- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 31 maja 2018 10:11

Spotkanie z pszczelarzem

W piątek  16.03.2018r. gościem przedszkolaków był tata Andrzejka z grupy Biedronki. Pan Wojtek  posiada własną pasiekę. W bardzo interesujący sposób opowiadał dzieciom o swojej pasji.  Dzieci mogły przymierzyć kapelusz pszczelarski, który chroni  przed atakiem pszczół. Przedszkolaki obejrzały plaster miodu, szczotkę do odgarniania pszczół, dłuto do otwierania zaklejonych plastrów  poddymiarkę, którą wygania się pszczoły z ula  i inne akcesoria potrzebne do podbierania miodu.  Pan Wojtek przyniósł  wosk pszczeli oraz miód - palce lizać. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki dowiedziały  się jak  zdrowy jest miód i jak bardzo pożyteczne są pszczoły, dlatego dbajmy o nie.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA MIŁE I SŁODKIE SPOTKANIE!!!

Zapraszamy rodziców do prezentacji swoich zawodów i pasji.

Poprawiony: czwartek, 31 maja 2018 10:59  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 31 maja 2018 10:10

Spotkanie opłatkowe

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. Świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu
22 grudnia 2017 roku. W każdej grupie od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Uroczystość wywołała radość i uśmiech na twarzach dzieci.  Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Poprawiony: czwartek, 31 maja 2018 11:07  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 31 maja 2018 10:09

Mikołaj w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszkach przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola? Ale brak białego puchu nie zmylił Mikołaja i ku radości dzieci ten oczekiwany z utęsknieniem Gość przybył do naszego przedszkola. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę. Trwało to jednak krótko bo, gdy tylko Mikołaj zaczął wręczać prezenty, na każdej buzi malował się szeroki uśmiech.
Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Wyjątkowa atmosfera zagościła dokoła. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....

Poprawiony: czwartek, 31 maja 2018 11:39  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 22 maja 2018 09:02

W dniu 26.04.2018r. dzieci z grupy „Biedronki”  i „Żabki” pod opieką swoich pań wychowawczyń oraz rodziców wybrały się na wycieczkę do kina Merkury w Białej Podlaskiej na film animowany pt. „Piotruś Królik”. W drodze powrotnej wstąpiły na przechadzkę po Parku Radziwiłowskim.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 09:04  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 10 maja 2018 08:45

„Z Tuwimem za pan brat”

Dnia 25 kwietnia 2018r. w Przedszkolu Samorządowym  w Łomazach odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski  „Z Tuwimem za pan brat”.
Każdą grupę reprezentowało troje dzieci. Wszystkie  pięknie recytowały przygotowane wiersze Juliana Tuwima. Wykazały się dużą odwagą pokonując swoją nieśmiałość przed szeroką publicznością.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach: 3 -„ 4 – latki i 5 - 6 -latki. Jury w składzie – pani Marlena Stefaniuk i pani Agnieszka Garbatiuk wyłoniło laureatów:

Kategoria 3 - 4 – latki:

I miejsce - Natalia Szatałowicz „Skakanka”

II miejsce – Adam Zubelewicz – Król „Dżońcio”

III miejsce – Gabriela Klujewska „Ptasie plotki”

Kategoria 5 - 6 – latki:

I miejsce – Lena Trochonowicz „Kotek”

II miejsce – Jakub Korszeń „Pstryk”

III miejsce – Lena Rusek „Skakanka”

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni   dyplomami.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Barbara Ignatowska

Poprawiony: czwartek, 10 maja 2018 10:47  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 20