- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukuj

W dniu 16.05.2013r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 3 i 4-latków uczestniczyły  w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego państwa Anety i Ireneusza Demianiuków w Dubowie. Dzieci zostały oprowadzone po terenie, gdzie miały możliwość obserwowania zgromadzonych tam zwierząt: dzików, koni, kucyków, strusi, pawi. W trakcie, kiedy przygotowywano im ognisko przedszkolaki korzystały z zabaw na powietrzu (przeciągały linę, grały w piłkę, jeździły konno oraz skakały na trampolinie). Największą jednak przyjemność sprawiło dzieciom samodzielne pieczenie kiełbasek przy ognisku a następnie wspólna degustacja.

Za miłe przyjęcie dzieci, zorganizowanie im wspaniałej zabawy, oraz  przygotowanie kiełbasek, pieczywa i słodyczy całej grupie przedszkolnej, serdeczne podziękowania  Państwu Anecie i Ireneuszowi Demianiukom składają opiekunki oddziałów:

Anna Zydlewska

Barbara Ignatowska

oraz  Dyrekcja ZS w Łomazach

 

PDFDrukuj

Pierwszy Dzień Wiosny

Mimo, że za oknami mróz i śnieg w przedszkolu zrobiło się zielono i wiosennie. Bo właśnie 22 marca przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę. Spragnieni ciepła i zieleni ubraliśmy się w wiosenne barwy, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku. Przedszkolaki z grupy Misiów wraz ze swoją panią wykonały Marzannę. Niestety z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych nie mogliśmy się udać na pierwszy wiosenny spacer z naszą „Zimową Panną”. Mamy jednak nadzieję, iż wiosna niedługo zagości u nas i będziemy mogli nadrobić zaległości.

Głośnym śpiewem i skandowaniem przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę. Następnie w wiosennych strojach i dobrych nastrojach dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze oraz były zabawy i konkurencje sportowe na cześć Pani Wiosny.

Wszyscy mają nadzieję, iż zabiegi najmłodszych okażą się skuteczne i już wkrótce zieleń i słońce będą gościły nie tylko w naszych sercach, ale również w przyrodzie.

Poprawiony: czwartek, 27 czerwca 2013 13:44  

PDFDrukujEmail

Dnia 04.02.2013 roku odbyło się spotkanie lekarza z rodzicami, które jest częścią projektu  „Rekreacja, aktywność, profilaktyka” realizowanego przez GLKST „Niwa” we współpracy  z GOK Łomazy. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W ramach pogadanki dr Zbigniew Chazan przedstawił rodzicom ogólne informacje dotyczące rozwoju dziecka, właściwego odżywiania, zapobiegania chorobom oraz postępowania podczas ich leczenia. Następnie odbyły się indywidualne konsultacje z lekarzem.

 
 

PDFDrukuj

Konkurs plastyczny -  Wielkie małe marzenia – List do Świętego Mikołaja

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursie plastycznym „ List do świętego Mikołaja” organizowanym przez Oddział Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej im. F. Stefczyka w Białej Podlaskiej. Spośród wielu nadesłanych prac dwie dziewczynki z grupy 6 – latków Oliwia i Julia  zdobyły wyróżnienie  w I etapie i ich prace zakwalifikowały się do II etapu -  ogólnopolskiego. Serdecznie im gratulujemy.

18 .01.2013r. wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na podsumowanie konkursu, gdzie czekały na nich upominki oraz wspaniała zabawa.

 

PDFDrukuj

Karnawałowe spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka

Goszczenie babć i dziadków na uroczystości z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Dnia 31 stycznia  odbyła się ta wspaniała impreza. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyli, Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie
dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci bardzo przeżywały występ, ale pod czujnym okiem wychowawczyń pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły poloneza i składały życzenia.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe
i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są to spotkania i chwile spędzone razem z wnukami. Na zakończenie części artystycznej Pani Dyrektor złożyła gościom najserdeczniejsze życzenia, a przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Znalazła się także chwila na wspólne zabawy przy muzyce oraz konkursy. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom
ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Nauczyciele wychowania przedszkolnego serdecznie dziękują tym rodzicom, którzy mimo swoich obowiązków znaleźli czas na pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 18