- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator

Przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – pluszowy miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem misiem. Każdy mógł się nim pochwalić i co najważniejsze przytulić się, szepnąć na uszko miłe słówko, a nawet powierzyć największy sekret, bo on nigdy nikomu go nie wyjawi. Dzieci razem z misiem w dyskotekowych rytmach tańczyły, śpiewały piosenki a także oglądały przygody znanych misiów: misia Uszatka, Coralgola, misia Yogi oraz Kubusia Puchatka. Misiowe harce i zabawy trwały przez dzień cały. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator

Andrzeju, Andrzeju…

Andrzejki w dawnych czasach był to dzień, na który czekały wszystkie panny. Wierzono bowiem, że wróżby poczynione w wigilię Andrzeja mają moc spełnienia. Do dzisiaj przetrwała jedynie tradycja andrzejkowa, będąca zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim dostarczającym wielu przeżyć i emocji. W przedszkolu w atmosferze magii i tajemniczości, poznawaliśmy losy przyszłości, przypomnieliśmy dawne wróżby, takie jak: lanie wosku, ustawianie butów, losowanie imion i wiele innych czarodziejskich wróżb było, by tradycji zadość się uczyniło. Wszystkie wróżby były pomyślne, więc tego dnia nie brakowało uśmiechów i radości. Dopełnieniem spotkania były tańce przy ulubionych piosenkach oraz słodki poczęstunek.

Poprawiony: niedziela, 22 lutego 2015 17:08  

PDFDrukuj

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 24 listopada 2014 19:17

Sportowa sobota przedszkolaków

W hali sportowej Zespołu Szkól w Łomazach 8 listopada 2014 r. odbyła się impreza uaktywniająca sportowo najmłodszych i ich rodziców – III Olimpiada Przedszkolaków. Organizatorzy przedsięwzięcia: Gminny Ludowy Klub Sportowo -  Turystyczny „NIWA”, Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach, Andrzej Lubański Doradztwo Gospodarcze oraz Zespół Szkół w Łomazach we współpracy z Wydziałem Turystyki i Zdrowia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej.

Olimpiadę Przedszkolaków otworzyła Pani Dyrektor Anna Filipiuk, która powitała wszystkich serdecznie, kierując dużo ciepłych słów do przedszkolaków i ich rodziców. Podziękowała rodzicom za to, że przybyli na Olimpiadę, by razem ze swoimi dziećmi uczestniczyć w zawodach. Każdy z uczestników otrzymał kartę startową, na której odnotowywany był udział w poszczególnych konkurencjach. Zawody prowadzili studenci z AWF Biała Podlaska pod czujnym okiem dr Piechy. Rodzice i dzieci podczas zmagań sportowych wykazali się dużą sprawnością fizyczną, siłą woli, wytrwałością, a także nauczyli się znosić drobne potknięcia, bo najważniejszą rzeczą była dobra zabawa.

Po wspólnej zabawie czekała na najmłodszych niespodzianka w formie spotkania ze strażakiem z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej oraz z policjantem z Komisariatu Policji w Wisznicach. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek oraz zestaw odblaskowy, dzięki któremu będzie widocznym uczestnikiem ruchu drogowego.

Mamy nadzieję, że nasi mali olimpijczycy będą traktować sport  jako wspaniałą zabawę dającą wiele satysfakcji i możliwość rozwoju.

Poprawiony: poniedziałek, 24 listopada 2014 19:20  
 

PDFDrukuj

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 24 listopada 2014 19:14

Dzieci z Przedszkola Samorządowego i oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Łomazach  14 października 2014 r. wybrały się do kina „Merkury” w Białej Podlaskiej na film pt. „Pszczółka Maja”. Grupa „Misiów” (3-latki) w kinie była po raz pierwszy. Film swoją fabułą przeniósł dzieci w fantastyczny świat owadów, gdzie tak  jak i u ludzi najcenniejsza okazała się uczciwość i przyjaźń.

Przed seansem filmowym grupa „Biedronek” i „Pszczółek” odwiedziła Park Radziwiłłowski, który przepięknie prezentował się w jesiennej krasie, a dzieci z grupy „Motylków” i „Rybek” odwiedziły stację PKP.

Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia.

 

PDFDrukuj

IV BAL JARZYNKOWY PRZEDSZKOLAKÓW

Już owoców pełen kosz” pod takim hasłem 18 października 2014 roku odbył się

w  Zespole Szkół w Łomazach IV BAL JARZYNKOWY, w którym wzięły udział dzieci

z Przedszkola Samorządowego i oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej. Głównym celem zabawy było promowanie spożywania owoców i warzyw, utrwalanie zasad właściwego odżywiania, a także integracja środowiska przy wesołej zabawie.

Impreza rozpoczęła się od inscenizacji pt.: „Jaś i Małgosia w krainie owoców”, w której to „Baba Jaga”- (przebrany rodzic)  zachęcała dzieci do zdrowego stylu życia.

Mali uczestnicy balu byli, dzięki pomocy rodziców, pięknie przebrani  za owoce i warzywa. Wspólnie z Babą Jagą dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych.

Rodzice przygotowali swoim pociechom zdrowy poczęstunek w postaci owocowych szaszłyków i koreczków.

Po takiej dawce zabawy wszystkie przedszkolaki na pewno będą zdrowe i uśmiechnięte.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Łomazach

i nauczyciele Przedszkola Samorządowego oraz oddziałów przedszkolnych SP

serdecznie dziękują rodzicom

za współpracę przy organizacji  Balu Jarzynkowego.

Przyćmienie

Przyćmienie

http://youtu.be/t6xjTYL4NbI

http://youtu.be/8rsAxC5NGpQ

http://youtu.be/nnslDEwXGyI

http://youtu.be/lnXQrIyasgU

http://youtu.be/T-Rn0PsPnDc

http://youtu.be/uJn300-fgkI

http://youtu.be/TchefrdxQiY

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 16