- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

WIGILIA U PRZEDSZKOLAKÓW

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 09 listopada 2016 07:40

Bal Jarzynkowy

Jesień to piękna i kolorowa pora roku. Wszystkie przedszkolaki miały okazję poznawać jej uroki podczas zajęć. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat owoców, warzyw, jak również obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie.

Zwieńczeniem całego cyklu zajęć o tej wyjątkowo barwnej porze roku był Bal Jarzynkowy, który odbył się 26 października w naszym przedszkolu. Tego dnia już od rana nasze przedszkole zamieniło się w jesienną krainę. Stroje wykonane przy pomocy rodziców były piękne i różnorodne. Dzięki nim dzieci zostały zaczarowane w różne owoce, warzywa, grzybki, nie zabrakło też jesiennych wróżek. Podczas balu dzieci zaprezentowały przedstawienie pt.: „Najlepsze witaminy to owoce i jarzyny”. Przedszkolaki mówiły o zaletach spożywania owoców i warzyw. Ten wyjątkowy bal prowadzili katecheci – Pan Paweł i Pan Wojtek. Przedszkolaki razem ze swoimi paniami świetnie się bawiły przy jesiennych piosenkach oraz utworach z pierwszych list przebojów. Barwne korowody, pociągi i koła zachęcały dzieci do aktywnego spędzania czasu. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i zadowolenia. Na zmęczonych pląsami uczestników balu, czekały przygotowane przez panie kucharki i Rodziców kolorowe kanapki, smakowite owocowe szaszłyki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania balu. Mamy nadzieję, że Bal Jarzynkowy oraz wiele innych przedsięwzięć edukacyjnych promujących zdrowy styl życia, zorganizowanych w naszym przedszkolu, pomoże przedszkolakom polubić warzywa i owoce a nawet zaprzyjaźnić się z nimi na całe życie.

Poprawiony: czwartek, 16 lutego 2017 09:05  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 09 lutego 2016 19:07

Babcia z Dziadkiem dziś świętują….

W sobotę 30 stycznia 2016r. do Przedszkola Samorządowego w Łomazach zawitali wspaniali goście - Babcie i Dziadkowie. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten moment,  bo przygotowały mnóstwo niespodzianek.  Wzruszeni dziadkowie podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności taneczne i recytatorskie.  Jednak najwspanialszymi prezentami dla wszystkich babć i dziadków były ciepłe uśmiechy i szczere życzenia, płynące wprost z dziecięcych serduszek.

Do życzeń dołączyła się p. Dyrektor Anna Filipiuk oraz Wójt Gminy Łomazy p. Jerzy Czyżewski.

Po części artystycznej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przy współpracy rodziców i nauczycieli. To jednak nie był koniec wrażeń.  W rytmie  wielu znanych przebojów wnuczęta „porwały” swoich dziadków do tańca. Wodzirejem wspólnych pląsów był p. Wojciech Telaczyński. Wyjątkowa atmosfera oraz szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków potwierdzają fakt, jak ważne są takie wspólnie spędzone chwile.

Gorące podziękowania dyrekcji, nauczycielom i dzieciom za przygotowanie tej wyjątkowej imprezy, pełnej radości i niezapomnianych przeżyć, przekazała jedna z babć  pani Danuta Telaczyńska.

 
 

PDFDrukujEmail

„Małe Wielkie Marzenia”

Z przyjemnością informujemy, że dzieci z Przedszkola Samorządowego w Łomazach wzięły udział w konkursie plastycznym „Małe Wielkie Marzenia” organizowanym przez Kasę Stefczyka. Warto dodać, że wcałej Polsce do placówek Kasy Stefczyka wpłynęło kilka tysięcy niezwykłych prac plastycznych dzieci do lat 6. Na posiedzeniu komisji w dniu 21.12.2015roku wybrane zostały zwycięskie prace. Autorem najpiękniejszego listu do Świętego Mikołaja został Konrad Ossowski z naszego przedszkola, który zdobył pierwsze miejsce w Konkursie Ogólnopolskim. Konrad wykazał się wyobraźnią i talentem, który zaowocował powstaniem wspaniałej pracy. Dnia 13.01.2016 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagrody Konradowi i wszystkim uczestnikom konkursu. Pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od Kasy Stefczyka wręczyła pani Aneta Dyrdowska - przedstawiciel placówki w Białej Podlaskiej.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych małych artystów.

Nauczyciele przedszkola.

 

PDFDrukujEmail

Czy są tu grzeczne dzieci?

7 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się oczekiwany przez wszystkie dzieci gość - Mikołaj. Swoje przybycie obwieścił złotym dzwonkiem. Z ogromnym workiem wędrował od sali do sali i jak się okazało nie spotkał ani jednego niegrzecznego dziecka. Każda dziewczynka i każdy chłopiec otrzymał prezent, który sprawiał, że na twarzyczce pojawiał się radosny uśmiech. Mikołaj bardzo się spieszył, ale zdążyliśmy zaprezentować mu przygotowane piosenki i wiersze. Trudno było rozstać się ze Świętym Mikołajem.
No cóż, spotkamy się (mamy taką nadzieję) znów za rok.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 20