- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 20 grudnia 2018 07:45

Spotkanie jasełkowe "Kolęda na ziemi"

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, zadumy, ciepłych, rodzinnych spotkań oraz czas związany z tradycjami. Jedną z nich są Jasełka, czyli widowisko, którego tematem jest historia narodzenia Pana Jezusa. Aby wprowadzić swoich bliskich i zaproszonych gości w świąteczny nastrój przedszkolaki przygotowały przedstawienie „Kolęda na ziemi”.
Głównym celem tej uroczystości było wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.
Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców, prezentowali się doskonale. Nasi artyści interpretowali w sposób aktorski swoje role, śpiewali kolędy. Dziewczynki z grupy czterolatków zaprezentowały się w układzie tanecznym „Kołysanka dla Jezuska”. Występy przedszkolaków wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta.

Po części artystycznej Pani dyrektor Bogumiła Wińska pogratulowała dzieciom pięknego występu, nauczycielom podziękowała za przygotowanie uroczystości. Złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Nie zabrakło słodkiego upominku – cukierków i czekoladowych Mikołajów oraz życzeń od Przewodniczącego Rady Gminy pana Andrzeja Wińskiego oraz pani Anny Marciniuk Przewodniczącej Rady Rodziców.

Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.  Kiedyś  one  zastąpią  nas – dorosłych  w  przekazywaniu  tej  tradycji, do  której  jesteśmy  bardzo  przywiązani    
i  co  stanowi  dla  nas  niezaprzeczalną  wartość.  Takie  podniosłe  chwile  nie  tylko  utrwalają  dzieciom  znajomość  zwyczajów  świątecznych  lecz  również  wzmacniają  serdeczne  relacje  między  nimi.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie Państwu spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Państwa
pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia
życzy dyrekcja, nauczyciele i wychowankowie
przedszkolaPoprawiony: czwartek, 20 grudnia 2018 08:11  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 20 grudnia 2018 07:39

Mikołaj w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie grupy przygotowały piosenkę i wiersz, by  zaprezentować się  pięknie przed tak wyjątkową osobą. Od samego rana z wielką niecierpliwością przedszkolaki spoglądały na drzwi i nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i już z samego rana zawitał w naszym przedszkolu.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

 


Poprawiony: sobota, 19 stycznia 2019 18:17  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 20 grudnia 2018 07:15

Dzień Pluszowego Misia

26 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w „Starego niedźwiedzia” oraz tańczyły z misiami w rytm „misiowych” piosenek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 


Poprawiony: sobota, 19 stycznia 2019 18:18  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 26 listopada 2018 08:37

„Od morza, aż do Tatr”

11 listopada to święto każdego Polaka i tego dorosłego, który zna historię swojego narodu i tego małego, który tę historię poznaje. Nieważne bowiem ile ma dziecko lat, ważne natomiast czego przez te lata uczymy i jakie wartości przekazujemy.

9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Szacunek i miłość do Ojczyzny dzieci wyraziły poprzez pieśni i recytację wierszy

o charakterze patriotycznym. Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony oraz wystrój auli dopełniły  podniosłą atmosferę uroczystości.
Przedszkolaki w skupieniu i z powagą obejrzały pantomimę „Orzeł biały”, ukazującą czasy niewoli naszego kraju. Czterolatki wspaniale zaprezentowały się w układzie tanecznym do piosenki „Od morza, aż do Tatr”.

Mamy nadzieję, że treści przekazane dzieciom w czasie uroczystości i ich przesłanie na długo pozostaną w pamięci naszych wychowanków i uczniów klas I - III. Ważne jest, by zapamiętały, że dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy 100 lat temu wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj mogą radośnie spędzać czas w przedszkolu. Pamiętajmy też, że wolność nie jest dana raz na zawsze, ale trzeba ją pielęgnować. Dzięki takim uroczystościom w przedszkolakach kształtujemy pozytywne postawy przywiązania do ojczystego kraju i symboli narodowych.

Pani dyrektor Bogumiła Wińska podziękowała przedszkolakom za lekcję historii, nauczycielom za przygotowanie dzieci a rodzicom za przybycie.
Podczas uroczystości pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu recytatorskiego „Moja Ojczyzna”. 

Poprawiony: poniedziałek, 26 listopada 2018 08:42  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 26 listopada 2018 08:17

„Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny..." - tak podśpiewywały sobie przedszkolaki świętując urodziny marchewki.
Wszystkie dzieci w tym dniu przebrane były za wybrane warzywo lub owoc. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością, każde dziecko wyglądało rewelacyjnie. We wszystkich grupach odbywały się konkursy, tańce, dzieci wykonywały prace plastyczne, gdzie przewodnim tematem była „marchewka”. W nagrodę dzieci chrupały surowe marchewki, piły marchewkowy sok oraz jadły pyszne ciasteczka marchewkowe, przygotowane przez rodziców. Celem tego spotkania było promowanie spożywania warzyw i owoców. Ten dzień był wyjątkowy, dostarczył naszym przedszkolakom dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy. Dzień pełen atrakcji na długo zostanie w pamięci dzieci.
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.
Serdeczne podziękowania tym rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu
uroczystości.

Poprawiony: poniedziałek, 14 stycznia 2019 10:23  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 22