnia 2017 21:45

„Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce…”

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci Bal przebierańców. W tym niezwykłym dniu przenieśliśmy się do Wielkiej Krainy Bajek. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech bardzo ciekawe stroje.
Zabawę poprowadził Klaun Wesołek, który nie pozwolił by przedszkolaki się nudziły.

Po prezentacji strojów, przy rytmach wesołej muzyki, wszystkie dzieci z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Były „tańce – łamańce”, pociąg, kaczuchy i krasnoludek. Wszyscy bawili się znakomicie. Jednym słowem zabawa na 102!!! Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci smacznych faworków, które przygotowały Panie kucharki.

Na naszym balu emocji, radości i uśmiechów było co nie miara, dlatego też warto organizować dla dzieci takie atrakcje, które z pewnością w przyszłości będą miło wspominać. Serdeczne podziękowania rodzicom i Panu Pawłowi Tokarskiemu.

Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 21:48  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 08 lutego 2017 07:18

Już blisko kolęda...

Przedszkolaki postanowiły zrobić miłą niespodziankę i wprowadzić wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pod okiem swoich pań przygotowały przedstawienie jasełkowe pt.: „Już blisko kolęda”. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, prezentowali się doskonale we wspaniałych strojach na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, śpiewali znane kolędy. Śpiewom towarzyszyły dźwięki gry na janczarach i  trójkątach, które sprawiały, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków.
Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa od zgromadzonych na widowni rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości.
Pani dyrektor Anna Filipiuk życzyła wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.
Niespodziankę sprawił Pan Zbigniew Gołoś, który przyniósł naszym przedszkolakom worek cukierków – dziękujemy.
Po przedstawieniu wszyscy zostali zaproszeni do wigilijnego stołu, który został przygotowany przez nasze Panie kucharki.
Serdeczne podziękowanie składamy Panom: Arkadiuszowi Dyrdowskiemu, Markowi Bujnikowi, Pawłowi Sadowskiemu, Andrzejowi Uścińskiemu za życzliwość, zrozumienie potrzeb placówki i pomoc okazaną przy organizacji wigilii przedszkolnej.
Rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieciom strojów.
Po uroczystości wszyscy w świątecznym nastroju rozeszli się do domów, długo jeszcze wspominając piękną uroczystość. Kolejny raz okazało się, że wspólne spotkania, emocje i przeżycia im towarzyszące zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Kolejny raz potwierdziły się słowa Antoina de Saint Exuperego: „Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje, i święta rodzinne. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest, by żyć dla powrotu.”

Poprawiony: czwartek, 16 lutego 2017 09:05  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 12 czerwca 2017 21:24

Noc w przedszkolu

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda przedszkole nocą? Spytajcie przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Łomazach.

Tak długo oczekiwana noc w końcu nadeszła. Dzieci z grupy „Motylki” pani Ewy Karpowicz czekały na ten moment z wielką niecierpliwością. O czym mowa? Nocowanie w przedszkolu!

Dnia 2 czerwca starszaki przybyły do przedszkola późnym popołudniem, aby rozpocząć niesamowitą przygodę. Przedszkolaków powitała Pani Dyrektor Anna Filipiuk i Pani Wicedyrektor Alina Lewczuk, życząc wspaniałej zabawy i spokojnej nocy.

Na początku dzieci złożyły przysięgę, w której ślubowały dobrze się bawić, nie marudzić i być odważnym. Następnie rozpoczęliśmy zabawę w podchody. Jedna grupa pod okiem pani A. Zydlewskiej i pani K. Szydłowskiej wyznaczała trasę i zadania, druga grupa wraz z panią E. Karpowicz poszukiwała wskazówek i rozwiązywała napotkane zadania W czasie wędrówki dzieci musiały wykazać się: mądrością, sprawnością fizyczną i sprytem. Dodatkową atrakcją, a jednocześnie niezbędnym elementem programu było „zdobycie” pożywienia, tu punktem trasy stał się bar Kebab. Mali, dzielni poszukiwacze kolejnych wyzwań i zadań do rozwiązania posilili się, łup stanowiły bardzo smaczne frytki i napój.

Gdy zdania zostały wykonane, wszyscy udaliśmy się do przedszkola, gdzie przy kolorowych światłach przedszkolaki chwaliły się swoimi tanecznymi umiejętnościami. Dyskotekę poprowadził uwielbiany przez dzieci pan Paweł Tokarski. Po zabawie nadszedł czas na kolację, którą dzieci przygotowały samodzielnie. Po posiłku i wieczornej toalecie zmęczone, ale uśmiechnięte starszaki zasypiały podczas seansu bajkowego. Oj, niektórzy byli bardzo wytrwali. Rano, dzieci zjadły pyszne śniadanie przygotowane przez panią kucharkę i rodziców. Wszystkie przedszkolaki z uśmiechem i błyskiem w oku witały swoich rodziców. Towarzyszyły im Panie również zadowolone, ale znacznie mniej wypoczęte. Rodzice byli dumni ze swoich pociech, wszak większość z nich po raz pierwszy nocowała poza domem, bez rodziców czy ukochanej babci.

To była dla wszystkich niezwykła noc, która na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników i z pewnością za kilkanaście lat stanie się sentymentalnym wspomnieniem z przedszkola. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii naszego przedszkola.


Poprawiony: czwartek, 12 października 2017 10:19  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 11 listopada 2016 08:36

POLSKA – MOJA OJCZYZNA

W dniu 10 listopada 2016 r. w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się na auli, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.
Pani Dyrektor Anna Filipiuk podkreśliła, że dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Poprawiony: czwartek, 16 lutego 2017 09:05  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 20