- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 18 lutego 2019 10:49

Dnia 7.02.2019 dzieci 6-l z grupy „Biedronki” i” Żabki” odwiedziły salon fryzjerski znajdujący się w naszej miejscowości. W związku z omawianą tematyką przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się pracy fryzjerki, która przyjęła dzieci bardzo serdecznie i z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o swojej pracy.  Pani fryzjerka pokazała urządzenia  i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów. Uwieńczeniem naszego pobytu była niespodzianka przygotowana przez właścicielkę salonu – każdy uczestnik tego spotkania wyszedł z nową i ciekawą fryzurą. Chociaż salon ten był już znanym dzieciom miejscem, to wycieczka była niezapomnianą i  wspaniałą przygodą.

Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 16:43  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 20 lutego 2019 16:43

Zabawy na śniegu

 

Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu. Wreszcie mogły pojeździć na sankach,  rzucać śnieżkami i ulepić bałwana. Była super zabawa. Polecamy każdemu!

Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 16:45  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 13 stycznia 2019 10:49

Wigilia w przedszkolu

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej
przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii
21.12.2018 r. w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała bardzo radosna
atmosfera. Dzieci dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Zasiadając do odświętnie
nakrytego stołu, kosztowały przygotowane przez rodziców pyszne smakołyki. Atmosfera była
prawdziwie rodzinna, wspólny śpiew kolęd sprawiał że poczuliśmy już świąteczną atmosferę.

Poprawiony: poniedziałek, 18 lutego 2019 10:58  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 04 stycznia 2019 12:09

Tuż przed świętami Mikołaj ponownie odwiedził naszą szkołę…..

Stało się to za sprawą jednej z uczennic klas I -  III, która wzięła udział w konkursie  „Napisz list do Mikołaja”, zwracając się do adresata z prośbą o zabawki dla brata – przedszkolaka. Na list i prośbę odpowiedział „Mikołaj”  -  Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski, który w piątek 21 grudnia z workami pełnymi prezentów odwiedził łomaskie przedszkole i obdarował 6 grup podopiecznych. Uciechom nie było końca. No i jak tu nie wierzyć w Mikołaja!

Poprawiony: poniedziałek, 18 lutego 2019 10:59  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 20 grudnia 2018 07:45

Spotkanie jasełkowe "Kolęda na ziemi"

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, zadumy, ciepłych, rodzinnych spotkań oraz czas związany z tradycjami. Jedną z nich są Jasełka, czyli widowisko, którego tematem jest historia narodzenia Pana Jezusa. Aby wprowadzić swoich bliskich i zaproszonych gości w świąteczny nastrój przedszkolaki przygotowały przedstawienie „Kolęda na ziemi”.
Głównym celem tej uroczystości było wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.
Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców, prezentowali się doskonale. Nasi artyści interpretowali w sposób aktorski swoje role, śpiewali kolędy. Dziewczynki z grupy czterolatków zaprezentowały się w układzie tanecznym „Kołysanka dla Jezuska”. Występy przedszkolaków wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta.

Po części artystycznej Pani dyrektor Bogumiła Wińska pogratulowała dzieciom pięknego występu, nauczycielom podziękowała za przygotowanie uroczystości. Złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Nie zabrakło słodkiego upominku – cukierków i czekoladowych Mikołajów oraz życzeń od Przewodniczącego Rady Gminy pana Andrzeja Wińskiego oraz pani Anny Marciniuk Przewodniczącej Rady Rodziców.

Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.  Kiedyś  one  zastąpią  nas – dorosłych  w  przekazywaniu  tej  tradycji, do  której  jesteśmy  bardzo  przywiązani    
i  co  stanowi  dla  nas  niezaprzeczalną  wartość.  Takie  podniosłe  chwile  nie  tylko  utrwalają  dzieciom  znajomość  zwyczajów  świątecznych  lecz  również  wzmacniają  serdeczne  relacje  między  nimi.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie Państwu spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Państwa
pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia
życzy dyrekcja, nauczyciele i wychowankowie
przedszkolaPoprawiony: czwartek, 20 grudnia 2018 08:11  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 20