- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 08 lutego 2017 07:18

Już blisko kolęda...

Przedszkolaki postanowiły zrobić miłą niespodziankę i wprowadzić wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pod okiem swoich pań przygotowały przedstawienie jasełkowe pt.: „Już blisko kolęda”. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, prezentowali się doskonale we wspaniałych strojach na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, śpiewali znane kolędy. Śpiewom towarzyszyły dźwięki gry na janczarach i  trójkątach, które sprawiały, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków.
Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa od zgromadzonych na widowni rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości.
Pani dyrektor Anna Filipiuk życzyła wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.
Niespodziankę sprawił Pan Zbigniew Gołoś, który przyniósł naszym przedszkolakom worek cukierków – dziękujemy.
Po przedstawieniu wszyscy zostali zaproszeni do wigilijnego stołu, który został przygotowany przez nasze Panie kucharki.
Serdeczne podziękowanie składamy Panom: Arkadiuszowi Dyrdowskiemu, Markowi Bujnikowi, Pawłowi Sadowskiemu, Andrzejowi Uścińskiemu za życzliwość, zrozumienie potrzeb placówki i pomoc okazaną przy organizacji wigilii przedszkolnej.
Rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieciom strojów.
Po uroczystości wszyscy w świątecznym nastroju rozeszli się do domów, długo jeszcze wspominając piękną uroczystość. Kolejny raz okazało się, że wspólne spotkania, emocje i przeżycia im towarzyszące zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Kolejny raz potwierdziły się słowa Antoina de Saint Exuperego: „Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje, i święta rodzinne. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest, by żyć dla powrotu.”

Poprawiony: czwartek, 16 lutego 2017 09:05  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 11 listopada 2016 08:36

POLSKA – MOJA OJCZYZNA

W dniu 10 listopada 2016 r. w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się na auli, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.
Pani Dyrektor Anna Filipiuk podkreśliła, że dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Poprawiony: czwartek, 16 lutego 2017 09:05  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 09 listopada 2016 07:40

Bal Jarzynkowy

Jesień to piękna i kolorowa pora roku. Wszystkie przedszkolaki miały okazję poznawać jej uroki podczas zajęć. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat owoców, warzyw, jak również obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie.

Zwieńczeniem całego cyklu zajęć o tej wyjątkowo barwnej porze roku był Bal Jarzynkowy, który odbył się 26 października w naszym przedszkolu. Tego dnia już od rana nasze przedszkole zamieniło się w jesienną krainę. Stroje wykonane przy pomocy rodziców były piękne i różnorodne. Dzięki nim dzieci zostały zaczarowane w różne owoce, warzywa, grzybki, nie zabrakło też jesiennych wróżek. Podczas balu dzieci zaprezentowały przedstawienie pt.: „Najlepsze witaminy to owoce i jarzyny”. Przedszkolaki mówiły o zaletach spożywania owoców i warzyw. Ten wyjątkowy bal prowadzili katecheci – Pan Paweł i Pan Wojtek. Przedszkolaki razem ze swoimi paniami świetnie się bawiły przy jesiennych piosenkach oraz utworach z pierwszych list przebojów. Barwne korowody, pociągi i koła zachęcały dzieci do aktywnego spędzania czasu. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i zadowolenia. Na zmęczonych pląsami uczestników balu, czekały przygotowane przez panie kucharki i Rodziców kolorowe kanapki, smakowite owocowe szaszłyki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania balu. Mamy nadzieję, że Bal Jarzynkowy oraz wiele innych przedsięwzięć edukacyjnych promujących zdrowy styl życia, zorganizowanych w naszym przedszkolu, pomoże przedszkolakom polubić warzywa i owoce a nawet zaprzyjaźnić się z nimi na całe życie.

Poprawiony: czwartek, 16 lutego 2017 09:05  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 09 lutego 2016 19:07

Babcia z Dziadkiem dziś świętują….

W sobotę 30 stycznia 2016r. do Przedszkola Samorządowego w Łomazach zawitali wspaniali goście - Babcie i Dziadkowie. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten moment,  bo przygotowały mnóstwo niespodzianek.  Wzruszeni dziadkowie podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności taneczne i recytatorskie.  Jednak najwspanialszymi prezentami dla wszystkich babć i dziadków były ciepłe uśmiechy i szczere życzenia, płynące wprost z dziecięcych serduszek.

Do życzeń dołączyła się p. Dyrektor Anna Filipiuk oraz Wójt Gminy Łomazy p. Jerzy Czyżewski.

Po części artystycznej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przy współpracy rodziców i nauczycieli. To jednak nie był koniec wrażeń.  W rytmie  wielu znanych przebojów wnuczęta „porwały” swoich dziadków do tańca. Wodzirejem wspólnych pląsów był p. Wojciech Telaczyński. Wyjątkowa atmosfera oraz szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków potwierdzają fakt, jak ważne są takie wspólnie spędzone chwile.

Gorące podziękowania dyrekcji, nauczycielom i dzieciom za przygotowanie tej wyjątkowej imprezy, pełnej radości i niezapomnianych przeżyć, przekazała jedna z babć  pani Danuta Telaczyńska.

 

PDFDrukujEmail

WIGILIA U PRZEDSZKOLAKÓW

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 20