- reset +

Galeria przedszkole

Ogromna dynia

PDFDrukuj

Ogromna dynia

Kolorowa jesień to najlepsza pora roku na zbiory warzyw. Zajęcia dla dzieci przedszkolnych na łonie natury, to wspaniała rzecz.  W bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem naturalnym najmłodsi mają okazję poznać świat  roślin. W przydomowych ogródkach jest wiele możliwości.

22 października pani Aniela R. zaprosiła nas do swojego ogrodu. Przedszkolaki skorzystały z zaproszenia. W ogrodzie dzieci mogły zobaczyć jak rosną warzywa: marchewki, pietruszki, selery, pory, buraczki czerwone oraz kwitnące chryzantemy. Najciekawszym okazem warzywniaka okazała się ogromna dynia, która w świecącym  słońcu pomarańczo -żółtym kolorem  przyciągnęła do siebie dzieci.

W drodze powrotnej do przedszkola dzieci zauważyły mieniące się w jesiennym słońcu czerwone jabłka. Przystanęły na chwilę, by pooglądać  przepiękne jabłonie z owocami. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.

Poprawiony: poniedziałek, 18 lutego 2013 22:00  

Wycieczka do lasu

PDFDrukuj

 

W piątek 19 października dzieci z grupy 5 i 6 - latków wraz ze swoimi nauczycielami wybrały się na pieszą wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci
ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Leśną przygodę  rozpoczęły od pogadanki
na temat prawidłowego zachowania się w lesie. W czasie spaceru dzieci zobaczyły mrówczy kopiec, dokładnie przyglądały się korze i próbowały ją przekalkować na papier, słuchały śpiewu ptaków,  rozmawiały o grzybach, utrwalały nazwy drzew oraz zbierały do woreczków „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to m. in. kolorowe liście, żołędzie
i szyszki. Zebrane skarby zostały zaniesione do przedszkola, by wzbogacić kącik przyrody. Wycieczka do lasu dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń.

 

PDFDrukuj


Konkurs „ Kukiełka z warzywa”

Jesień jest piękną i kolorową porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne ciekawe prace plastyczne. Przedszkolaki realizowały na zajęciach blok tematyczny dotyczący warzyw i owoców oraz innych darów jesieni. Bogactwo  jesiennych darów, kolorów jest ogromnie różnorodne  i inspirujące. Aby to wykorzystać i jednocześnie zachęcić rodziców z dziećmi do eksperymentowania   postanowiono zorganizować konkurs na najpiękniejszą kukiełkę z warzywa. W pierwszych  dniach października ogłoszony został w naszym przedszkolu konkurs twórczości plastycznej pod hasłem: „Kukiełka z warzywa” – do udziału zaproszone zostały dzieci wraz z rodzicami. Zaangażowanie było ogromne. Grupa pięćdziesięciu sześciu dzieci razem z rodzicami przygotowała przepiękne stworki z wszelkich dostępnych darów przyrody: warzyw, owoców, liści, szyszek, kasztanów, itp. Wszystkie prace zostały  wyeksponowane  na korytarzu przedszkola, aby każdy mógł je podziwiać. Pomysłowość i fantazja była zadziwiająca. Były tam krówki, koniki, króliki, baranki, żółwie, myszki, smoki, dinozaury, księżniczki, różne baśniowe stworki, para młoda …. nie sposób wymienić je wszystkie  – bardzo pomysłowe i cudowne. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, bo wszystkie przyniesione prace  były zachwycające i niepowtarzalne. Niemożliwe było wybrać tylko kilka z nich. Jednogłośnie przyznano  więc wszystkim uczestnikom wyróżnienia za wspaniałe pomysły i wykonanie... Uroczyste wręczenie dyplomów i skromnych nagród odbyło się 20 października na balu „jarzynowym” przy współudziale Pani Dyrektor oraz  nauczycieli. Gratulacje dla wszystkich  za pomysłowość i zaangażowanie w konkursie!

 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 16