- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 12 października 2017 10:08

Dzień Chłopaka

Poprawiony: czwartek, 12 października 2017 10:20  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 03 lipca 2017 12:01

„Kraina Rumianku”

7 czerwca dzieci z grupy „Motylki” i „Pszczółki” pod opieką wychowawców: Ewy Karpowicz i Doroty Derlukiewicz oraz rodziców Żanety Olichwierowicz i Renaty Bańkowskiej udały się na wycieczkę do Hołowna do Ośrodka Edukacji Regionalnej „Kraina Rumianku”.

Program był bardzo ciekawy, a początek wycieczki smaczny. Dzieci na samym początku upiekły sobie kiełbaski w ognisku, które ze smakiem zjadły popijając herbatką z rumianku. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone na zajęcia warsztatowe „Od ziarna do chleba”, gdzie poznały tradycyjne sposoby uprawy zboża i jego przechowywania. Uczestniczyły w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna, mieleniu zboża w ręcznych żarnach.

Drugie zajęcie to „Majster Lepiglina” – tutaj dzieci dowiedziały się jak powstały pierwsze garnki i jakie funkcje pełniły gliniane naczynia w dawnych czasach.

Mali uczestnicy twórczo spędzili czas – samodzielnie wykonali rogaliki oraz każdy ulepił sobie kotka z gliny pod czujnym okiem pań instruktorek.

Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Po obiedzie na deser dzieci zjadły rogaliki. „Kraina Rumianku” to niezwykły zakątek, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu.


Poprawiony: poniedziałek, 03 lipca 2017 12:11  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 12 czerwca 2017 21:24

Noc w przedszkolu

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda przedszkole nocą? Spytajcie przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Łomazach.

Tak długo oczekiwana noc w końcu nadeszła. Dzieci z grupy „Motylki” pani Ewy Karpowicz czekały na ten moment z wielką niecierpliwością. O czym mowa? Nocowanie w przedszkolu!

Dnia 2 czerwca starszaki przybyły do przedszkola późnym popołudniem, aby rozpocząć niesamowitą przygodę. Przedszkolaków powitała Pani Dyrektor Anna Filipiuk i Pani Wicedyrektor Alina Lewczuk, życząc wspaniałej zabawy i spokojnej nocy.

Na początku dzieci złożyły przysięgę, w której ślubowały dobrze się bawić, nie marudzić i być odważnym. Następnie rozpoczęliśmy zabawę w podchody. Jedna grupa pod okiem pani A. Zydlewskiej i pani K. Szydłowskiej wyznaczała trasę i zadania, druga grupa wraz z panią E. Karpowicz poszukiwała wskazówek i rozwiązywała napotkane zadania W czasie wędrówki dzieci musiały wykazać się: mądrością, sprawnością fizyczną i sprytem. Dodatkową atrakcją, a jednocześnie niezbędnym elementem programu było „zdobycie” pożywienia, tu punktem trasy stał się bar Kebab. Mali, dzielni poszukiwacze kolejnych wyzwań i zadań do rozwiązania posilili się, łup stanowiły bardzo smaczne frytki i napój.

Gdy zdania zostały wykonane, wszyscy udaliśmy się do przedszkola, gdzie przy kolorowych światłach przedszkolaki chwaliły się swoimi tanecznymi umiejętnościami. Dyskotekę poprowadził uwielbiany przez dzieci pan Paweł Tokarski. Po zabawie nadszedł czas na kolację, którą dzieci przygotowały samodzielnie. Po posiłku i wieczornej toalecie zmęczone, ale uśmiechnięte starszaki zasypiały podczas seansu bajkowego. Oj, niektórzy byli bardzo wytrwali. Rano, dzieci zjadły pyszne śniadanie przygotowane przez panią kucharkę i rodziców. Wszystkie przedszkolaki z uśmiechem i błyskiem w oku witały swoich rodziców. Towarzyszyły im Panie również zadowolone, ale znacznie mniej wypoczęte. Rodzice byli dumni ze swoich pociech, wszak większość z nich po raz pierwszy nocowała poza domem, bez rodziców czy ukochanej babci.

To była dla wszystkich niezwykła noc, która na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników i z pewnością za kilkanaście lat stanie się sentymentalnym wspomnieniem z przedszkola. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii naszego przedszkola.


Poprawiony: czwartek, 12 października 2017 10:19  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 25 kwietnia 2017 21:47

Przedszkolaki witają wiosnę

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wzbudzają już same przygotowania. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca, dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach
i przebrane w wiosenne stroje.

Inscenizacją wiersza W. Grodzieńskiej „O ślimaku co szukał wiosny” oraz piosenkami przedszkolaki przywitały panią Wiosnę. Potem w radosnym korowodzie przemaszerowały ulicami Łomaz w poszukiwaniu oznak wiosny . Szukały, szukały …. I znalazły. Ptaszki śpiewały radośnie i donośnie, a w ogródkach zakwitły pierwsze kwiaty. Witaj Wiosno!

Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 21:49  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 25 kwietnia 2017 21:45

„Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce…”

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci Bal przebierańców. W tym niezwykłym dniu przenieśliśmy się do Wielkiej Krainy Bajek. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech bardzo ciekawe stroje.
Zabawę poprowadził Klaun Wesołek, który nie pozwolił by przedszkolaki się nudziły.

Po prezentacji strojów, przy rytmach wesołej muzyki, wszystkie dzieci z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Były „tańce – łamańce”, pociąg, kaczuchy i krasnoludek. Wszyscy bawili się znakomicie. Jednym słowem zabawa na 102!!! Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci smacznych faworków, które przygotowały Panie kucharki.

Na naszym balu emocji, radości i uśmiechów było co nie miara, dlatego też warto organizować dla dzieci takie atrakcje, które z pewnością w przyszłości będą miło wspominać. Serdeczne podziękowania rodzicom i Panu Pawłowi Tokarskiemu.

Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 21:48  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 20