- reset +

Galeria przedszkole

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 24 czerwca 2019 17:50

Planetarium

Dnia 30 maja przedszkolaki z grupy Motylki i Pszczółki pod opieką nauczycieli wybrały się na wycieczkę autokarową do Białej  Podlaskiej.  Dzięki zaproszeniu mamy Natalii uczestniczyły  w 3 bialskich Targach Technologii cyfrowych. Dzięki nowoczesnym urządzeniom multimedialnym, technice 3D dzieci podziwiały gwieździste niebo, zachodzące na nim zjawiska, wędrowały pośród planet i gwiazd.

Następnie przedszkolaki udały się do kina Cinema3D na film animowany „Panda i Banda”, który pokazał jak ważna w życiu jest przyjaźń.

 


Poprawiony: środa, 03 lipca 2019 16:54  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 24 czerwca 2019 17:48

"Na ludowo zaśpiewajmy"

W dniu 28.05.2019r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs piosenki ludowej „Na ludowo zaśpiewajmy”. Konkurs związany był z Rokiem Kultury Ludowej w Powiecie Bialskim ogłoszonym przez Radę Powiatu w Białej Podlaskiej. Ideą konkursu była popularyzacja twórczości ludowej wśród przedszkolaków.
Po miłym powitaniu i słowach zachęty do śpiewania,  popłynęły przepiękne melodie piosenek ludowych w wykonaniu najmłodszych. W konkursie wzięło udział 18 solistów – dzieci 3,4,5,6 – letnie. Dzieci  śpiewały z prawdziwą  radością, a barwne stroje wzbogacały i dodawały uroku całemu  spotkaniu. Zaprezentowane utwory były przygotowane na wysokim poziomie. Z niezwykłą starannością, dlatego wyłonienie zwycięzców musiało być dla jury bardzo trudne. Po długich i niełatwych obradach jury przyznało nagrody następującym uczestnikom konkursu:

w kategorii wiekowej 3 – 4 latki

I miejsce Natalia Szatałowicz z grupy 4- latków

II miejsce Michalina Kożuchowska z grupy 4 - latków

III miejsce Anita Pakaluk z grupy 4 -  latków

III Franciszek Telaczyński z grupy 3 - latków

w kategorii wiekowej 5- 6 latki

I miejsce Kaja Sobechowicz z grupy 6 – latków „Biedronki”

II miejsce Gabriela Arseniuk z grupy 6 – latków „Biedronki”

III miejsce Anna Karpowicz z grupy 5- latków

III miejsce Amelia Dymowska z grupy 6 – latków „Żabki”

Uczestnicy i goście wysłuchali koncertu skrzypcowego w wykonaniu Zuzi Telaczyńskiej uczennicy II klasy szkoły podstawowej.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie oraz drobne upominki w postaci magnesu. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek. Nagrody wręczyła Pani dyrektor Bogumiła Wińska.

Organizatorzy konkursu oraz sponsorzy nagród książkowych: pani Ewa Karpowicz, pani Małgorzata Kaczan i pani Agnieszka Garbatiuk.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.

 

 

Poprawiony: środa, 03 lipca 2019 16:53  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 24 czerwca 2019 16:13

 

Zdumiewające motyle

W dniu 10.05. 2019r. w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, Zdumiewające motyle’’. Organizatorem i fundatorem nagród była  pani Krystyna Szydłowska. Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczych u dzieci, a także poznanie różnorodności w świecie motyli. Na konkurs wpłynęło 29 prac. Jury w składzie : pan Paweł Tokarski, pani Agnieszka Panasiuk i pani Małgorzata Rogoźnicka, miało nie lada problem w wyłonieniu laureatów z powodu bogactwa form i pomysłów na wykonanie motyla.

Wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach. Otrzymali oni dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek i notesów.

3-4-latki

I miejsce-Sebastian Zarębski

II miejsce- Szymon Zagożdżon

III miejsce- Martyna Belkiewicz

Wyróżnienie- Jan Cydejko, Kacper Cydejko, Michał Kołodziejczyk

5-6- latki

I miejsce- Łucja Bańkowska

II miejsce-  Alicja Mirońska

III miejsce-  Kacper Nazarewicz

Wyróżnienie- Jakub Pawłowicz

Wszyscy pozostali uczestniczy otrzymali podziękowania i słodki upominek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy rodzicom za pomoc w wykonaniu prac.

 

 
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 10 czerwca 2019 07:15

W celu podniesienia wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznych zachowań oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu w dniu 07.06.2019r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach  - panem Andrzejem Wińskim.  Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III szkoły podstawowej i dzieci z przedszkola. Strażak przybliżył dzieciom, na czym polega jego praca, jakie ma zadania  i przekazał cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru. Zademonstrował osobisty sprzęt strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Dzieci dowiedziały się, jakie  predyspozycje  powinien  posiadać  kandydat  na  strażaka i że  praca w tym zawodzie  jest  ciężka  i  trudna, a czasami  bardzo  niebezpieczna. Utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 oraz usłyszały, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. W końcowej części spotkania zadawały pytania, na które nasz gość chętnie odpowiadał. Teraz dzieci już wiedzą, że strażak to jeden z najbardziej odpowiedzialnych zawodów, a osobiste spotkanie z nim
z pewnością przyczyni się do tego, że zdobyta wiedza na długo pozostanie w ich pamięci. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

 

Poprawiony: poniedziałek, 24 czerwca 2019 19:06  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 14 maja 2019 17:11

Wielkanoc na ludowo

W okresie przedświątecznym na terenie Przedszkola Samorządowego w Łomazach mogliśmy podziwiać stroiki  i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci przedszkolne wraz z rodzicami w ramach Przedszkolnego Konkursu  Plastycznego pt. ,, Wielkanoc na ludowo”. Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności widzenia głęboko humanistycznych wartości tkwiących w kulturze ludowej, popularyzację obrzędowości i ludowej twórczości artystycznej związanej ze Świętami Wielkanocnymi z uwzględnieniem środowiska dzieci oraz pielęgnowanie znajomości tradycji kulturowej własnego regionu.

Poziom wykonanych prac wielkanocnych był niezwykle wyrównany.  Przy ocenie stroików i dekoracji Jury wzięło pod uwagę zgodność z tematem - nawiązanie do tradycji, technikę oraz  materiał służący do wykonania prac, pomysłowość, oryginalność oraz staranność i dokładność wykonania. Szczególną uwagę zwracano na oryginalność. Po raz kolejny przy ocenie prac doceniona została kreatywność i pracowitość.

Komisja konkursowa z radością i zachwytem podziwiała 47 prac zgłoszonych do konkursu. Po dokładnym obejrzeniu prac postanowiła za pomysłowość i precyzję wykonania oraz ogromne zaangażowanie w przygotowaniu dekoracji świątecznych, przyznać nagrody w dwóch kategoriach:

W kategorii 3-4 – latków:

I miejsce   - Natalia Adamczuk – grupa 4 - latków

II miejsce  -  Wiktoria Szeniawska – grupa 4 - latków / Michał Kołodziejczyk – grupa 3 - latków

III miejsce -   Franciszek Telaczyński– grupa 3 - latków / Sebastian Zarębski – grupa 3 - latków

W  kategorii 5 - 6 – latków:

I miejsce   -  Daniel Uściński – grupa 6 - latków.

II miejsce  -  Juli Uścińska – grupa 5 – latków / Andrzej Telaczyński – grupa 5 - latków

III miejsce -  Łucja Bńkowska – grupa 5 – Latków

Podsumowanie oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród  odbyło się w dniu 25.04.2019r. z udziałem wszystkich dzieci przedszkolnych, nauczycieli oraz pani wicedyrektor Aliny Lewczuk. Fundatorem nagród była pani Monikę Jaroszuk.

Pani wicedyrektor Alina Lewczuk  i pani Ewa Dekiert - wręczyły dyplomy wraz z nagrodami wszystkim laureatom  konkursu plastycznego. Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy za udział wraz ze słodkimi upominkami. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za zaangażowanie oraz wspaniałe doznania artystyczne.

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2019 17:20  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 22