- reset +

Galeria przedszkole

Mali ratownicy

PDFDrukuj

Mali ratownicy

Dnia 10 grudnia  przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu  z przedstawicielami lubelskiej firmy Medicus - ratownikami  medycznymi. Dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać
się w razie konieczności udzielania pierwszej pomocy innym. Przedszkolaki uczyły się ,,Jak wezwać  pomoc medyczną?” Dzieci dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon
z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie
się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuję pomocy). Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej. Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje
się sztuczne oddychanie. Po spotkaniu niektórzy stwierdzili, że zostaną ratownikami.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu REKREACYJNOŚĆ- AKTYWNOŚĆ- PROFILAKTYKA,  którego realizatorem jest Gminny Ludowy Klub Sportowo – Turystyczny „NIWA” w partnerstwie z GOK w Łomazach. Projekt jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich edycja 2012.

 

Andrzejki w przedszkolu

PDFDrukuj

Andrzejki w przedszkolu

Tradycyjne andrzejki świętowane były we wszystkich grupach wiekowych naszego przedszkola. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, ustawiania bucików, wypowiadania życzeń podczas rzucania monetą
do miski z  wodą. Wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce, a na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek.

Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem towarzyskim ,wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one jednak okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

 

PDFDrukuj

Dzień Pluszowego Misia

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Już po raz kolejny obchodzony był w naszym przedszkolu „Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji przedszkolaki miały za zadanie przynieść do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół – misie, w towarzystwie których odbyły się zabawy, konkursy. Pluszaki  były różne, od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych, a liczba pluszowych przyjaciół była imponująca.

Wszyscy śpiewali misiowe piosenki, kosztowali ulubiony przysmak misiów – miodek, na dzieci czekały również zadania plastyczne. Dzień Misia upłynął w wesołej atmosferze.

 
 

I Olimpiada Przedszkolaka

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator sobota, 24 listopada 2012 20:28

17 listopada b.r. odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach I Olimpiada Przedszkolaków. Celem było propagowanie aktywnego spędzania czasu wśród rodzin, a przez to zdrowego trybu życia.

Organizatorem był Gminny Ludowy Klub Sportowo – Turystyczny „NIWA”, Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach oraz Zespół Szkół w Łomazach we współpracy z Zakładem Rekreacji Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej.

Olimpiada odbyła się w formie festynu sportowo – rekreacyjnego. W konkurencjach brały udział dzieci wraz z rodzicami nie tylko z naszej placówki ale również ze Szkoły Filialnej ze Studzianki oraz ze Szkoły Podstawowej w Dubowie. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

Wszyscy bawili się doskonale.

Poprawiony: poniedziałek, 18 lutego 2013 21:59  

„Jarzynkowy bal”

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator sobota, 24 listopada 2012 20:19

20 października bieżącego roku w naszym przedszkolu odbył się „Jarzynkowy bal” pod hasłem „Jedz owoce i jarzyny w nich mieszkają witaminy”. Celem balu było propagowanie zdrowego sposobu odżywiania się, utrwalanie wiedzy o owocach i warzywach. Bal promował także formę miłego spędzania wolnego czasu, był inspiracją dla rodziców i dzieci podczas przygotowywania odpowiedniego stroju. Dzieci w trakcie imprezy uczestniczyły w wielu ciekawych konkursach, zabawach o tematyce jesiennej, rozwijały poczucie rytmu, nabywały umiejętność wspólnej zabawy. W trakcie balu został rozstrzygnięty konkurs p.t.” Kukiełka z warzywa”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki do kolorowania, które zostały ufundowane przez Panią Dyrektor Annę Filipiuk. Podczas balu dzieci mogły skosztować wypieków łomaskiej piekarni, rogalików i szarlotek, które zostały sponsorowane przez Panią Irenę Kasjaniuk -  Prezes GS „Samopomoc Chłopska” w Łomazach. Natomiast rodzice przygotowali pyszne owocowe szaszłyki. Na zakończenie balu każde dziecko otrzymało sok owocowo – warzywny „ Kubuś”.

Dzień minął wesoło i przyjemnie.

Poprawiony: poniedziałek, 18 lutego 2013 21:59  
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 16