- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 28 lutego 2019 10:36

Wizyta archeologa

Dnia 26 lutego 2019 roku grupę 6 – latków  „Biedronki” odwiedziła Pani archeolog Agata Sadowska - mama  naszego Bronka. Dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji i pięknej opowieści przedszkolaki dowiedziały się kim jest archeolog i na czym polega jego codzienna praca, obejrzały narzędzia, które wykorzystuje do pracy i zobaczyły zdjęcia ciekawych znalezisk. Dzieci dowiedziały się także czym różni się zawód  archeologa od paleontologa, czym są wykopaliska, co to jest zabytek i jak należy się z nim obchodzić. Obejrzeliśmy pradawne narzędzia wykonane z krzemienia np. sierp, groty strzał i gliniane naczynia . Oglądaliśmy ubrania noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.  Na koniec dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi archeolodzy. Każde dziecko miało okazję do odnalezienia czegoś w „mini-wykopaliskach”. Pani  Agata  wytłumaczyła, jak umiejętnie wykopać przedmioty z ziemi, aby ich nie uszkodzić. Wiemy już, że trzeba to robić bardzo precyzyjnie i delikatnie. Dzieci odkopały szczątki glinianych naczyń i były dumne ze swoich znalezisk. 6 – latki ulepiły również z gliny naczynko i na zakończenie zatańczyły średniowieczny taniec. Dziękujemy pani Agacie za niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia.

Poprawiony: czwartek, 28 lutego 2019 12:29  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 20 lutego 2019 16:43

Zabawy na śniegu

 

Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu. Wreszcie mogły pojeździć na sankach,  rzucać śnieżkami i ulepić bałwana. Była super zabawa. Polecamy każdemu!

Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 16:45  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 18 lutego 2019 10:49

Dnia 7.02.2019 dzieci 6-l z grupy „Biedronki” i” Żabki” odwiedziły salon fryzjerski znajdujący się w naszej miejscowości. W związku z omawianą tematyką przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się pracy fryzjerki, która przyjęła dzieci bardzo serdecznie i z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o swojej pracy.  Pani fryzjerka pokazała urządzenia  i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów. Uwieńczeniem naszego pobytu była niespodzianka przygotowana przez właścicielkę salonu – każdy uczestnik tego spotkania wyszedł z nową i ciekawą fryzurą. Chociaż salon ten był już znanym dzieciom miejscem, to wycieczka była niezapomnianą i  wspaniałą przygodą.

Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 16:43  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 16 stycznia 2019 10:39

"Leśne Duszki" w przedszkolu

Na przełomie października i listopada 2018 r. w naszym przedszkolu zamieszkały dziwne stworki. Zjawiły się one, aby wziąć udział w konkursie plastycznym pt. ,, Leśne Duszki’. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno jesiennej kolorystyki, poznanie nowych technik plastycznych, a przede wszystkim rozbudzenie dziecięcej wyobraźni.  Dzieci z pomocą rodziców wykonały prace w formie przestrzennej, w dowolnej technice, wykorzystując do tego leśne dary jesieni. Do konkursu przystąpiło 43 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Inwencja twórcza dzieci i rodziców nie miała granic. Prace konkursowe pięknie prezentowały się na wystawie do końca listopada. Komisja konkursowa, po wnikliwym obejrzeniu prac wyłoniła zwycięzców.

 

W kategorii 3-4 – latków:

I miejsce -  Sophie Schädel – grupa 4 - latków

II miejsce -. Natalia Szatałowicz – grupa 4 – latków

III miejsce -  Natalia Adamczuk – grupa 4 - latków

 

W  kategorii 5 - 6 – latków:

I miejsce -  Zuzanna Przyłucka – grupa 6 - latków.

II miejsce -  Adam Zubelewicz – Król – grupa 5 – latków / Igor Talarowski – grupa 6 - latków

III miejsce - Anna Karpowicz – grupa 5 – Latków

 

Podsumowanie konkursu odbyło się 30 listopada 2018 r.

Dyrektor Szkoły, pani Bogumiła Wińska, pogratulowała zwycięzcom i wyraziła uznanie dla pozostałych uczestników konkursu za pomysłowość i wysoki  poziom artystyczny wykonanych prac. Gościem uroczystości była również pani Monika Jaroszuk, która sponsorowała nagrody w konkursie. Laureatom, Pani Dyrektor wraz z Panią Moniką Jaroszuk, wręczyły  dyplomy oraz upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe znaczki za udział w konkursie.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za zaangażowanie oraz dostarczenie wspaniałych doznań artystycznych.

 

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 16 stycznia 2019 10:32

WyRaźni na drodze

Od 20 listopada do 15 grudnia 2019 r.  grupie 4 - 5 - latków i 5 - latków w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach realizowany był program ,,WyRaźni na drodze’’. Organizatorem programu była Agencja WTEM Maciej Lawenda, partnerem akcji jest Fundacja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebry. Program koncentruje się na zagadnieniach związanych z widocznością na drodze. Został on tak skonstruowany, aby oprócz zagadnień związanych z odpowiednim doborem stroju, elementów odblaskowych i sposobem poruszania się w przestrzeni publicznej, przekazać także wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych.

Tematyka programu to:

  1. Bezpieczni w ruchu - podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego: poruszanie się chodnikami i wzdłuż jezdni, przechodzenie przez ulice w miejscach oznakowanych.
  2. Pozytywne i negatywne postawy oraz zachowania w ruchu drogowym.
  3. Edukacja dla bezpieczeństwa - jak prawidłowo korzystać z odblasków, aby być widocznym na drodze.

W ramach realizacji programu dzieci otrzymały certyfikowany odblask oraz książeczkę aktywności a rodzice – broszurę informacyjną, która pomogła wyjaśnić cele programu oraz pogłębić zdobytą wiedzę w warunkach domowych.

Na zakończenie realizacji programu dzieci brały udział w konkursie plastycznym ,,WyRaźni na drodze’’.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 22