- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 26 listopada 2018 08:37

„Od morza, aż do Tatr”

11 listopada to święto każdego Polaka i tego dorosłego, który zna historię swojego narodu i tego małego, który tę historię poznaje. Nieważne bowiem ile ma dziecko lat, ważne natomiast czego przez te lata uczymy i jakie wartości przekazujemy.

9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Szacunek i miłość do Ojczyzny dzieci wyraziły poprzez pieśni i recytację wierszy

o charakterze patriotycznym. Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony oraz wystrój auli dopełniły  podniosłą atmosferę uroczystości.
Przedszkolaki w skupieniu i z powagą obejrzały pantomimę „Orzeł biały”, ukazującą czasy niewoli naszego kraju. Czterolatki wspaniale zaprezentowały się w układzie tanecznym do piosenki „Od morza, aż do Tatr”.

Mamy nadzieję, że treści przekazane dzieciom w czasie uroczystości i ich przesłanie na długo pozostaną w pamięci naszych wychowanków i uczniów klas I - III. Ważne jest, by zapamiętały, że dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy 100 lat temu wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj mogą radośnie spędzać czas w przedszkolu. Pamiętajmy też, że wolność nie jest dana raz na zawsze, ale trzeba ją pielęgnować. Dzięki takim uroczystościom w przedszkolakach kształtujemy pozytywne postawy przywiązania do ojczystego kraju i symboli narodowych.

Pani dyrektor Bogumiła Wińska podziękowała przedszkolakom za lekcję historii, nauczycielom za przygotowanie dzieci a rodzicom za przybycie.
Podczas uroczystości pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu recytatorskiego „Moja Ojczyzna”. 

Poprawiony: poniedziałek, 26 listopada 2018 08:42  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 26 listopada 2018 08:17

„Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny..." - tak podśpiewywały sobie przedszkolaki świętując urodziny marchewki.
Wszystkie dzieci w tym dniu przebrane były za wybrane warzywo lub owoc. Rodzice wykazali się dużą kreatywnością, każde dziecko wyglądało rewelacyjnie. We wszystkich grupach odbywały się konkursy, tańce, dzieci wykonywały prace plastyczne, gdzie przewodnim tematem była „marchewka”. W nagrodę dzieci chrupały surowe marchewki, piły marchewkowy sok oraz jadły pyszne ciasteczka marchewkowe, przygotowane przez rodziców. Celem tego spotkania było promowanie spożywania warzyw i owoców. Ten dzień był wyjątkowy, dostarczył naszym przedszkolakom dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy. Dzień pełen atrakcji na długo zostanie w pamięci dzieci.
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.
Serdeczne podziękowania tym rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu
uroczystości.

Poprawiony: poniedziałek, 14 stycznia 2019 10:23  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 26 czerwca 2018 07:10

W dniu 19.06.2018 w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego 2017/2018. W uroczystości uczestniczyli rodzice, dzieci wychowawcy i zaproszeni goście. Dzieci 6-letnie pod kierunkiem wychowawców Pani A. Dołęgowskiej i D. Derlukiewicz zaprezentowały przygotowany na tą okazję program artystyczny. Na pamiątkę przygody przedszkolnej absolwenci przedszkola otrzymali dyplomy i ufundowane przez Radę Rodziców książki.

Były także życzenia i podziękowania ze strony Pani Dyrektor, która w imieniu własnym i Rady Pedagogicznej życzyła wszystkim rodzicom wiele radości i pociechy z dzieci „Kochajcie swoje dzieci miłością bezwarunkową i bądźcie zawsze z nich dumni”. Wyraziła również nadzieję, że przedszkole spełniło pokładane w nim oczekiwania pod względem opieki, wychowania i nauki. Pani Dyrektor wręczyła podziękowania najbardziej aktywnym rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola w roku szkolnym 2017/2018. Następnie Pani Dyrektor złożyła serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę odchodzącej na zasłużoną emeryturę Pani Teresie Łukaszuk.

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 19 czerwca 2018 12:00

Dzień Rodziny na sportowo

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka, i odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej mamy i taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom, w tym roku nasze przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Dzień Taty w ramach wspólnego Dnia Rodziny.

Uroczystość odbyła się 5 czerwca pod hasłem „My rodzinę dobrą mamy, zawsze razem się trzymamy!” Celem imprezy było przede wszystkim wzmacnianie emocjonalnej więzi z rodziną, integracja poprzez  zabawę, jak również propagowanie zdrowego stylu życia
i zachęcanie do wspólnego spędzania czasu wolnego w aktywny sposób.

Wszyscy dobrze się bawili, pokonując trudy różnych konkurencji sportowych.

Słowa uznania należą się tym rodzicom, którzy potrafili zrozumieć, jak ważna w tym dniu była ich obecność i jak bardzo pogłębia się tym samym relacja rodzice - dziecko.
Zabawa była wyśmienita, bo rodzinna!

Po sportowych zmaganiach wszyscy udali się na plac przed szkołą, gdzie czekały gorące kiełbaski i pyszne gofry przygotowane przez panie kucharki – panią Małgosię i panią Martę. Była to wspaniała impreza zarówno dla rodziców jak i dzieci - pełna wzruszeń, radości,  uśmiechu, a przede wszystkim czas, który mogliśmy wszyscy spędzić ze sobą, bez pośpiechu, z dala od codziennych zmartwień.

Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz dzieciom za wspaniałą zabawę.

Nauczyciele przedszkola

Poprawiony: poniedziałek, 26 listopada 2018 08:35  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 19 czerwca 2018 11:58

Konkurs piosenki patriotycznej

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszym przedszkolu odbył się konkurs piosenki patriotycznej: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Intencją organizatorów przedsięwzięcia było wspieranie integralnego rozwoju dzieci w zakresie twórczości artystycznej. Cel został osiągnięty, młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, zaś teksty piosenek mówiące o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i przywołały sylwetki bohaterów narodowych walczących o jej suwerenność, stanowiły prawdziwą lekcję historii.

W konkursie wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych, a prezentowane przez nie utwory dostarczyły wszystkim widzom wielu wzruszeń i pozytywnych emocji…

Uwieńczeniem spotkania było wyłonienie zwycięzców i wręczenie przez panią dyrektor Bogumiłę Wińską nagród i dyplomów uczestnikom konkursu.

Cieszymy się, że przedszkolaki tak licznie wzięły udział w naszym konkursie.

Małgorzata Kaczan

Ewa Karpowicz

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 22