- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 20 grudnia 2018 08:02

Wycieczka do biblioteki "Barwnej" w Białej Podlaskiej

Dnia 04.12.2018r. dzieci 6 – letnie z grup „Biedronki” i „ Żabki” odwiedziły Multimedialną Bibliotekę dla dzieci i młodzieży „Barwna” w Białej Podlaskiej.


Poprawiony: sobota, 19 stycznia 2019 18:18  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 20 grudnia 2018 07:45

Spotkanie jasełkowe "Kolęda na ziemi"

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, zadumy, ciepłych, rodzinnych spotkań oraz czas związany z tradycjami. Jedną z nich są Jasełka, czyli widowisko, którego tematem jest historia narodzenia Pana Jezusa. Aby wprowadzić swoich bliskich i zaproszonych gości w świąteczny nastrój przedszkolaki przygotowały przedstawienie „Kolęda na ziemi”.
Głównym celem tej uroczystości było wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.
Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców, prezentowali się doskonale. Nasi artyści interpretowali w sposób aktorski swoje role, śpiewali kolędy. Dziewczynki z grupy czterolatków zaprezentowały się w układzie tanecznym „Kołysanka dla Jezuska”. Występy przedszkolaków wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta.

Po części artystycznej Pani dyrektor Bogumiła Wińska pogratulowała dzieciom pięknego występu, nauczycielom podziękowała za przygotowanie uroczystości. Złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Nie zabrakło słodkiego upominku – cukierków i czekoladowych Mikołajów oraz życzeń od Przewodniczącego Rady Gminy pana Andrzeja Wińskiego oraz pani Anny Marciniuk Przewodniczącej Rady Rodziców.

Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.  Kiedyś  one  zastąpią  nas – dorosłych  w  przekazywaniu  tej  tradycji, do  której  jesteśmy  bardzo  przywiązani    
i  co  stanowi  dla  nas  niezaprzeczalną  wartość.  Takie  podniosłe  chwile  nie  tylko  utrwalają  dzieciom  znajomość  zwyczajów  świątecznych  lecz  również  wzmacniają  serdeczne  relacje  między  nimi.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie Państwu spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Państwa
pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia
życzy dyrekcja, nauczyciele i wychowankowie
przedszkolaPoprawiony: czwartek, 20 grudnia 2018 08:11  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 20 grudnia 2018 07:39

Mikołaj w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie grupy przygotowały piosenkę i wiersz, by  zaprezentować się  pięknie przed tak wyjątkową osobą. Od samego rana z wielką niecierpliwością przedszkolaki spoglądały na drzwi i nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i już z samego rana zawitał w naszym przedszkolu.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

 


Poprawiony: sobota, 19 stycznia 2019 18:17  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 20 grudnia 2018 07:15

Dzień Pluszowego Misia

26 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w „Starego niedźwiedzia” oraz tańczyły z misiami w rytm „misiowych” piosenek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 


Poprawiony: sobota, 19 stycznia 2019 18:18  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 26 listopada 2018 08:37

„Od morza, aż do Tatr”

11 listopada to święto każdego Polaka i tego dorosłego, który zna historię swojego narodu i tego małego, który tę historię poznaje. Nieważne bowiem ile ma dziecko lat, ważne natomiast czego przez te lata uczymy i jakie wartości przekazujemy.

9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Szacunek i miłość do Ojczyzny dzieci wyraziły poprzez pieśni i recytację wierszy

o charakterze patriotycznym. Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony oraz wystrój auli dopełniły  podniosłą atmosferę uroczystości.
Przedszkolaki w skupieniu i z powagą obejrzały pantomimę „Orzeł biały”, ukazującą czasy niewoli naszego kraju. Czterolatki wspaniale zaprezentowały się w układzie tanecznym do piosenki „Od morza, aż do Tatr”.

Mamy nadzieję, że treści przekazane dzieciom w czasie uroczystości i ich przesłanie na długo pozostaną w pamięci naszych wychowanków i uczniów klas I - III. Ważne jest, by zapamiętały, że dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy 100 lat temu wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj mogą radośnie spędzać czas w przedszkolu. Pamiętajmy też, że wolność nie jest dana raz na zawsze, ale trzeba ją pielęgnować. Dzięki takim uroczystościom w przedszkolakach kształtujemy pozytywne postawy przywiązania do ojczystego kraju i symboli narodowych.

Pani dyrektor Bogumiła Wińska podziękowała przedszkolakom za lekcję historii, nauczycielom za przygotowanie dzieci a rodzicom za przybycie.
Podczas uroczystości pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu recytatorskiego „Moja Ojczyzna”. 

Poprawiony: poniedziałek, 26 listopada 2018 08:42  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 20