- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukuj

IV BAL JARZYNKOWY PRZEDSZKOLAKÓW

Już owoców pełen kosz” pod takim hasłem 18 października 2014 roku odbył się

w  Zespole Szkół w Łomazach IV BAL JARZYNKOWY, w którym wzięły udział dzieci

z Przedszkola Samorządowego i oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej. Głównym celem zabawy było promowanie spożywania owoców i warzyw, utrwalanie zasad właściwego odżywiania, a także integracja środowiska przy wesołej zabawie.

Impreza rozpoczęła się od inscenizacji pt.: „Jaś i Małgosia w krainie owoców”, w której to „Baba Jaga”- (przebrany rodzic)  zachęcała dzieci do zdrowego stylu życia.

Mali uczestnicy balu byli, dzięki pomocy rodziców, pięknie przebrani  za owoce i warzywa. Wspólnie z Babą Jagą dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych.

Rodzice przygotowali swoim pociechom zdrowy poczęstunek w postaci owocowych szaszłyków i koreczków.

Po takiej dawce zabawy wszystkie przedszkolaki na pewno będą zdrowe i uśmiechnięte.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Łomazach

i nauczyciele Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych SP

serdecznie dziękują rodzicom

za współpracę przy organizacji  Balu Jarzynkowego.

Przyćmienie

Przyćmienie

http://youtu.be/t6xjTYL4NbI

http://youtu.be/8rsAxC5NGpQ

http://youtu.be/nnslDEwXGyI

http://youtu.be/lnXQrIyasgU

http://youtu.be/T-Rn0PsPnDc

http://youtu.be/uJn300-fgkI

http://youtu.be/TchefrdxQiY

 

PDFDrukuj

Dzieci 5-6-letnie z Przedszkola Samorządowego i oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Łomazach 19 września  wybrały się na wycieczkę  do Korczówki na „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Impreza plenerowa odbyła się na boisku przy budynku dawnej szkoły. Dzieci poznały historię ziemniaka oraz potrawy  jakie można z nich przygotować. Następnie uczestniczyły w grach i zabawach, gdzie ziemniak obsadzony był w głównej roli. Jak na piknik przystało po zmaganiach sportowych było pieczenie kiełbasek przy ognisku.  Spotkanie było bardzo udane i na pewno pozostanie w pamięci. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas  przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

 

PDFDrukuj

Wpisany przez Administrator

W dniu 08.04.2013r. miało miejsce spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami Policji: komisarz Iloną Wierzejską i młodszym aspirantem Bogdanem Gdulą z Zespołu do Spraw Nieletnich Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Temat spotkania dotyczył:

  • bezpiecznego zachowania w szkole, domu, na ulicy, w drodze do szkoły i domu,
  • zasad ruchu drogowego,
  • sposobów postępowania w sytuacjach zagrożenia,
  • skutków prawnych wynikających z  zachowań ryzykownych.

 

 
 

PDFDrukuj

Karnawałowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem w przedszkolu

 

PDFDrukuj

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

„Grudniowa piękna noc z kolędą przyszła do nas…” tymi słowami dzieci z Przedszkola Samorządowego w Łomazach powitały zebranych gości: Pana Waldemara Droździuka  – Wójta Gminy Łomazy, Pana Wiesława Bańkowskiego – Przewodniczącego Rady Gminy i Rady Rodziców oraz rodziców, dziadków i pracowników szkoły.

W pięknie udekorowanej auli, przedszkolaki swoim przedstawieniem, przeniosły wszystkich w odległe czasy, kiedy w niewielkim miasteczku Betlejem narodził się mały Jezus. Do szopki przybyli aniołowie, królowie i pasterze, aby złożyć dary i pokłonić się niebiańskiemu królowi.

Pani Dyrektor Anna Filipiuk pogratulowała małym aktorom występu, następnie wszystkim zebranym życzyła: „Niech Was mały Jezus łaską opromienia,  da dni lepsze, dni pełne miłości i niech Boży pokój w domach Waszych gości”. Do życzeń dołączył się Pan wójt i Pan przewodniczący. Dziękując za wprowadzenie w świąteczny nastrój, obdarowali przedszkolaków cukierkami. Paniom przygotowującym dzieci gratulowano wspaniałego przedstawienia, doceniając ich trud włożony  w przygotowanie Jasełek.

Wszyscy stwierdzili, iż warto na chwilę zatrzymać się, aby spędzić czas z bliskimi i wspólnie celebrować tak ważne dla nas święta.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 14